PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αγορα 107/C1. Τι να προσεξω

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Μάρ 2016, 14:46:58    Θέμα δημοσίευσης: Αγορα 107/C1. Τι να προσεξω Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα

Καθως ψαχνω για ενα μικρο 1000αρι για την συζυγο, εχουμε μαλλον καταληξει προς το 107/C1. Υπαρχει κατι ιδιαιτερο που πρεπει να προσεξω σε μια τετοια αγορα? (τυχον γνωστες βλαβες, αξιοπιστια, ασφαλεια (??) )

Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Μάρ 2016, 15:00:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρωτησα τωρα μια συναδελφο που εχει Aygo (του τριπτυχου Aygo-107-C1) και μου ειπε πως εκεινης δεν της εχει παρουσιασει κανενα προβλημα αλλα γνωστος της που εχει το C1 δεν ξερει πως να το ξεφορτωθει με τα τοσα προβληματα που του χει παρουσιασει. Δεν ρωτησα λεπτομερειες. Φαινεται πως υπαρχουν διαφορες αναμεσα τους κι ας ειναι πανω-κατω τα ιδια οχηματα.
Επισης, χωρις να θελω να γινω υπερβολικος-δραματικος, ενω δεν εχω πετυχει πολλα τροχαια κλπ οσο οδηγω, μεσα σε ενα καλοκαιρι (2014) ειδα 3 αυτοκινητα του τριπτυχου ντελαπαρισμενα, ειτε απο στουκα, ειτε απο λαθος ελιγμους. Δεν ξερω ποσο ασφαλη ειναι, δεν εχω προσωπικη αποψη.


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Μάρ 2016, 15:22:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το 107 μου το έδωσα στα 5 χρόνια... Πραγματικά απροβλημάτιστο και ιδανικό για συνθήκες πόλης. Το μοτέρ είχε ψηφιστεί στις χρονιές του σαν ένα από τα καλύτερα και στο ADAC το τρίπτυχο ήταν στα αυτοκίνητα με τις λιγότερες βλάβες στην κατηγορία τους.
Από θέμα ασφάλειας, δε το τέσταρα, αλλά δεν ένιωθα και τέλεια όταν έβγαινα σε ανοιχτό δρόμο.
Σπαστικά πραματάκια... ανοίγει εταζέρα μόνο με πόρτα οδηγού. παράθυρο συνοδηγού, αν είσαι μόνος θα πρέπει να τεντωθείς για να το ανοίξεις (σιγά το μεγάλο αμάξι βέβαια). το κουμπάκι των αλάρμ είναι παπ***ά και είναι σε όλα τα μοντέλα ραγισμένο, αστοχία υλικού που δεν διόρθωσαν ποτέ. το ντουλαπάκι μπορεί σε καμιά λακούβα να σου ανοίξει από μόνο του. αν έχει ντουλαπάκι (ήταν έξτρα στα 107/c1). τι άλλο... η πόρτα ήταν σαν να μην είχε στοπ, την άνοιγες και πήγαινε μέχρι τέρμα Razz
καλό, χρυσό, οικονομικό, απροβλημάτιστο... αλλά πολύ φθήνια και ψεύτικο όσο δε πάει.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Μάρ 2016, 15:26:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επίσης, aygo του αδερφού μου, 5 χρόνια και βάλε, μια από τα ίδια. απροβλημάτιστο κλπ. το θετικό του aygo είναι η ενσωματωμένη οθονίτσα του gps.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Μάρ 2016, 16:19:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω ακουσει οτι καποια στιγμη βγαζουν αντλια νερου και πανω αισθητηρα λαμδα.Οχι κατι τραγικο δλδ.

Τι εγινε με το ραλλυ? Χτυπησε κανα τηλεφωνο? Βλεπω την κατεβασες την αγγελια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Μάρ 2016, 16:48:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το δωσα πριν απο 1 βδομαδα Smile Ψαχνω κατι για τιν συζυγο τωρα και παω προς τα εκει μαλλον (107/c1). Μονο το θεμα τις ασφαλειας με καει με τα συγκεκριμενα αλλα ειδωμεν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NXONTZ (ΝΙΚΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206cc 1,6 R.G ( 2006)

Ένταξη: 17 Ιαν 2015
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Μάρ 2016, 21:18:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Το 107 μου το έδωσα στα 5 χρόνια... Πραγματικά απροβλημάτιστο και ιδανικό για συνθήκες πόλης. Το μοτέρ είχε ψηφιστεί στις χρονιές του σαν ένα από τα καλύτερα και στο ADAC το τρίπτυχο ήταν στα αυτοκίνητα με τις λιγότερες βλάβες στην κατηγορία τους.
Από θέμα ασφάλειας, δε το τέσταρα, αλλά δεν ένιωθα και τέλεια όταν έβγαινα σε ανοιχτό δρόμο.
Σπαστικά πραματάκια... ανοίγει εταζέρα μόνο με πόρτα οδηγού. παράθυρο συνοδηγού, αν είσαι μόνος θα πρέπει να τεντωθείς για να το ανοίξεις (σιγά το μεγάλο αμάξι βέβαια). το κουμπάκι των αλάρμ είναι παπ***ά και είναι σε όλα τα μοντέλα ραγισμένο, αστοχία υλικού που δεν διόρθωσαν ποτέ. το ντουλαπάκι μπορεί σε καμιά λακούβα να σου ανοίξει από μόνο του. αν έχει ντουλαπάκι (ήταν έξτρα στα 107/c1). τι άλλο... η πόρτα ήταν σαν να μην είχε στοπ, την άνοιγες και πήγαινε μέχρι τέρμα Razz
καλό, χρυσό, οικονομικό, απροβλημάτιστο... αλλά πολύ φθήνια και ψεύτικο όσο δε πάει.


συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τον φίλο. Κάτοχος, για την κόρη μου, ενός C1 και είναι ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος. Καίει λίγο αλλά είναι αρκετά θορυβώδες, θέσεις για 4 άτομα κανονικά αλλά πορτ μπαγκάζ μικρό. Πρόσεχε μην πάρεις αυτόματο γιατί βγάζαν θέματα στο σασμάν. Γενικά είναι΄βολικό αλλά φτηνοκατασκευή. Εμένα έχει βγάλει στα 75.000 χλμ δίσκο - πλατώ και ο μάστορας φίλος που το έφτιαξε μου είπε ότι είναι εντελώς ψεύτικο. Πάντως έχει 91.000 χλμ και δεν έχει βγάλει κάτι άλλο. Επίσης φθηνό σέρβις ( 3,2 λ. λάδι - total 10-40-με φίλτρο λαδιού και φίλτρο γύρης, αν το κάνεις μόνος σου καθαρίζεις με 30-35€! ).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Μάρ 2016, 12:26:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικα το πηρα (θα το παραλαβω απο τριτη).Εχει καποια βαψιματα γυρω γυρω αλλ ολα ειναι φτιαγμενα (δεν εχει στουκα) Δισκο πλατω ποσο παει ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NXONTZ (ΝΙΚΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206cc 1,6 R.G ( 2006)

Ένταξη: 17 Ιαν 2015
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Μάρ 2016, 19:09:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
τελικα το πηρα (θα το παραλαβω απο τριτη).Εχει καποια βαψιματα γυρω γυρω αλλ ολα ειναι φτιαγμενα (δεν εχει στουκα) Δισκο πλατω ποσο παει ?


Είχα πληρώσει γύρω στα 200€ ( ανταλλ.+ εργασία ) φυσικά σε μη εξουσιοδοτημένο και ανταλλ. valeo ( δεν είμαι σίγουρος όμως πάντως citroen δεν ήταν)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Μάρ 2016, 20:29:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλοταξιδο! Αναλογως και τη μαρκα του συμπλεκτη πιστευω μεχρι 250€ max
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Μάρ 2016, 08:04:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ το έχω 2 χρόνια έχω κάνει 60000χιλ. Δεν έχει βγάλει τίποτα, είναι οικονομικό περίπου 5,50 μέσα στην πόλη και 4,50 εκτός. Από πλευράς κατασκευής πλαστικών κτλ με 8900 καινούργιο ξέρεις τι παίρνεις. Τώρα από φρένα καλό (θα μπορούσε και καλύτερο), από κρατήματα δεν νομίζω ότι μπορεί να τουμπάρει εύκολα λόγο του esp, από πλευράς επίδοσης 1000αρι είναι πιάνεις δεξιά και πας.


DBH ENERGY SOLUTIONS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Μάρ 2016, 10:11:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thanx μαγκες για το info. Εχω οδηγησει ενα νοικιαρικο και γενικα εχω να πω πως ειναι αρκετα fun to drive (καλο τιμονακι, εισαι χαμηλα στον δρομο, ευελικτο) Θα το δει και η γυναικα απο τριτη λοιπον Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1036s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on