PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Bmc Dia

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
petran_x13 (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 RC 2.0 16V

Ένταξη: 30 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιαν 2016, 21:59:51    Θέμα δημοσίευσης: Bmc Dia Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα αποφάσισα να βάλω το bmc dia που είχα εδώ και κάποιες μέρες.
Αποκάτω έβαλα κάποιες φωτογραφίες τις τοποθέτησης. Πως σας φαίνεται? Καμία καλύτερη ιδέα?

http://postimg.org/image/s6dlnsmhd/
http://postimg.org/image/eon7pvxo5/
http://postimg.org/image/dfhcz0ggr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιαν 2016, 22:06:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλό φαίνεται.Δεν γίνεται να καταργηθεί το μεταλικό κομμάτι της γωνίας;Καλύτερα αν μπορούσες να έβαζες ένα μονοκόμματο σωλήνα γωνία προς πεταλούδα...Είδες διαφορά; Υπ όψει ότι έτσι εύκολα στεγνώνει ε Rolling eyes



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
petran_x13 (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 RC 2.0 16V

Ένταξη: 30 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιαν 2016, 23:15:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κάλος τον Γιώργο. από το αγαπημένο μου νησί.για την γωνιά μακάρι να έβρισκα ένα μονοκόμματο αλλά δυστυχώς μόνο αυτά έχω στα χεριά μου και είναι και μικρά φ63. είδα διαφορά αισθητή ειδικά σε απόκριση και διακρίνω μια ευκολία να φτάσει κοφτή πριν να πω ότι δεν ήμουν με μαμά εισαγωγή αλλά με φιλτροκουτι με ελεύθερο φίλτρο, μεγαλύτερο στόμιο εισαγωγής και κουφάρι σκούπας προσαρμοσμένο μπροστά.

οριστε το πριν

http://postimg.org/image/6t9gjgdh1/
http://postimg.org/image/6knwfzqxl/
http://postimg.org/image/wxpa779kx/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2016, 18:36:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πετρο,αν μπορεις,βρες μια σωληνα με μεγαλυτερη γωνια απο αυτη που εχεις,ωστε να στελνεις τον αερα οσο πιο ευθεια γινεται στην πεταλουδα.


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
petran_x13 (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 RC 2.0 16V

Ένταξη: 30 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2016, 20:55:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν βάλω κολλάρο με μικρότερη γωνιά δεν θα χωράει το βαρελάκι λόγο τις κλήσεις που θα παίρνει. το επόμενο βήμα είναι αυτό που λέγαμε στο τηλ. να βρω μια φ85 χαρτο σωλήνα να βάλω στην εισοδο του βαρελιού ώστε να καταλαμβάνει ακόμα περισσότερο χώρο στην μετόπη. Και μαζί με την μεγαλύτερη είσοδο θα πάρω και ένα τέτοιο κολλάρο
http://www.lotsarisae.gr/eshop/index.php?route=product/product&product_id=121
αρκεί να είναι όσο μακρύ χρειάζεται για να καταργήσω τα δυο κολλάρα σιλικόνης και το μεταλλικό σωλήνα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2016, 22:18:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...σε βλέπω από τώρα να πριονίζεις μετώπες!😆😆.Κάπως έτσι ξεκινήσαμε μερικοί μερικοί και κοντεύουμε να κόψουμε το μισό αμάξι!😨😊😊



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
petran_x13 (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 RC 2.0 16V

Ένταξη: 30 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2016, 23:32:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άνετα την πριονίζα αλλά δεν θα δώσει τίποτα γιατί έτσι όπως είναι το 306 μετα το 98 η μετόπη είναι αρκετά χαμηλά με συνέπεια να καλύπτεται απο την μασκουλα που υπάρχει ανάμεσα στα φανάρια. Αν κόψω και το πλαστικό ναι ίσως έβγαινε ελάχιστα πιο ευθεία και πιο άνετα αλλά θα φαινόταν απ εξω και δεν θέλω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
petran_x13 (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 RC 2.0 16V

Ένταξη: 30 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2016, 23:33:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα που το σκέφτομαι πιο ψύχραιμα ίσως και να αξίζει Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Ιαν 2016, 05:04:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alfasud έγραψε:
...σε βλέπω από τώρα να πριονίζεις μετώπες!😆😆.Κάπως έτσι ξεκινήσαμε μερικοί μερικοί και κοντεύουμε να κόψουμε το μισό αμάξι!😨😊😊

Ηθελα και να 'ξερα ποιοι ειναι αυτοι οι καφροι Rolling eyes Laughing


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Ιαν 2016, 07:44:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα αυτοκόλητο για τον Πέτρο πρέπει να υπολογίσουμε στην επόμενη παραγγελία! Very happy



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
petran_x13 (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 RC 2.0 16V

Ένταξη: 30 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Ιαν 2016, 15:38:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπωσδήποτε να υπολογίζεται αυτοκόλλητο για μένα. Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Ιαν 2016, 18:47:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραια δουλιτσα αλλα θα εμενα στην αρχικη επιλογη σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
petran_x13 (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 RC 2.0 16V

Ένταξη: 30 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιαν 2016, 18:32:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

B.M-SPORT έγραψε:
ωραια δουλιτσα αλλα θα εμενα στην αρχικη επιλογη σου.


Είδα σαφή βελτίωση με το βαρέλι κάτι το οποίο είναι λογικό μιας και το φίλτρο κουτί του 1.4 8ν είναι σχεδιαστικά κατα τήν γωμη μου πολύ μέτριο. Το μονο του θετικο είναι ο όγκος του.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
petran_x13 (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 RC 2.0 16V

Ένταξη: 30 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Φεβ 2016, 16:22:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έγινε παραγγελία το κολάρο σιλικόνης του λινκ το οποίο είναι φ70 σε φ70 δεν βρήκα κάτι οικονομικό που να είναι φ57-φ70. για όποιον ενδιαφέρεται έρχεται το φ70 στα 21 με μεταφορικά και έχει 13,5 cm μήκος το κάθε άκρο μετρώντας το κέντρο τις γωνίας 90 μύρων που κάνει. Και επειδή πιο πάνω είπαμε με τον Γιώργο (alfasud) για την σφαγμένη μετόπη όποιος δει το παρακάτω λινκ θα καταλάβει ότι δεν είναι η μετώπη αλλά το πλαστικό που ενοχλεί. Και θα πάρει μια εικόνα της η εισαγωγής του 306maxi.

http://www.pugsport-racing.co.uk/carlsbtcc.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
petran_x13 (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 RC 2.0 16V

Ένταξη: 30 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Φεβ 2016, 17:43:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικά ακυρώθηκε η παραγγελία γιατί με πηρέ ο άνθρωπος και μου είπε οτι μάλλον λάθος το μέτρησε εμένα με ενδιαφέρει η μια μεριά τουλάχιστον να είναι 20 πόντους μέχρι την γωνιά. αν έχει κάποιος κάτι στο νου του ας μου πει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1905s (PHP: 54% - SQL: 46%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on