PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Λογιστης / γνωστης φορολογικων θεματων

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Nikos Kal (Νίκος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 08 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Αθηνα πλεον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 10:05:14    Θέμα δημοσίευσης: Λογιστης / γνωστης φορολογικων θεματων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα. μιας και κοιταω αυτοκινητο και ενω εχω δουλεψει ημουν σε προστατευομενο μελος.ετσι δεν πληρωνα εφορια. τωρα αναρωτιεμαι αν παρω αυτοκινητο τι θα πληρωσω και αν συμφερει να το γραψω σε αλλο μελος της οικογενειας με κανονικο εισοδημα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 10:55:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χωρίς να είμαι ειδικός...
Το αυτοκίνητο θα σου ανεβάσει το τεκμαρτό εισόδημα, πχ στις 4.000 €. Θα πρέπει να δηλώσεις το ανάλογο αριθμό αποδείξεων, για να μην βγει στο τέλος να πληρώσεις. Τη στιγμή που έχεις φορολογημένο εισόδημα, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να το έχεις στο όνομα σου.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 11:07:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφού δεν έχει κάνει δήλωση δικιά του ποτέ.. Ήταν σαν προστατευομενο μέλος, πως θ αποδείξει ότι έχει δικό του εισόδημα? Και πως θα καλύψει τις τόσες αποδείξεις που χρειάζεται χωρίς εισόδημα?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikos Kal (Νίκος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 08 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Αθηνα πλεον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 12:06:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kostaswannabe έγραψε:
Αφού δεν έχει κάνει δήλωση δικιά του ποτέ.. Ήταν σαν προστατευομενο μέλος, πως θ αποδείξει ότι έχει δικό του εισόδημα? Και πως θα καλύψει τις τόσες αποδείξεις που χρειάζεται χωρίς εισόδημα?


σε αυτο κανεις λαθος.απτα 18 εισαι υποχρεωμενος να κανεις φορολογικη.δλδ εγω κανω εδω και 3 χρονια φορολογικη απλα δηλωνω οτι ειμαι φιλοξενουμενος η προστατευομενο μελος. παρολο που ειχα εισοδημα. βεβαια την πρωτη χρονια με το παλιο φορολογικο φαινομουν ολο το χρονο με εισοδημα 500 ευρο και φορολογιθηκα με το κλιμακιο των 3000 ευρο. δλδ επρεπε να παω αποδειξεις 700 ευρο Shocked μετα αλλαξε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 13:31:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε μου εχεις τεκμηριο διαβιωσης 3000
Συν τεκμηριο αγορας το ποσο που θα δωσεις για το αυτοκινητο (μπορεις να συμφωνησεις με τον πωλητη να δηλωσετε λιγοτερο)
Συν τεκμηριο αυτοκινητου αναλογα με τα κυβικα χρονολογια και μηνες κατοχης
συν οτι αλλο τεκμηριο εχεις αν εχεις πχ ενοικιο κατοικιας
Τα αθροιζεις ολα μαζι και βγαζεις το τεκμαρτο σου εισοδημα.
Αν το πραγματικο σου εισοδημα ειναι πιο μεγαλο φορολογεισαι βασει αυτου
Αν το τεκμαρτο ειναι πιο μεγαλο φορολογεισαι βασει του τεκμαρτου
Αν το εισοδημα με το οποιο θα φορολογηθεις ειναι μεχρι 9000 τοτε εισαι στο αφορολογητο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 16:26:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ όταν ήμουν προστατευόμενο μέλος και αγόρασα το 207 είχα:

3000 τεκμήριο διαβίωσης
7500 αγορά του 207
3500~ τεκμήριο του 207
ήτοι σύνολο 14.000 και φορολογήθηκα περι τα 600€

Ήτοι ρούφηξον Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 16:33:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
εγώ όταν ήμουν προστατευόμενο μέλος και αγόρασα το 207 είχα:

3000 τεκμήριο διαβίωσης
7500 αγορά του 207
3500~ τεκμήριο του 207
ήτοι σύνολο 14.000 και φορολογήθηκα περι τα 600€

Ήτοι ρούφηξον Laughing Laughing


καλά είναι 600evrw με την τωρινή φορολογία γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα και χρειάζομαι 10500 σύνολο αν δεν τα έχω πληρώνω 1800~ από την ενημερώσει που είχα από τον λογιστή


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikos Kal (Νίκος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 08 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Αθηνα πλεον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 19:18:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραια ας πουμε οτι δεν εχω εισοδημα παιρνω 106 1.6 με 2000 αλλα το βαζουμε σαν 1000 ευρο.. ποσο θα παει το μανικι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 19:40:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν είσαι κάτω απο 30(νομίζω οτι τόσο είναι το όριο) προστατευόμενος, άνεργος ή και φοιτητής δεν πληρωνεις τπτ.. Ακομα και 2000 να δηλώσεις οτι το πήρες.

Εγώ που είμαι προστατευομενο μέλος και φοιτητής το δηλωσα 5.000€ οτι πήρα το 207 και δεν πληρώνω τπτ. Με μηδενική φορολογική δήλωση πάντα.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikos Kal (Νίκος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 08 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Αθηνα πλεον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 19:46:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Andreasf1 έγραψε:
Αν είσαι κάτω απο 30(νομίζω οτι τόσο είναι το όριο) προστατευόμενος, άνεργος ή και φοιτητής δεν πληρωνεις τπτ.. Ακομα και 2000 να δηλώσεις οτι το πήρες.

Εγώ που είμαι προστατευομενο μέλος και φοιτητής το δηλωσα 5.000€ οτι πήρα το 207 και δεν πληρώνω τπτ. Με μηδενική φορολογική δήλωση πάντα.


ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.νασε καλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 20:43:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikos Kal έγραψε:
Andreasf1 έγραψε:
Αν είσαι κάτω απο 30(νομίζω οτι τόσο είναι το όριο) προστατευόμενος, άνεργος ή και φοιτητής δεν πληρωνεις τπτ.. Ακομα και 2000 να δηλώσεις οτι το πήρες.

Εγώ που είμαι προστατευομενο μέλος και φοιτητής το δηλωσα 5.000€ οτι πήρα το 207 και δεν πληρώνω τπτ. Με μηδενική φορολογική δήλωση πάντα.


ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.νασε καλα


Να σαι καλά! Ψαξτο όμως μην έχει αλλάξει κάτι γιατί αυτό είχε γίνει πριν 3 χρονια..


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1966s (PHP: 60% - SQL: 40%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on