PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Μπλοκε διαφορικο σασμαν.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
loco (Mairi)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 Quicksilver, 1.4

Ένταξη: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Μάϊ 2012, 17:35:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι να σου πω.θα το παω την δευτερα στον μηχανικο.σημερα το ειχα παει σε ενα φιλο που ασχολειται με αυτα ηταν μηχανικος,κ μου ειπε οτι ειναι το διαφορικο,αλλα θα το παω κ στν δικο μου να το δει να μου πει τι ειναι κ τι λεφτα θελει.τι ν πω πια.αυτο το αμαξι 1χρονο τωρα το χω κ ολο το πληρωνω με εχει κατααπογοητεψει!!!εχει γινει ο κουμπαρας μου Crying or Very sad


salalaaa

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Μάϊ 2012, 17:41:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εννοεις πως έχεις γίνει ο κουμπαράς του μάλλον Razz Razz Razz

Γαλλικό και μεταχειρισμένο είναι θέμα... υπάρχουν και χειρότερα ομως. (αλλά και καλύτερα Wink )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
loco (Mairi)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 Quicksilver, 1.4

Ένταξη: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Μάϊ 2012, 17:44:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαχα!αστα ρε συ εκει που λεω ενταξει παει κ αυτο τσουπ να σου κατι αλλο!!!στο τελος θα το κανω καινουργιο!!!!πφφφφφφ


salalaaa

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Μάϊ 2012, 17:54:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αμάξι αυτο πρέπει να το αγοράζεις αφού πρώτα εχεις βρει ενα σωστό μάστορα. Αν κάποιος ξέρει να προλάβει εγκαιρα μερικές "αδυναμίες" του τότε μπορεί να σε απασχολεί κατα καιρούς αλλά με μικρό κόστος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
loco (Mairi)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 Quicksilver, 1.4

Ένταξη: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Μάϊ 2012, 18:03:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοιταξε εκει που το παω μου τον εχουν συστησει κ οντως ας πουμε δεν εχω παραπονο.τωρα τι ν σου πω.πως γινεται ας πουμε να μπορει να προλαβει κατι ο μαστορας?εγω ασ πουμε που το οδηγαω καθε μερα οτι διαφορετικο ακουσω το παω κατευθειαν.


salalaaa

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
loco (Mairi)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 Quicksilver, 1.4

Ένταξη: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Μάϊ 2012, 19:03:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
~
Προσωπικά είχα πληρώσει πριν κανα 6μηνο 80€ για:
για λύσιμο δέσιμο ημιαξονίων & σαζμάν με αλλαγή κορώνας διαφορικού και συγχρονιζέ + αλλαγή δισκοπλατου.


λιγα δεν ειναι τα 80ευρω για ολα αυτα ????


salalaaa

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
loco (Mairi)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 Quicksilver, 1.4

Ένταξη: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάϊ 2012, 13:40:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια το πηγα στον μηχανικο.τιμες που μου ειπε ειναι οι εξης:
διαφορικο κ σαζμαν 250 κ δεσιμο λυσιμο 120.συνολο 370ευρω.
καλες ειναι τι λετε?


salalaaa

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάϊ 2012, 16:00:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαίρη, εγώ πλήρωσα τόσα χωρίς απόδειξη και φαντάζομαι πως ήταν φιλική τιμή. Αν πήγαινε καποιος ασχετος πιστεύω θα πλήρωνε +20 με 30 ευρώ, όχι παραπάνω. (χωρις αποδειξη εννοω και παλι)

Οπως σου ειπα και σε προηγούμενο ποστ, προσωπικά, ανεβοκατεβασμα, λυσιμο δεσιμο (κι εννοώ πριζ ντιρεκτ, κορωνοπηνιο κτλ) μια νορμάλ τιμή ειναι μέχρι 150€.

Κατεβασμα σαζμάν κάνεις πχ για να αλλάξεις δισκοπλατω, λύσιμο χρειάζεται αν πρεπει να αλλαξεις κατι εσωτερικά του σαζμάν, πχ γρανάζια.

Τα 370 τι ακριβώς περιλαμβάνουν δεν εχω καταλαβει, την εργασία και την επισκευή? Για την ερασία μόνο εγώ δεν θα δινα πανω απο 150. (εκτος αν ο τυπος ειναι 1.5μ / 40kg και το κατεβάσει χωρις βοήθεια με τα χέρια μόνο Razz Razz ) Τι πρόβλημα διεγνωσε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
loco (Mairi)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 Quicksilver, 1.4

Ένταξη: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάϊ 2012, 16:33:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοιταξε μου ειπε οτι αυτο το κρα κρα που ακουγεται ειναι απο τα γραναζια μεσα του σαζμαν.απο οτι καταλαβα θα αλλαξει μεσα κατι με τα γραναζια.τα 370 ειναι 120 η εργασια,κ μου ειπε 250 ευρω αλλαγη διαφορικου κ σαζμαν.κοιταξε σημερα του το πηγα για να το ακουσει αλλα θα το φτιαξω τελος του μηνα γιατι τωρα δεν εχω λεφτα.κ η αληθεια ειναι επειδη τον εμπιστευομαι δεν ρωτησα παραπανω γιατι βιαζομουν κιολας.αλλα κουταμαρα ε? Embarassed


salalaaa

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάϊ 2012, 16:46:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

120 εργασία την βρίσκω απο φυσιολογική ως αρκετά καλή τιμή για λύσιμο του σαζμάν.

250€ για τι ανταλλακτικά ? Τι ζημιά έχει? Επίσης πως ξέρει σίγουρα τι είναι αφου δεν το έχει ανοίξει? Να ξέρεις πως γρανάζια και λοιπα συμβατικά εντοσθια δεν βγαίνουν 3ου κατασκευαστή, οπότε αυτα που θα σου βάλει θα ειναι peugeot - citroen όπου και οι τιμές ειναι fix.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
loco (Mairi)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 Quicksilver, 1.4

Ένταξη: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάϊ 2012, 17:35:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω θα του το ξαναπαω ετσι κ αλλιως οποτε θα ρωτησω τι ακριβως παιζει.κ φανταζομαι θα πρεπει να το ανοιξει.τωρα να σου πω απο την στιγμη που το ανοιγει κ μου πει οτι φταιει αυτο κ αυτο ας πουμε εγω παλι ομως δεν θ ειμαι σε θεση να γνωριζω αν οντωσ πανε τοσο τα ανταλλακτικα που θα βαλει εφοσον δεν γνωριζω απο αυτα.οποτε παλι δν θα ξερω Confused


salalaaa

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάϊ 2012, 17:39:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπορείς να βρεις βοήθεια απο εδώ για τις τιμές των ανταλλακτικών ή ακομα πιο σίγουρα μπορεις να ρωτήσεις σε ενα εξουσιοδοτημένο peugeot της γειτονιά σου, απλά με τον αριθμό πλαισίου.

πχ πόσο κάνει το συχρονιζέ 1ης & 3ης και ποσο το κομπλερ 2ης κτλ κτλ

για να καταλαβεις, 250 για 2 συγχρονιζέ ειναι κλεψιά, ομως 250 για 2 κυρίως γρανάζια νομιζω ειναι πιο λογικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
loco (Mairi)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 Quicksilver, 1.4

Ένταξη: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάϊ 2012, 19:39:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ σε ευχαριστω οταν το παω κ το δει κ μου πει τι εχει θα κανω αυτο που μου ειπες.ειτε θα δω απο εδω ειτε απο την peugeot.αλλα μαλλον εδω θα κοιταξω.


salalaaa

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mitsos 306 (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 rallye (2009) & 205 1.1 (1990)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 234
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Μάρ 2015, 19:40:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αρκετα χρονια μετα και μονο απο περιεργια τελικα τι ηταν ο θορυβος?

στο δικο μου 306 παντως οταν εκανε αυτο τον θορυβο το σαζμαν αποδειχτηκε οτι ηταν διαφορικο και πιο συγκεκριμενα ενας πλανητης μαζι με την βαση του σπασμενος...


Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θέλεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Σελίδα 6 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1849s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on