PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

κλιπς ταπετσαριων

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Δεκ 2014, 17:56:49    Θέμα δημοσίευσης: κλιπς ταπετσαριων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχει κανεις κατα νου κανενα μαγαζι που να πουλαει κλιψακια για τις ταπετσαριες "με το κιλο". Μετρωντας ολα τα κλιπς που χρειαζονται για 4 ταπετσαριες +πορτ μπαγακζ η Peugeot δινει τιμη κανα 40αρι που και αυτα δεν ειναι διαθεσιμα εχουν λιγα κομματια και λενε παραγγελια μονο απο Γαλλια. Επισης θελω να ρωτησω εαν μπορει να "σφυξει" ο γρυλλος του παραθυρου γιατι στο αμαξι μου συντονιζουν καποια μεταλλα και κανουν συνεχομενο τριγμο οταν περναω απο λακουβες ή σε συγκεκριμενες στροφες του κινητηρα και υποπτευομαι τον γρυλλο.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Δεκ 2014, 18:06:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ξερω που θα βρεις
το μονο που ξερω ειναι μη βαλεις οτι να ναι (ειδικα στις πορτες) γιατι μπορει να σου βαζει νερα απο τις τρυπες που κουμπωνουν τα κλιψακια
το εχω παθει, γι αυτο σου λεω, και μετα αναγκάστηκα και πηρα απο την peugeot
υποψην η μπροστα πορτα στα δικα μας εχει 8 κλιψακια (η καθε μια)



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
taskom (ΤΑΣΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 208 GTI 200H black (2015)

Ένταξη: 18 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 299

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Δεκ 2014, 18:10:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχουμε και λεμε

http://www.e-shoptools.com/index.php?act=viewProd&productId=662

http://www.ergaleiostore.gr/index.php?act=viewProd&productId=664

http://www.getatool.gr/fanopoieio-bafeio-aytokinhtwn/analwsima-ylika-fanopoieias/clips-plastika/klips-tapetsarias.html

http://www.getatool.gr/fanopoieio-bafeio-aytokinhtwn/analwsima-ylika-fanopoieias/clips-plastika/clips-tapetsarias.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Δεκ 2014, 18:39:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αρχικα ευχαριστω και τους 2 για τις γρηγορες απαντησεις, Αλεξανδρε το θεμα νερο δεν το φοβαμαι γιατι εχω σκοπο να ενισχυσω γενικα τη μονωση του αυτοκινητου απλα δεν θελω να δωσω αδικα λεφτα σε κλιπς. Θα βαλω ομως για σιγουρια γνησια στη πορτα.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Δεκ 2014, 18:44:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ είχα αγοράσει σετ από ebay.
Πολύ ποιο φτηνά σε σχέση με Ελλάδα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Δεκ 2014, 20:13:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα δικά μας είναι μπλε...η peugeot έχει κάποια ίδια λευκά, universal θεωρητικά, που τα δίνει 0.20 το ενα...είχα πάρει κάποια στιγμή καμια δεκαριά και τα σύγκρινα με τα μπλε και είναι ολόιδια...

Επίσης μπορεί πιο εύκολα να βρεις σε citroen...
Είχα πάρει από citroen ιερά οδό κάποια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Δεκ 2014, 22:42:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

driver7 έγραψε:
Τα δικά μας είναι μπλε...η peugeot έχει κάποια ίδια λευκά, universal θεωρητικά, που τα δίνει 0.20 το ενα...είχα πάρει κάποια στιγμή καμια δεκαριά και τα σύγκρινα με τα μπλε και είναι ολόιδια...

Επίσης μπορεί πιο εύκολα να βρεις σε citroen...
Είχα πάρει από citroen ιερά οδό κάποια...


Η peugeot οπως και η citroen που ρωτησα τα δινει 35 λεπτα το ενα. και εχουν διαθεσιμα 20 τεμαχια.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2014, 12:34:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν 4-5 μήνες είχα πάρει από πεζο 10 λευκά 2 ευρώ.
Και τα είχε χύμα σε σακουλάκι μεγάλο με αυτοκόλλητο πεζό πάνω που πρέπει να είχε σίγουρα 100 μέσα...
Μπορεί και να τα είχε μόνο το συγκεκριμένο συνεργείο πεζό...

Τα μπλέ είναι με κωδικούς πεζο για κάθε σημείο...πχ σετ για δεξια πόρτα που εχει αν θυμάμαι καλά 7 μέσα...

Τώρα αν δεν υπάρχουν πλέον αυτά, πάω πάσο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2014, 20:55:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

driver7 έγραψε:
Πριν 4-5 μήνες είχα πάρει από πεζο 10 λευκά 2 ευρώ.
Και τα είχε χύμα σε σακουλάκι μεγάλο με αυτοκόλλητο πεζό πάνω που πρέπει να είχε σίγουρα 100 μέσα...
Μπορεί και να τα είχε μόνο το συγκεκριμένο συνεργείο πεζό...

Τα μπλέ είναι με κωδικούς πεζο για κάθε σημείο...πχ σετ για δεξια πόρτα που εχει αν θυμάμαι καλά 7 μέσα...

Τώρα αν δεν υπάρχουν πλέον αυτά, πάω πάσο...


Δηστυχως δεν υπαρχουν στην Ελλαδα τουλαχιστον. Θα κοιταξω για εξωτερικο. Σ ευχαριστω παντως.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2014, 22:03:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως πήρα αυτα από ebay: http://m.ebay.com/itm/310978552006?txnId=524422777021

Μια χαρά είναι, κανένα πρόβλημα.. Τα χρησιμοποίησα στην ταπετσαρία της πόρτας του πόρτ μπαγκάζ.
Μια συμβουλή, βάλτε λίγο σπρέι σιλικόνης, βοηθά να κομπωσουν πολύ πιο εύκολα και χωρίς κίνδυνο να σπάσουν.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2014, 00:13:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα κλιπς του λινκ είναι σαν αυτά που λέω...

Εγώ Μάριε θα τα έπαιρνα...είναι 9.6 λεπτά το καθένα...Αξιζουν και λογικά θα κάνεις τη δουλειά σου...

Δεν έχω χρόνο και φοβάμαι μη δεν κουμπώνουν όλα μετά για να πάρω καμία 100η να τα λύσω όλα γιατί κάνει σαν κουδουνίστρα, αλλιώς θα τα είχα ήδη πάρει και εγώ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2075s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on