PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Πισω φρενα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Οκτ 2015, 22:11:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alexandros 207 Rallye έγραψε:
δλδ εσυ θα τα αλλαξεις υποχρεωτικά κι αυτα ?
Ναι ρε, σιγουρα, αν με το 1ο σετ τακακι εχουν χασει ηδη 2 χιλιοστά, με το 2ο σετ θα χασουν 4. και αν θυμαμαι καλα ο κατασκευαστης δεν επιτρεπει να λειπoυν πανω απο 1-2 χιλ στο παχος του δισκου.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Οκτ 2015, 22:30:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επισης ρε παιδια βλέπω οτι πουλανε και δισκόπλακες χωρις τα ρουλεμαν και τους δακτυλίους του ABS. τι παιζει, τα αγοράζεις ξεχωριστά ή ξαναμπαινουν τα παλιά?



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Οκτ 2015, 22:32:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω θα τους αφηνα τους δισκους για την επομενη αλλαγη
μπορεις να βαλεις λιγο πιο μαλακο τακακι, να μην σου φαει πολυ τον δισκο ωστε να σε βγαλει για καιρο ακομα



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Δεκ 2015, 14:58:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλαξα τακακια πισω. Ολα καλα, αλλα το χειροφρενο σηκωθηκε πολυ ψηλα, τερματιζει ανετα ο μοχλος. Δεν το βλεπω να αυτορυθμιζεται, να γυρισω ενα δοντακι στους μοχλους πανω στις δαγκανες;



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Δεκ 2015, 16:05:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα τι εκανες με το χειροφρενο?

εμενα στο δικο μου χωρις να εχω αλλαξει κατι ειχε μεγαλωσει πολυ η διαδρομη του χειροφρενου
μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα ρυθμιστη πισω και κατω απτο τεμπελη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Δεκ 2015, 16:30:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικά δεν θέλει ποτέ ρύθμιση. Εμένα είχε σηκωθεί επειδή βγάλαμε ένα μοχλακι της δαγκανας και μετά μπηκε σε λάθος θέση, μόλις το μαζεψα ένα δόντι και το έβαλα στην ίδια θέση με το άλλο έστρωσε.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Δεκ 2015, 17:12:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Επισης ρε παιδια βλέπω οτι πουλανε και δισκόπλακες χωρις τα ρουλεμαν και τους δακτυλίους του ABS. τι παιζει, τα αγοράζεις ξεχωριστά ή ξαναμπαινουν τα παλιά?


Γι'αυτο βγαλατε ακρη? Εγω δηλαδη που χρειαζομαι μονο το μουαγιε μπορουσα να επαιρνα δισκοπλακα χωρις ρουλεμαν και δακτυλιο και να εβαζα τα παλια? Επισης πιστευετε οτι θα εχω θεμα στο φρεναρισμα με μια δισκοπλακα καινουργια και μια παλια με πατουρα? Και το τακακι που εχει ψωμι ακομα μου ειπαν οτι θα το τριψουν, δε θα το αλλαξουν. Κανονικα αυτα σετ επρεπε να πανε αλλα δεν ειναι εποχες τωρα να αλλαζα κομπλε πισω φρενα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Δεκ 2015, 17:18:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

puglover έγραψε:
makis106 έγραψε:
Επισης ρε παιδια βλέπω οτι πουλανε και δισκόπλακες χωρις τα ρουλεμαν και τους δακτυλίους του ABS. τι παιζει, τα αγοράζεις ξεχωριστά ή ξαναμπαινουν τα παλιά?


Γι'αυτο βγαλατε ακρη? Εγω δηλαδη που χρειαζομαι μονο το μουαγιε μπορουσα να επαιρνα δισκοπλακα χωρις ρουλεμαν και δακτυλιο και να εβαζα τα παλια? Επισης πιστευετε οτι θα εχω θεμα στο φρεναρισμα με μια δισκοπλακα καινουργια και μια παλια με πατουρα? Και το τακακι που εχει ψωμι ακομα μου ειπαν οτι θα το τριψουν, δε θα το αλλαξουν. Κανονικα αυτα σετ επρεπε να πανε αλλα δεν ειναι εποχες τωρα να αλλαζα κομπλε πισω φρενα..
απ ότι ξέρω το ρουλεμαν βγαίνει ρύζι, οπότε μάλλον δεν ξαναμπαινει το ίδιο. Τώρα για τη δισκοπλακα δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα στο φρεναρισμα, αν και στον άξονα πρέπει να αλλάζονται ζευγάρι. Λογικά μετά από κάποια χλμ θα αλλάξεις πρώτη την παλιά.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,094s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on