PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Τρόμπα φρένων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Απρ 2007, 20:57:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drulic έγραψε:
Lef205 έγραψε:

Ενα τηλεφωνο ομως δεν πηρες τον φιλο σου τον Λευτερη μηπως θελει και αυτος . . . Confused


ΜΠΑ... για κοίτα τις αναπάντητες σου Λευτεράκο πριν 2-3 μέρες?
O drulic θυμάται... lol
Mr. Green

Ρε φιλε παθαμε τσουναμι πριν απο λιγες μερες και καταστραφηκαν κινητο και λαπτοπ οποτε δεν εχω πλεον το τηλεφωνο κανενος!
Οποτε μπορεις στειλε μηνυμα!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
drulic (AΛΕΞΑΝΔΡΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Απρ 2007, 11:33:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν χτες την έβαλα την αντλία από 20 έβαλα την 23 ...
Αρχικά να πω ότι προβληματίστηκα και μετά μάλλον μου άρεσε μάλλον αυτό που είδα, οι δύο πίσω τρύπες της αντλίας είναι μικρότερες κάτι που στην 20άρα δεν υπήρχε, μετά συνηδητοποίησα ότι αυτές είναι που πάνε πίσω και λογικά επειδή είναι μεγάλη η τρόμπα να μη στέλνει τ΄'οσο πολύ πίσω. Ακούω απόψεις για αυτό το θέμα.

Πάμε παρακάτω μαζί με την τρόμπα άλλαξα και υγρά έκανα και εξαέρωση και όλα ωραία και καλά.

Στον δρόμο τώρα. Η ''νεκρή'' διαδρομή έχει μειωθεί πάρα πολύ και με το πρώτο πιάσιμο νιώθεις ότι έχει μεγάλη δύναμη.

Βέβαια δεν μου άρεσε τόσο πολύ γιατί δεν υπάρχει αίσθηση πλέον και ίσως σε αυτό να φταίει και το μεγάλο σεβρό, Το αυτοκίνητο έχει την τάση να μπλοκάρει κατευθείαν και η αλήθεια είναι ότι δεν το αντιλαμβάνεσαι αμέσως.... Πιστεύω ότι τώρα ίσως θα ήταν καλό να δοκίμαζα ένα μικρότερο σεβρό...

Πάω και για άλλα τακάκια και μόλις το δω και καλύτερα τι κάνει στο φρένο του θα ξαναποστάρω... Cool



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιαν 2010, 12:20:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ανασταινω το θεματακι... γιατι εδω ειναι το σωστο μερος τελικα....

Παραθετω τα ποστ μου απο αλλο θεμα....


z@ck! έγραψε:
εχουμε και λεμε.....
εβαλα σημερα τις ΑΤΕ δαγκανουλες 247 στο xsi "μου" με τα DS2500 και τους μαμα δισκους

.......
οσο αφορα το πενταλ και την αισθηση .... κακη μπορω να πω!!!!
η διαδρομη του πενταλ μεγαλωσε τουλαχιστον κατα 1/3 + χρειαζομαι σιγουρα μεγαλυτερη τρομπα!!!

το set-up ειναι βεβαια λιγο ως πολυ χαλία
1, τρομπα bendix 20αρα δυο εξοδων
2, ABS bendix πρωτης γενιας
3. δαγκανες ΑΤΕ απο saxo vts - rallye
4. τακακια ds2500 καινουρια
5, δισκους μαμα
6, υγρα ate καινουρια φυσικα (δεν θυμαμαι κωδικο)
7, 165-70-14 continental ecocontact 3 του '06 παραγωγη (δεν θελω σχολια, το αυτοκινητο δεν εχει ερθει ακομα στα χερια μου και ο αδερφος το ειχε για αποσυρση , τα ειχε επανω απο τον μαη που το αγορασε, οταν γινει δικο μου θα φανε eco-πεταμα)

*ολα τα παραπανω τα αναφερω πληροφοριακα, ξερω οτι ειναι για τα μπαζα
** θα δοκιμασω να κρατησω το ABS, θελω να εξαντλησω καθε αλλο παραγοντα στο φρενο μου και μετα αν ειναι να το βγαλω Wink

τι τρομπουλα λετε να παρω ? θα ηθελα να μαθω αν μπαινει απο κατι πιο καινουριο PLUG&PLAY ωστε να μην της κανω και rebuild αμεσως ....

υποψην οτι μεχρι το καλοκαιρακι θα βαλω και πισω αξονα με δισκους και οταν φαω τα τακακια θα μπουν και 266... Wink




z@ck! έγραψε:
καλημερα ...και παλι...

εχει κανεις ιδεα ποιες τρομπες απο αλλα μοντελα με δυο εξοδους κανουν σε 106?

Απο ποια μοντελα PSA Group γενικα?


ευχαριστω



As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιαν 2010, 01:07:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω περιμενω 266 με ds2500 και σωλινακια ειμαι χωρις abs λογικα με 20 τρομπα θα μπορουσα να αλαξω για κατι καλυτερο η δεν αξιζει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιαν 2010, 12:49:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παρε τα φρενα.... βαλτα.... και αμα εχεις καποιο προβλημα..... τοτε ρωτα!!!!

γραφε και με στοιχεια... η τρομπα σου δεν πρεπει να ειναι 20αρα και και αμα ειναι να ξερεις σιγουρα τι ειναι........

μην γραφεις παντου και οτι να'ναι.... Off Topic Cussing out Cussing out Cussing out Cussing out

εδω εισαι Arrow

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=14206&start=80 Exclamation Exclamation Exclamation


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιαν 2010, 15:30:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ζάχο, το δικό μου που είχε αβς απ τη μανα του φορούσε 22.2 τρόμπα.

Αν βρεις μιά τέτοια λογικά* θα δουλέψει σωστά (η κλασική με τα 2 σωληνάκια όπως λες).

*δεν ξέρω τα διάφορα υποσυστήματα του abs αν θα είναι συμβατά, αν κ δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Επίσης, btw, με την 22.2 έχεις σωστό φρενάρισμα ακόμα κ αν πας σε 266/283.

Στη διάθεσή σου όποτε θες να βρεθούμε να δεις το δικό μου τι φοράει πάνω... να πιούμε κι ένα γκαιφέ! χαμένο κορμί! Laughing


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιαν 2010, 18:56:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η τρόμπα φρένων τί σχέση έχει με το abs? Confused



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
teo106 16v 2001 (θεοφιλος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 106 1600 16v 2001

Ένταξη: 15 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 167
Τόπος: κερκυρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιαν 2010, 20:19:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον,καταρχην καλησπερα.μολις πριν απο λιγα λεπτα εβαλα στο 106 μου αντλια φρενων απο πεζω παρτνερ (23.8mm).Η διαφορα που ειδα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ Very happy Very happy Very happy .επιτελους εχω φρενα.Ακουμπας το πενταλ και με τη σκεψη μονο κοκκαλωνει.φρενα εχω μαμα ακομα αλλα στο μελλον θα μπουν 266.το μονο που με χαλαει λιγο ειναι οτι εχω λιγο πιο σκληρο πεταλι αλλα δεν πειραζει.φυσικα ακομα δεν εχω προλαβει να κανω πολλα χιλιομετρα,αλλα στα 5 που εκανα ειδα πολυ καλη αποκριση.Μια ερωτηση,αν ξερει καποιος......το 106 16v χωρις abs τι διαμετρο σερβοφρενο εχει?ταιριαζει καποιο μεγαλυτερο,και αν ναι,τι διαμετρο και απο τι αυτοκινητο?και....θα δω διαφορα?ή δεν αξιζει να το αλλαξω?ευχαριστω προκαταβολικα Thumb Left


στριβω με γαλλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιαν 2010, 20:27:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

z@ck! έγραψε:
παρε τα φρενα.... βαλτα.... και αμα εχεις καποιο προβλημα..... τοτε ρωτα!!!!

γραφε και με στοιχεια... η τρομπα σου δεν πρεπει να ειναι 20αρα και και αμα ειναι να ξερεις σιγουρα τι ειναι........

μην γραφεις παντου και οτι να'ναι.... Off Topic Cussing out Cussing out Cussing out Cussing out

εδω εισαι Arrow

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=14206&start=80 Exclamation Exclamation Exclamation



ρε ζαχαρια εσυ εισαι οτι ναναι!!! δεν βλεπεις βαλε γυαλια τι λεει πανω ???

τρομπες δεν λει?
άμα δεν πω τι φρένα παω να βάλω πως θα βρω τι τρομπα πρεπει να παρω?

να τα πάρω και να κάνω και να δείξω γι αυτό ρωτάω για να ξέρω τι πρέπει να κάνω πριν τα βάλω!!! τι θα κάνω θα πεζω? η peugeot ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιαν 2010, 21:12:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Η τρόμπα φρένων τί σχέση έχει με το abs? Confused


Η Αbs εχει 2 εξόδους ενώ η άνευ 4


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιαν 2010, 21:48:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

road τωρα με τα 266 λες να παω και εγ σε 23.8 τρομπα ? ανευ αβσ και εγω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιαν 2010, 22:34:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teo106 16v 2001 έγραψε:
μολις πριν απο λιγα λεπτα εβαλα στο 106 μου αντλια φρενων απο πεζω παρτνερ (23.8mm)

Καταρχήν να σου ευχηθώ καλά και ασφαλή χλμ. Και τώρα οι ερωτήσεις. Μπορείς να πεις τιμή της τρόμπας? Η τρόμπα που πήρες ήταν για abs ή όχι?(δλδ έχει 2 ή 4 τρύπες για σωληνάκια). Τι μάρκας είναι?(Bosch ή Teves?) Χρειάστηκες τίποτα άλλο για την εγκατάσταση?(δλδ τίποτα o-ring , δοχεία φρένων?) Χρειάζεται κάποια φύσα για να ταιριάξει στην υπάρχουσα του αυτοκινήτου?(για την ένδειξη της στάθμης) Έκανες κάποια ρύθμιση του άξονά της για την τοποθέτηση?

Τώρα για τα σέρβο. Τα 106 με ABS φοράν σέρβο με διάμετρο 225mm, σε αντίθεση με αυτά που δεν έχουν ABS και φοράν σέρβο με διάμετρο 200mm.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
teo106 16v 2001 (θεοφιλος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 106 1600 16v 2001

Ένταξη: 15 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 167
Τόπος: κερκυρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιαν 2010, 23:03:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

iceage έγραψε:
teo106 16v 2001 έγραψε:
μολις πριν απο λιγα λεπτα εβαλα στο 106 μου αντλια φρενων απο πεζω παρτνερ (23.8mm)

Καταρχήν να σου ευχηθώ καλά και ασφαλή χλμ. Και τώρα οι ερωτήσεις. Μπορείς να πεις τιμή της τρόμπας? Η τρόμπα που πήρες ήταν για abs ή όχι?(δλδ έχει 2 ή 4 τρύπες για σωληνάκια). Τι μάρκας είναι?(Bosch ή Teves?) Χρειάστηκες τίποτα άλλο για την εγκατάσταση?(δλδ τίποτα o-ring , δοχεία φρένων?) Χρειάζεται κάποια φύσα για να ταιριάξει στην υπάρχουσα του αυτοκινήτου?(για την ένδειξη της στάθμης) Έκανες κάποια ρύθμιση του άξονά της για την τοποθέτηση?

Τώρα για τα σέρβο. Τα 106 με ABS φοράν σέρβο με διάμετρο 225mm, σε αντίθεση με αυτά που δεν έχουν ABS και φοράν σέρβο με διάμετρο 200mm.
η τρομπα που πηρα ηταν μαρκα LPR 23.8mm για peugeot partner,με 4 σωληνακια χωρις abs(με abs εχει 2 σωληνακια).δε χρειαστηκε απολυτως τιποτα,ακομα και το δοχειο των υγρων μπηκε το παλιο που εχει και τη φυσα για τη σταθμη.ο αξονας δε χρειαστηκε ρυθμιση.την πηρα καινουρια 90ε(επαρχια βλεπεις)


στριβω με γαλλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teo106 16v 2001 (θεοφιλος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 106 1600 16v 2001

Ένταξη: 15 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 167
Τόπος: κερκυρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιαν 2010, 23:12:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα 106 με ABS φοράν σέρβο με διάμετρο 225mm ..........αν βαλω το μεγαλο σερβο θα μαλακωσει το πενταλ?λογω μεγαλυτερης διαμετρου-αρα μεγαλυτερη υποβοηθηση?


στριβω με γαλλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Δεκ 2015, 15:51:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ερωτηση κρησεως?στο πεζο μου 1400.εχω αντλια φρενων 19(ετσι ειδα εγραφε απο κατω) αν βαλω για αρχη 23.8 θα δω διαφορα στο πεταλ του φρενου, θα σκλυρηνη,η θα πρεπει να αλλαξω και τιποτα αλλο.παντα για αρχη μιλαμε μετα θα πουν τα επομενα (σερβο δαγκανες τακακια δισκοι 247 απο ραλυ 1600 16ν.και απο τι αμαξι να ψαξω?και μπαινει κατευθιναν η θελει μετατροπισεις? Δεν εχω abs.και σε τι τιμες βρησκονται μεταχειρισμενες και μη.και θελει καμια συγκεκριμενη μαρκα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Δεκ 2015, 20:17:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλαράκυ αν εχεις ηδη 19 δεν θες καμιά μετατρόπιση, ασε πανο την υπαρχον. Τοποθετείς φρένα κομπλέ απο 106 rallye


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Δεκ 2015, 21:33:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μα τι δε καταλαβαινεις; Σου λεμε βαλε τρομπα και σερβο απο ραλλυ στο αλλο θεμα που εχεις ανοιξει και τωρα λες αντλια 23,8 με το δικο σου σερβο!
Ψαξε στα μεταχειρισμενα για πακετο τρομπα 20mm μαζι με το σερβο της! Ζητημα να κοστιζει 60 ευρω μεταχειρισμενη απο ιδιωτη! Μαρκα γιατι να κοιταξεις, ή bendix ή bosch ή ate θα ειναι και οι τρεις κανουν την ιδια δουλεια!
Μπορει η διαφορα να ειναι 1mm αλλα ειναι υπερ-αρκετη για να δεις αποτελεσμα!
Η 23,8 για να παιξει σωστα,θελει σερβο απο μοντελο με abs. Τρεχα γυρευε δηλαδη.


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Δεκ 2015, 22:45:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ερωτησει μου προηλθε επειδη λιγο πιο πανω,ειδα απο καποιους οτι εχουν τοποθετισει 23.8 και καποιοι/ος ειπανε μηπως την δοκιμαζαν με μικροτερο σερβο κατι τετοιο.οπως επισεις ρωτησα επειδη πολουνται 23.8 χωρις abs Kai γενικα σε χαμιλες τιμες καινουργιες λεω.και ελεγα στην συνεχεια που θα αλλα ζα τα αλλα να αφηνα την 23.8 στο σερβο απο ραλλυ.και επειδη και η αλλοι που την τοποθετισαν ηταν χωρις abs και λενε για σκληρα πεταλ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Δεκ 2015, 22:51:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απλως ρωτησα σε αυτο το θεμα,για να μεινει ως τρομπα φρενων.το σερβο μου που το ειδα ειναι βετιξ B358717 R3.00 απλως το αναφερω για τυπικους λογους
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Δεκ 2015, 23:01:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΑΙ, με μιά μικρή διαφορά: εάν πρόσεξες, οι άλλοι την 23.8 τη συνδύασαν με δαγκάνες 283 ή 4πιστονες.
Εάν βάλεις στα δικά σου ή στα ραλλόφρενα 23.8 θα μπλοκάρεις από τελικές. Αυτό θες?

Όπως και να χει, το κουράσαμε. Ότι σου πε ο Γιώργης.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,193s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on