PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - top mount

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Ιούλ 2011, 13:30:00    Θέμα δημοσίευσης: 106 - top mount Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ψάχνω για ρυθμιζόμενα αλλά για αντικαταστασης.
Εχει κανεις να προτείνει κάτι με γνώμονα την ποιότητα?
Για να βοηθήσω οσους αναζητήσουν, το κιτ επισκευής απο peugeot/citroen που περιλαμβάνει σινεμπλοκ και ρουλεμάν εχει κωδικό 5031.53. Το κιτ ειναι μονο για την μια μερια και η τρεχουσα τιμή στη lion ειναι 55€.

Ο Ντινος φέρνει το snr με 13€ Exclamation Αρχικά ψήθηκα γι αυτό αλλά διάβασα αρνητικές κρητικές σε φορουμ της γαλλίας ειδικά για το ρουλεμάν.

SKF το κιτ για αριστερα και δεξια εχει ~70€ Ελλάδα. Η skf δίνει και ξεχωριστά ρουλεμαν απο σινεμπλοκ. Οπου στον κωδικο βλεπεται το Τ στο τελος, σημαίνει αριστερα και δεξια.

Επιπλέον μαρκες υπάρχουν για θολο σαξο 106:

BIRTH, BOGE, CORTECO, FEBI BILSTEIN, GABRIEL, ΚΥΒ, LEMFÖRDER. MONROE, QUINTON HAZELL & SACHS.

Δεν ξερω αν ειναι διαθεσιμες ολες στην Ελλάδα ουτε ποσου κοστίζουν, αν κάποιος ξέρει κατι δοκιμασμένο και γιατι οχι οικονομικό θα το εκτιμούσα δεόντως.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την plaketokofths στις Πεμ 28 Ιούλ 2011, 14:01:59, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Ιούλ 2011, 13:57:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και γιατί δε βάζεις αυτά του ντίνου με μηδενικό κόστος;

Οσο "χάλια" και να είναι, δε θα χαλάσουν σε ενα χρόνο.

Αποψη μου.

Υ.Γ. (βγάλε το "a" απο τον τίτλο)


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Ιούλ 2011, 14:06:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kane έγραψε:
Και γιατί δε βάζεις αυτά του ντίνου με μηδενικό κόστος;

Οσο "χάλια" και να είναι, δε θα χαλάσουν σε ενα χρόνο.

Αποψη μου.

Υ.Γ. (βγάλε το "a" απο τον τίτλο)


Γιατι διάβασα αρκετά αρνητικά σχόλια για τα snr...

Μπορεί του Ντίνου να εχουν 26€ ενώ τα skf την 2πλασια τιμή. Αλλά σκέψου οτι μεσα σ' ολα αυτά υπάρχει και η εργασία οπότε αν τα αλλαξω μετα απο 1 ή 2 χρόνια θα μου ερθει ακριβότερα. Πέραν αυτού θεωρώ να βαλεις κατι καλό και να χεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αν πχ. τα skf ειναι αμφιβολου ποιότητας τοτε ναι snr...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Ιούλ 2011, 14:08:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη,να σου στειλω ενα τηλεφωνο να ρωτησεις;
Αν σε καλυπτει η τιμη,ειναι εμπιστος ανθρωπος σχετικα με την ποιοτητα αυτων που εμπορευεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Ιούλ 2011, 15:18:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Γιαννη,να σου στειλω ενα τηλεφωνο να ρωτησεις;
Αν σε καλυπτει η τιμη,ειναι εμπιστος ανθρωπος σχετικα με την ποιοτητα αυτων που εμπορευεται.


Του Ντίνου? Οχι ρε, το χω, μ εχουν φακελωμένο ... εχω παρει πολλες φορές αρκετά πράγματα.

Από Ντίνο ειμαι υπερευχαριστημένος και οταν θελω κατι η πρωτη μου σκέψη ειναι αυτός αλλα μερικές φορές δεν εχει ότι θες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Ιούλ 2011, 15:26:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι,δεν λεω για Ντινο ρε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Ιούλ 2011, 15:28:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Οχι,δεν λεω για Ντινο ρε.


εννοειται τοτε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Ιούλ 2011, 22:40:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Γιαννη,να σου στειλω ενα τηλεφωνο να ρωτησεις;
Αν σε καλυπτει η τιμη,ειναι εμπιστος ανθρωπος σχετικα με την ποιοτητα αυτων που εμπορευεται.


Στελιο αν μπορεις στειλε και απο δω το τηλεφωνο;;; Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Ιούλ 2011, 22:56:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στο στειλα εγω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Ιούλ 2011, 23:05:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
eueliktos14 (kwstadinos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


106 rallye s2 8v

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 75
Τόπος: Loutraki-Patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Απρ 2012, 20:11:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορώ να εχώ και εγώ τις πληροφορίες για αύτα τα top mount??


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Απρ 2012, 20:26:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρουλεμάν top mount SKF 15ευρώ το ζευγάρι έχουν ρε παίδες.... τι νούμερα είν'αυτά?

Περίπου άλλο τόσο τα εργοστασιακά top mounts (Kleber) από Ντίνο.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ice-t (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 29 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Μάϊ 2012, 09:54:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

είχα δώσει τα δικά μου top mounts (D2 ρυθμιζόμενα) σε ένα φίλο να τα βγάλει αντίγραφο στην υδροκοπή. Αν ενδιαφέρει κάποιον να κάνει το ίδιο μπορώ να μάθω αν υπάρχει κόπια αλλίως με ένα καφεδάκι και εργατικά δικά σας πάμε να βγάλουμε κόπιες Smile

ΥΓ: δεν ξέρω τιμή για τις κόπιες.


Η τσαπ του γιού!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Σεπ 2014, 14:38:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για να μην ανοιγω καινουριο θεμα παιδια θελω να ρωτησω κατι σχετικο με τα top mounts. μου κανει ενα μεταλικο θορυβο εν κινηση το 106 οταν εχει ο δρομος συνεχομενες ανωμαλιες. το εχω παει στο μηχανικο και τα εχει ψαξει ολα, το μονο που εχει μεινει επειδη ειναι ζορικο ειναι να βγει το ακρο για να δουμε το αμορτισερ και το top mount. εχει κανεις καμμια εμπειρια παρομοια;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Σεπ 2014, 14:52:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν εχεις bilstein ειδικα χωρις φυσουνα ειναι πολυ πιθανο να ειναι κουζινετο αμορτισερ, το top mount δεν παθαινει τπτ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kourlis (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 03 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 221
Τόπος: Κολωνός - Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Σεπ 2014, 16:21:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τσέκαρες μπαράκια ζαμφόρ? Είναι μαμά γνήσια? Ρωτάω γιατί ενώ είχα βάλει καινούργια ιμιτασιόν μου έκανε έναν αντίστοιχο θόρυβο. Το πρόβλημα λύθηκε όταν έβαλα καινούργια γνήσια. Παρόλαυτά μπορεί όντως να είναι και τα τοπ μάουντ. Αυτά τα είχα αλλάξει με PS λαστιχένια...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Σεπ 2014, 01:00:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kourlis έγραψε:
Τσέκαρες μπαράκια ζαμφόρ? Είναι μαμά γνήσια? Ρωτάω γιατί ενώ είχα βάλει καινούργια ιμιτασιόν μου έκανε έναν αντίστοιχο θόρυβο. Το πρόβλημα λύθηκε όταν έβαλα καινούργια γνήσια. Παρόλαυτά μπορεί όντως να είναι και τα τοπ μάουντ. Αυτά τα είχα αλλάξει με PS λαστιχένια...

και εγω αυτο νομιζα οτι θα ειναι αλλα δεν. ειχα ξυσει και την ζαντα σε ενα κρασπεδο με λιγα χιλιομετρα και νομιζω απο τοτε κανει τον θορυβο. το ψαλιδι δεν φαινεται να εχει κατι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Σεπ 2014, 01:04:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
αν εχεις bilstein ειδικα χωρις φυσουνα ειναι πολυ πιθανο να ειναι κουζινετο αμορτισερ, το top mount δεν παθαινει τπτ

bilstein μαυρα φοραω με φυσουνα. σκασμενο αμορτισερ κανει τετοιο θορυβο; γιατι το σκεφτηκα και αυτο. το κουζινετο τι ειναι φτιαχνεται;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kourlis (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 03 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 221
Τόπος: Κολωνός - Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Σεπ 2014, 13:42:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα τοπ μάουντ πέφτουνε... Αν δεις ένα μεταχειρισμένο με ένα καινούργιο θα δεις την διαφορά!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2869s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on