PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Σνομπαρισμα...

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2016, 14:45:49    Θέμα δημοσίευσης: Σνομπαρισμα... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σ ένα αλλο topic οι συμμφορουμιτες ανεφεραν τα πραγματα που τους εκνευριζουν περισσοτερο στο 206 τους. Εγω ανοιγω αυτό το topic για να πω αυτό που με εκνευριζει περισσοτερο στη συμπεριφορα των αλλων οδηγων. (Συγχωρεστε με αν υπαρχει καποιο παρομοιο thread που δεν υπεπεσε στην αντιληψη μου).

Περα λοιπον από την οδηγικη συμπεριφορα του καθενος, αυτό που με εχει θυμωσει περισσοτερο είναι η αντιμετωπιση που εχω λαβει.
Τι εννοω: Εγω σαν οδηγος, αλλα και σαν ατομο, κοιταω να ενημερωνω τους αλλους οδηγούς για περιπτώσεις βλαβων ή ειδοποιήσεων που παρατηρω στα αυτοκίνητα τους, π.χ. αν εισαι μιση ωρα αραγμένος διπλα μου και κοιτας το ηλιοβασίλεμα θα σου πω ότι θα μπορουσες να σβησεις τον κινητηρα ή τα φωτα για να μην καις τζαμπα, ή αν κατακαλοκαιρο η εξατμιση σου βγαζει καπνους μετα από ωρα που σε βλεπω στην κινηση, σα να το εβαλες μολις μπρος τον χειμωνα.
Το κυριο φαινομενο που κατι ξυπναει μεσα μου και το παιρνω εκεινη τη στιγμη προσωπικα σα στοχο ζωης είναι να ενημερωσω ότι τα φαναρια είναι καμμενα ή σβηστα. Δηλαδη ο άλλος δεν παιρνει χαμπαρι ότι είναι βραδυ και κυκλοφορει με μαυρο αμαξι και τα φωτα ξεχασμένα σβηστα;
Εκει που περιμενω ευκαιρια να μιλησω και να πετυχω φαναρι οπου θα σταματήσουμε διπλα-διπλα (γιατι δε θα κοψω την κινηση για να μιλησω στον αλλον) είναι όταν εχει καμμενα φαναρια φρενων. Δηλαδη δεν ειδαν ποτε σε παρκάρισμα ότι δεν φωτίζεται ο χωρος πισω τους πατωντας φρενο; Ποτε δεν τους ειδε φιλος τους όταν παρκαραν να τους πουν ότι δεν αναβουν; Και το χειροτερο είναι όταν εισαι κοντρα στον ηλιο, τα φαναρια φρενων καμμενα και το μονο που αναβει να είναι το πανω λαμπακι φρενων ή σειρα led (από την οποια και από αυτην είναι τα μισα καμμενα) και με τον ηλιο να γυαλιζει πανω στην οροφη τους και να το κρυβει από τη θαμπαδα.
Εκει είναι που εχω σταματησει διπλα σε αυτοκίνητα να τους πω ότι κοντευω να σκασω πανω τους γιατι φρεναρουν και δε φαινεται. Ελα μου όμως που εγω κυκλοφορω καμπριο και με περνανε για πεφτουλα!
Να αρχιζω λεγοντας "Συγνωμη να σας πω κατι;" ευγενικα (και στις δυο περιπτώσεις ηταν γυναικες οδηγοι με κλειστα τα τζαμια) και με κοιταξαν με μια τετοια αηδια που ουτε να την ειχα βγαλει εξω να τους την κουναγα δε θα εκαναν ετσι.
Εκει λοιπον είναι που κοντευω να εκραγώ από θυμο! Δεν εχουν ακουσει καν αυτό που εχω να πω και θελουν να μου φτυσουν ροχαλα στα μουτρα.
Ακάθεκτος τοτε αρχιζω και μιλαω σε ένα κλειστο τζαμι για να καταλαβουν ότι κατι γ@μημενο οντως θαλω να τους πω και όχι να τις κ@υλαντισω, γιατι αν σηκωθω και φυγω θα νομιζουν πως ειχαν και δικιο κατά την κριση τους. Ετσι ανοιγουν από περιεργια το παραθυρo και ακουν που τους λεω πως για την ασφαλεια τους και των υπολοιπων, Εχουν Καμμενα Φαναρια Φρενων. Και με κοιτανε με μια απορια και εκπληξη με αυτό που ακουνε. Μα τα δικα τους φαναρια καμμενα; Πος γκενεν αφτο;!
Στο τελος με ευχαριστουν για τη συμβουλη και συνεχιζω και παλι το δρομο μου, θυμωμενος μεν, αλλα με μια αισθηση τηρησης καθήκοντος και νικης, ότι ισως αρχισουν να αντιμετωπιζουν διαφορετικα αυτους που θεωρουν καμπριοχλεχλεδες και να καταλαβουν πως δεν είναι ολοι ιδιοι.

Ουφ, τα ειπα και ξαλαφρωσα. Ηθελα να το μοιραστω.

Ερωτηση προς τους συγκαμπριοτες: Εχετε δεχτει και σεις τετοιο "ρατσισμο";
Ερωτηση προς τις γυναικες του φορουμ: Εχετε ζησει πολλες περιπτώσεις από καμπριολεδες πεφτουλες;
Ερωτηση προς ολους: Κανω κατι λαθος; Πως σας φαινονται οι αντιδράσεις των κυριών;

Ισως να ασχολουμαι παραπανω απ οσο χρειαζεται και απ οσο αξιζει αλλα είμαι σταθερος στις αποψεις μου.


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2016, 18:23:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός κι έχει την δική του ιδιοσυγκρασία. Απ' αυτά που αναφέρεις καταλαβαίνω οτι γνωρίζεις εκ των προτέρων την αντίδραση τους. Άρα IMHO μάλλον πρέπει να το "ζυγίσεις" καλύτερα και να αποφασίσεις αν θες να το κάνεις ή όχι. Αν σε χαλάει περισσότερο απ' όσο γεμίζει η λύση είναι προφανής: δεν είσαι υποχρεωμένος να σώσεις τον άλλο.

ΥΓ. Αυτο το κοινωνικό φαινόμενο μόνο κατά την οδήγηση με το κάμπριο το έχεις συναντήσει στην ζωή σου?

ΥΓ2. Όταν απευθυνεις τον λογο σε κάποιον που τον βιντεοσκοπείς τον κάνεις να νιώθει λίγο άβολα και το συναίσθημα αυτό δημιουργεί επιθετικότητα. (αυτο σε περιπτωση που εχει δει κάποιος να έχεις τόσες κάμερες)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2016, 18:36:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφού σε αγνοούνε...

Τύπωσε σε μια Α4:


"ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΜΕΝΕΣ ΛΑΜΠΕΣ ΣΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΣΟΥ"



Πλησίασε δίπλα, κόρναρε διακριτικά, σήκωσε το χαρτί,

Και δες τα αποτελέσματα Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2016, 19:37:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπική μου άποψη απλά δεν πρέπει να ασχολείσαι. Με την ίδια λογική θα μπορούσε να θεωρηθεί λογικό να τους ενημερώσεις ότι περάσαν το όριο ταχύτητας, ότι δεν έβγαλαν φλας, ότι ο καθρέπτης τους έχει σπάσει, ότι δεν φοράνε ζώνη, ότι το λάστιχο τους πατάει κτλ κτλ κτλ. Δεν είσαι ούτε ΚΤΕΟ , ούτε συνεργείο, ούτε η τροχαία, ούτε υποχρεωμένος στην τελική. Άσε αυτούς που πρέπει να κάνουν τη δουλειά και εσύ φρόντιζε τον εαυτό σου οδηγώντας πάντα προσεκτικά και με σύνεση Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2016, 20:10:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα βοηθούσε αν μπορούσες να τα "πεις" με γνεψίματα, ώστε να καταλάβουν οι ενδιαφερόμενες οτι δεν εννοείς... πονηρά πράγματα Shocked .

https://www.youtube.com/watch?v=sLTweQcy8lI



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2016, 20:34:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαχαχαχα δεν υπάρχεις ρε φιλε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2016, 21:43:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικά κουβαλάς μια απαλεψιον απ ότι έχω καταλάβει. IMHO κ εγω αν έβλεπα έναν τύπο με λεντακια στο ηχοσυστημα κάτω την οροφή και 3 κάμερες να γράφουν θα προβληματιζομουν σίγουρα και θα ψελνα και τίποτα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MariosT (MARIOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106

Ένταξη: 09 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 39

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2016, 21:56:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικα θελει προσοχη στον δρομο γιατι δεν ξερεις σε τι κατασταση ειναι ο αλλος οδηγος και τι κρυβεται μεσα στην ψυχη του . Μου εχουν τυχει περιπτωσεις με τυφλα μεθυσμενους , χαπακομενους και εχουν πεσει τρελλα κυνηγητα στον δρομο . Γενικα τον αφηνεις τον αλλον στην μοιρα του , εκτος και εχει κατι χοντρο οπως σκασμενο λαστιχο και τετοια , οποτε του το λες με τροπο και σε ευχαριστει μεσα απο την καρδια του . Που να δεις τι γινεται οταν κανεις και κοντρες στους δρομους Evil
Ζουμε σε καιρους πονηρους ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Φεβ 2016, 01:57:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλως ηρθες στον κοσμο! Razz
Γνωμη μου,κοιτα να εισαι εσυ σωστος σε ολα και μη τρελαινεσαι για παρτη αλλων! Τη ζαχαρενια σου χαλας και ακρη δε θα βγαλεις.

Μεταξυ μας τωρα,απ'οτι εχω καταλαβει,εχεις πετυχει πολλα αμπαλλα(στο θεμα αυτοκινητο) πιπινια με καμμενα φωτα,στη θεση σου θα ελεγα ευγενικα:

-geo: "Με συγχωρεις,εχεις καμμενα φωτα"
-πιπινι: "Αχ,σ'ευχαριστω"
-geo: "μπορω να στα αλλαξω" Cool

Μετα αυτοσχεδιαζεις,αναλογα την αντιδραση Laughing


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Φεβ 2016, 14:28:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:

ΥΓ. Αυτο το κοινωνικό φαινόμενο μόνο κατά την οδήγηση με το κάμπριο το έχεις συναντήσει στην ζωή σου?

ΥΓ2. Όταν απευθυνεις τον λογο σε κάποιον που τον βιντεοσκοπείς τον κάνεις να νιώθει λίγο άβολα και το συναίσθημα αυτό δημιουργεί επιθετικότητα. (αυτο σε περιπτωση που εχει δει κάποιος να έχεις τόσες κάμερες)


Όταν τους μιλαγα με το Corolla του '91 δε με κοιταζαν τοσο περιεργα. Τωρα αυτό με τις καμερες δεν το ειχα σκεφτει. Εχω οικειοποιηθει τοσο πολύ την υπαρξη τους που ενώ ξερω πως καποιος θα τις δει (ειδικα καμπριο) δεν ειχα υπ οψιν μου το ενδεχομενο να θελουν να με αποφυγουν γι αυτό.

Steve έγραψε:
Αφού σε αγνοούνε...

Τύπωσε σε μια Α4:

"ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΜΕΝΕΣ ΛΑΜΠΕΣ ΣΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΣΟΥ"

Πλησίασε δίπλα, κόρναρε διακριτικά, σήκωσε το χαρτί,

Και δες τα αποτελέσματα Smile


Μηπως να το χω ετοιμο μυνημα καπως ετσι, όπως και τα "Αναψε φωτα", "Σβησε προβολεις, με γκαβωνεις";
http://www.au-my.com/images/English/productimages/drivemocion_sorry_2012.jpg
Το χω σκεφτει.

Snap5 έγραψε:
Προσωπική μου άποψη απλά δεν πρέπει να ασχολείσαι. Με την ίδια λογική θα μπορούσε να θεωρηθεί λογικό να τους ενημερώσεις ότι περάσαν το όριο ταχύτητας, ότι δεν έβγαλαν φλας, ότι ο καθρέπτης τους έχει σπάσει, ότι δεν φοράνε ζώνη, ότι το λάστιχο τους πατάει κτλ κτλ κτλ. Δεν είσαι ούτε ΚΤΕΟ , ούτε συνεργείο, ούτε η τροχαία, ούτε υποχρεωμένος στην τελική. Άσε αυτούς που πρέπει να κάνουν τη δουλειά και εσύ φρόντιζε τον εαυτό σου οδηγώντας πάντα προσεκτικά και με σύνεση Wink


Βασικη προυποθεση των επεμβάσεων μου είναι τα συμβαντα να απειλουν εμενα. Όταν δεν βλεπω φωτα πισω μου στον καθρεφτη και φωτα σε φρεναρισμα μπροστα μου, εγω κινδυνευω περισσοτερο να κανω μαλακι@.
Βεβαια σημερα κυνηγησα ένα Saxo για 50 μετρα, να του πω ότι στη στροφη εχασε ένα τασι που εφτασε κυλωντας στο αντιθετο ρευμα αλλα όταν πηγα διπλα του ειδα μεσα έναν παππου και καταλαβα ότι θα εχανα το χρονο μου. Confused

alfasud έγραψε:
Θα βοηθούσε αν μπορούσες να τα "πεις" με γνεψίματα, ώστε να καταλάβουν οι ενδιαφερόμενες οτι δεν εννοείς... πονηρά πράγματα Shocked .

https://www.youtube.com/watch?v=sLTweQcy8lI


Τωρα είμαι στο γραφειο αλλιως θα εβαζα λινκ από "Γιαννης ο Ομορφος" που κανει χειλάκια και ματακια στη διπλανη του στο φαναρι και όταν εκεινη ανταποδιδει τη ρωτάει "Κλασατε και σεις;" Laughing

Kostaswannabe έγραψε:
Γενικά κουβαλάς μια απαλεψιον απ ότι έχω καταλάβει. IMHO κ εγω αν έβλεπα έναν τύπο με λεντακια στο ηχοσυστημα κάτω την οροφή και 3 κάμερες να γράφουν θα προβληματιζομουν σίγουρα και θα ψελνα και τίποτα.


Απαλεψιον, ναι, συμφωνω. Πρεπει να είμαι από τις εξαιρέσεις που θελουν να προσθεσουν μαλακιουλες για την προσωπικη τους αισθητικη (εξου και μονο εσωτερικος φωτισμος και τιποτα εξωτερικα) και ενώ τις χαιρονται, παραλληλα ντρεπονται όταν φαινονται υπερβολικα στους αλλους. Μου αρεσει το μπλε. Παντου. Νομιζω το χουμε καταλαβει. Θελω να το βλεπω, αλλα πολλες φορες κλεινω τις λαμπες για να μη φαινομαι σα στρουμφακι στο φαναρι.
Οι καμερες εχουν τη χρησιμοτητα τους ενώ παραλληλα είναι το χομπυ μου. Θα μπορουσα να εχω ενσωματωσει καμερες οδηγησης και να είναι από λιγοτερο εμφανεις μεχρι κρυφες. Τις Action Cam ειχα όμως και τις μονταρα στις ανάγκες μου.
Τωρα το καμπριο...είναι καμπριο. Εχει τη δυνατοτητα να ανοιγει, μου αρεσει ανοιχτο, το ανοιγω. Πιο πολύ απορω με ολους τους κατοχους αναδηπλουμενης οροφης που σπανια το ανοιγουν. Αν ηταν να ανοιγει μια εποχη το χρονο, ας επερναν απλη ηλιοροφη ή μηχανακι. Θα φαινομαι περίεργος στους αλλους αλλα δεν το ανοιγω για αυτους αλλα για δικη μου απολαυση.
Ειμαι περιπτωση. Αν με πετυχεις λοιπον φωναξε μου, αλλα όχι για ψαλμο αλλα για χαιρετουρα! Salute Cheers

MariosT έγραψε:
Γενικα θελει προσοχη στον δρομο γιατι δεν ξερεις σε τι κατασταση ειναι ο αλλος οδηγος και τι κρυβεται μεσα στην ψυχη του . Μου εχουν τυχει περιπτωσεις με τυφλα μεθυσμενους , χαπακομενους και εχουν πεσει τρελλα κυνηγητα στον δρομο . Γενικα τον αφηνεις τον αλλον στην μοιρα του , εκτος και εχει κατι χοντρο οπως σκασμενο λαστιχο και τετοια , οποτε του το λες με τροπο και σε ευχαριστει μεσα απο την καρδια του . Που να δεις τι γινεται οταν κανεις και κοντρες στους δρομους Evil
Ζουμε σε καιρους πονηρους ...


Δυο κυνηγητα ειχα φαει όταν εκανα τη μαγικη κινηση "τον παιζεις" εξω από το τζαμι. Ο ενας μπαρμπας κορναρε στην Ευβοια για να περασει ενώ μπροστα δεν ειχα καθολου χωρο από τον μπροστινο ουτε στα επομενα 20 αυτοκίνητα μπροστα. Δεν ειχε που να παει και απλα μου κολλαγε για σφηνα. Όταν ανοιξε ο δρομος εκανε δυο αποπειρες να φρεναρει μπροστα μου και να κατεβει για ξυλο. Ενας άλλος τυπος με τον κολλητο του και το γκομενακι πισω με ακολουθησαν μεχρι το σπιτι μου γιατι εφαγε τη χειρονομια επειδή μου εκλεισε την αλλαγη λωρίδας μου με προσπεραση από δεξια και φρεναρισμα μπροστα μου με σφηνα. Δεν ξαναβγαζω χερι εξω.

geo106xs έγραψε:
Καλως ηρθες στον κοσμο! Razz
Γνωμη μου,κοιτα να εισαι εσυ σωστος σε ολα και μη τρελαινεσαι για παρτη αλλων! Τη ζαχαρενια σου χαλας και ακρη δε θα βγαλεις.

Μεταξυ μας τωρα,απ'οτι εχω καταλαβει,εχεις πετυχει πολλα αμπαλλα(στο θεμα αυτοκινητο) πιπινια με καμμενα φωτα,στη θεση σου θα ελεγα ευγενικα:

-geo: "Με συγχωρεις,εχεις καμμενα φωτα"
-πιπινι: "Αχ,σ'ευχαριστω"
-geo: "μπορω να στα αλλαξω" Cool

Μετα αυτοσχεδιαζεις,αναλογα την αντιδραση Laughing


Καλο! Very happy
Παντως πιστευω στην ανθρωπινη επικοινωνια και όχι ότι πρεπει, επειδή κινούμαστε σε μια μηχανοκινητη ζουγλα, να προσπερναμε αμετοχοι.


Ευχαριστω για τις αποψεις σας.
Οσοι θελουν να προσθεσουν, ευπρόσδεκτοι.


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1524s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on