PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Φρένα και μοτέρ!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mourgos7 (sakis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 qs

Ένταξη: 15 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 24
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2004, 16:55:36    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Φρένα και μοτέρ! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

paidia geia.8elw th boh8eia oswn gnwrizoun.vrhka sthn peugeot olo to set frenwn apo to 307 2.0 302mm kai mallon tetrapistono sthn timh twn 570 eurw.einai kalh timh h polla ta lefta gia mamisia frena? epishs 8elw kapoios na me voh8hsei an 3erei apo ton kinhthra tou 306 2.0 167 hp.6taxutos.ti gnwmh exete gi ayton kai an ta 3000 eurw gia thn agorta tou einai kala.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2004, 17:04:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι ακριβως εννοεις "ολο το σετ"??? Δαγκανες, δισκους, τρομπα φρενων και σερβο??? Αν ειναι ολα αυτα μαζι τοτε η τιμη ειναι αρκετα καλη!!! Οι δαγκανες πρεπει να ειναι διπιστονες, οχι τετραπιστονες!!! Το θεμα ειναι οτι τα φρενα αυτα μπαινουν μονο σε 16αρα ζαντα και πανω!!!
Το μοτερι αυτο ειναι jet!!! Σκοτωνει... Το θεμα ειναι να το βρεις σε καλη κατασταση!!! Η τιμη που αναφερεις τι περιλαμβανει???


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
mourgos7 (sakis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 qs

Ένταξη: 15 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 24
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2004, 17:07:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

olo to set ennow diskous daganes takakia. h trompa kai to servo 8a 8eloun meta allagma?


to moter 8a einai se kalh katastash afu aftos pou to fernei einai isws egyhsh. alla 3ooo eyrw einai kala? mazi me topo8ethsh poso 8a mou vgei? de 8a xreiastei tpt allo?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2004, 17:18:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η τιμη για τα φρενα ειναι σχετικα καλη!!! Ειναι και λιγο δυσευρετα οπως και να το κανουμε... Αλλαζοντας μονο δαγκανες-δισκους θα δεις μια αισθητη διαφορα στο φρεναρισμα, αλλα αν βαλεις και τη "σωστη" τρομπα και σερβο το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλυτερο!!!
Τα λεφτα για το μοτερ μου φαινονται αρκετουτσικα...Το σετ του μοτερ θα πρεπει να περιλαμβανει και τον εγκεφαλο, τις πλεξουδες, το σασμαν και θα χρειαστεις και αλλη εξατμιση απο το χταποδι και πισω!!! Η τοποθετηση εξαρταται απο αυτον που θα στο βαλει, αλλοι ζητανε πολλα, αλλοι πιο λιγα...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
mourgos7 (sakis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 qs

Ένταξη: 15 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 24
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2004, 17:20:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

eisai sigouros oti xwris trompa kai servo den yparxei diafora? to moter einai mazi me egefalo ple3uda kai logika comple.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2004, 17:31:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως ειπα και πριν, διαφορα θα δεις και χωρις αυτα!!! Απλα αν βαλεις και αυτα η διαφορα στο φρεναρισμα θα ειναι ακομα καλυτερη!!! Wink
Αν το μοτερ ειναι κομπλε τοτε η τιμη αυτη ειναι λογικη!!! Αν υποθεσεις οτι θα πουλησεις και τα δικα σου τοτε ολο μαζι (τοποθετηση) μπορει να σου παει γυρω στα 3500Ε!!! Very happy


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Δεκ 2004, 01:23:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Confused Confused Confused Confused

δεν θελω να σου κοψω την φορα φιλε μου ομως ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην χρειαστει κατι παραπανω απο αυτα που ανεφερες....
Θελεις να σου πω την ιστορια?
Πας και αγοραζεις το μοτερ,το δινεις σε καποιον που να ξερει απο μετατροπες και σου λεει οτι το μονο που χρειαζεται ειναι μερικες εκατονταδες ευρω και μερικες μερες για να κανει την μετατροπη.
Μετα απο λιγες μερες,θα σε παρει τηλεφωνο και θα σου πει:"Ξερεις κατι?το μοτερ εχει περαστει στο αυτοκινητο σου ΑΛΛΑ(No1) θα χρειαστεις καινουργιο εγκεφαλο γιατι αυτος που εχει δεν κανει για σενα (ή ειναι κλειδωμενος ή κλειδωθηκε καταλαθος...κτλ)"
Τι κανεις σε αυτη την περιπτωση?δινεις τα χρηματα γιατι τωρα που μπηκες στο χορο θα χορεψεις!
μετα απο 2 μερες παλι ξανα το τηλεφωνο :
"φιλε μου ολα καλα με τον εγκεφαλο ΑΛΛΑ(No2) θα χρειαστουμε και αλλα 500-600 ευρω για προγραματισμο"
Τι κανεις και σε αυτη την περιπτωση?δινεις και αυτα τα χρηματα γιατι ... μπηκες στον χορο και θα χορεψεις!
μετα απο λιγες μερες που θα περιμενεις να το παρεις, θα τον παρεις τηλεφωνο να δεις αν θα ειναι ετοιμο και θα σου πει:ειναι σχεδον ετοιμο ΑΛΛΑ(Νο3) δεν εχει σωστο back pressure (ή κατι αλλο τεσπα) και θα μας παρει αλλες 2 μερες και 300 ευρω παραπανω"
To τι κανεις σε αυτη την περιπτωση νομιζω οτι ξερεις ποιο ειναι Exclamation

Δεν στα λεω αυτα για να σε αποθαρρυνω αφου και εγω εχω κανει μετατροπη κινητηρα και μαλιστα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα!Απλα σου λεω οτι ΣΙΓΟΥΡΑ θα σου βγουν και αλλα εξοδα στην πορεια αφου (οπως ειπωθηκε και σε αλλο topic....!) το ενα φερνει το αλλο!
Πληρωσα παραπανω απ'οτι μου λεγανε στην αρχη,ειχα ενα μονιμο αγχος αν θα πανε ολα καλα στην μετατροπη αυτη και γενικα καθομουν σε αναμμενα καρβουνα!
δεν σου λεω οτι θα σε κοροιδεψει ο μηχανικος που θα σου κανει την τοποθετηση απλα μπορει και ο ιδιος να μην ξερει απο την αρχη τι ακριβως χρειαζεσαι και να σου πει μια πιο χαμηλη και προσιτη (στα αυτια και μονο)τιμη!

Ελπιζω να μην σε κουρασα και να σε κατατοπησα για το πως ειναι τα πραγματα Exclamation Wink


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Δεκ 2004, 09:34:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
Confused Confused Confused Confused

δεν θελω να σου κοψω την φορα φιλε μου ομως ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην χρειαστει κατι παραπανω απο αυτα που ανεφερες....
Θελεις να σου πω την ιστορια?
Πας και αγοραζεις το μοτερ,............................
Ελπιζω να μην σε κουρασα και να σε κατατοπησα για το πως ειναι τα πραγματα Exclamation Wink

Εεεεεεεεεεεεετσι ακριβως οπως τα λεει ο Γιαννακης εχουν τα πραγματα... Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Δεκ 2004, 09:37:01    Θέμα δημοσίευσης: Re: Φρένα και μοτέρ! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mourgos7 έγραψε:
paidia geia.8elw th boh8eia oswn gnwrizoun.vrhka sthn peugeot olo to set frenwn apo to 307 2.0 302mm kai mallon tetrapistono sthn timh twn 570 eurw.einai kalh timh h polla ta lefta gia mamisia frena...........

Δεν ειναι τετραπιστονα, ασε που θα χρειαστεις και 17αρες ζαντες για να χωρεσουν... Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mourgos7 (sakis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 qs

Ένταξη: 15 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 24
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Δεκ 2004, 17:35:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

se 16 res de 8a xwresoun ta frna?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Δεκ 2004, 19:45:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι, δυστυχως δεν μπορεις!
Σε 16αρες ομως μπορεις να βαλεις τα φρενα του rc (284χιλιοστα)...
Καθολου ασχημα,ετσι? Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ydwr (Πανος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 28 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Πεντελη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2004, 08:48:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και φυσικα δεν προκειτε ποτε να παρεις εγκριση τυπου αφου ο κινητηρας αυτος ουδεποτε τοποθετηθηκε σε 206 Crying or Very sad


Πανω κατω,μπρος πισω και πλαγιως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2004, 18:09:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ydwr έγραψε:
Και φυσικα δεν προκειτε ποτε να παρεις εγκριση τυπου αφου ο κινητηρας αυτος ουδεποτε τοποθετηθηκε σε 206 Crying or Very sad


Αυτο ειναι οντως πολυ βασικο.Απο την αλλη δεν πιστευω οτι τα πραγματα ειναι ετσι ευκολα με την αλλαγη μοτερ.Γιατι πολυ απλα και να καθετε το μοτερ στις ιδιες βασεις που ειναι τωρα το δικο σου μοτερ χωρις κοψε ραψε κτλ και μαζι με το σασμαν θα θες και τα ιμιαξονια του 306 τα οποια εκτος που μπορει να ειναι μεγαλυτερα μπορει και να μην μπαινουν στα δικα σου μουαγιε και να θες και τα μουαγιε του 306 του οποιου ομως μπορει να μην ταιριαζει η δισκοπλακα και να θες και την δισκοπλακα του 306 που επειδη θα ειναι μεγαλυτερη να θες και την δαγκανα του 306 αλλα απο την αλλη μετα θα θες και αλλες ζαντες γιατι αν ειναι ετσι τα πραγματα θα εχεις διαφορα στο OFFSET.Απο την αλλη αν βαλεις μονο το μοτερ μπορει να μην κανει το δικο σου σασμαν με τον δισκο να μπει λογο του οτι το 306 στανταρ θα εχει μεγαλυτερο δισκο-πλατο αλλα απο την αλλη και να κανει αν βαλεις που λεει ο λογος μονο το μοτερ με το δικο σου σασμαν (για να μην αλλαζεις ολα τα παραπανω που εγραψα) θα τα παρεις ολα στα χερια γιατι εκεινο το μοτερ εχει περισοτερη δυναμη και μπορει σασμαν και ημιαξονια απο το δικο σου να μην αντεξουν.Απο την αλλη πες οτι καθετε και κανεις την μετατροπη κανονικα με ολα τα παραπανω και σκας τα χρηματα θα θελησεις και ραβδους απο 306 ή ποιο σκληρους για να μην μαζεψεις χωμα σε κανα χαντακι και απο την αλλη αν ειναι οπως τα λεω και θελει και ημιαξονια απο 306 κτλ κτλ θα χρειαστει και πισω να το φαρδυνεις γιατι δεν μπορει μπροστα να εισαι 306 σε μετατροχιο και πισω οπως εισαι τωρα.Οποτε επειδη το ενα φερνει το αλλο και για να μην σε τσακωσουν ''κωτσιο'' καλο ειναι να την ψαξεις σε καποιον που ξερει ή εχει ξανακανει κατι τετοιο για σιγουρια και φυσικα να χωνεψεις οτι μετα επειδη θα πετας μπανανα και θα ωρμαει επανω το αμαξι οτι μπορει να σε τσακωσουν σε καποιο ελενχο (κτεο κτλ) και να μεινεις χωρις αμαξι και να κλαιμε ολοι μαζι για συμπαρασταση Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Δεκ 2004, 10:47:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε Mourgo αν μπορεις γραψε με Ελληνικους χαρακτηρες!Τα greeklish ειναι κουραστικα.

Για το μοτερ συνεχίστε εδώ: http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=4449

Εκ της MOD Team
MEMsound
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mike1990 (mike)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


pezo 206 1.4 8v

Ένταξη: 20 Δεκ 2015
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Δεκ 2015, 13:08:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαν νεος στο φορουν θελω να κανω μια ερωτηση.σε πεζο 206 που εχει δισκο 246*13 μπαινουν 246*20 αεριζομενοι?αν ναι ποιες ειναι η διαφορες μεταξυ τους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mike1990 (mike)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


pezo 206 1.4 8v

Ένταξη: 20 Δεκ 2015
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιαν 2016, 13:51:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια απαντηση please
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1524s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on