PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πρόβλημα με θόρυβο στα μπροστινά

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mrtclub (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 GT

Ένταξη: 14 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 143
Τόπος: Αθήνα, Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Μάϊ 2013, 10:41:55    Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα με θόρυβο στα μπροστινά Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ζητώ τα φώτα σας όσοι είχατε παρόμοιο θεματάκι στο παρελθόν. Το αμάξι κάνει έναν περίεργο θόρυβο εν κινήσει, κυρίως σε στροφές και σταματήματα. έριξα μια ματιά σε μπαλάκια, συνεμπλόκ, αναρτήσεις, ψαλίδια, τίποτα. Ακούγεται σαν να βρίσκει ένα μέταλλο σε μέταλλο. Έχει κάποιος καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?Το μόνο που έχω βρει σαν θέμα είναι η κόντρα βάση μηχανής που θέλει συνεμπλόκ. Είναι δυνατόν να προκαλεί τόσο θόρυβο μέσα στην καμπίνα?Επίσης, χαρακτηριστικό σημείο που το κάνει είναι όταν πατάς απότομα φρένο, στην κατάληξη του σταματήματος που τρώει το βάρος.



Από Saxo πεζός και από πεζός σε 206!
http://radio-pantofla.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
superbike1977 (Antonis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye 16V (2001)

Ένταξη: 20 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 26

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Μάϊ 2013, 18:47:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τσεκαρε το ζουαν της εξατμισης.Οταν φαγωνεται στα αποτομα πατα ασε γκαζι κουνιεται η εξατμιση και ακουμπα μεταλλο με μεταλλο και κανει θορυβο.Αυτο ειχα παθει στο 106 μου και με 5 ευρω το προβλημα λυθηκε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mrtclub (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 GT

Ένταξη: 14 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 143
Τόπος: Αθήνα, Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Μάϊ 2013, 12:10:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H αλήθεια είναι ότι δεν μου πέρασε καν από το μυαλό. Εχθές μου είπε ο μάστορας από το τηλέφωνο ότι παίζει να είναι και το ψαλίδι και να μη φαινόταν από κάτω. Θα το κοιτάξω μέσα στην εβδομάδα και θα ενημερώσω. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να δω?



Από Saxo πεζός και από πεζός σε 206!
http://radio-pantofla.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
tzortzis106 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1.4 8v XN 2000

Ένταξη: 29 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Σεπ 2014, 23:18:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα Δημητρη! Το προβλημα αυτο το εφτιαξες? Αν ναι τελικα τι ηταν? Μου κανει κι εμενα τον θορυβο αυτο σαν κλακ μεταλλο με μεταλλο καθε φορα που παταω ελαφρα γκαζι φρενο και καμια φορα οταν στριβω σαν να ακουμπα οταν αλλαζει το βαρος μπροςπισω.. Ειχα αλλαξει ψαλιδι αριστερο ιμιτασιον πριν κανα 4μηνο καιμο θορυβος ξεκινησε οριν κανα 2μηνο.. Ο μηχανικος μου πε οτι ειναι απο ψαλιδι αλλα ακομα δεν το χει σηκωσει να δει ακριβως τι.. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tzortzis106 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1.4 8v XN 2000

Ένταξη: 29 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Σεπ 2014, 23:18:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα Δημητρη! Το προβλημα αυτο το εφτιαξες? Αν ναι τελικα τι ηταν? Μου κανει κι εμενα τον θορυβο αυτο σαν κλακ μεταλλο με μεταλλο καθε φορα που παταω ελαφρα γκαζι φρενο και καμια φορα οταν στριβω σαν να ακουμπα οταν αλλαζει το βαρος μπροςπισω.. Ειχα αλλαξει ψαλιδι αριστερο ιμιτασιον πριν κανα 4μηνο καιμο θορυβος ξεκινησε οριν κανα 2μηνο.. Ο μηχανικος μου πε οτι ειναι απο ψαλιδι αλλα ακομα δεν το χει σηκωσει να δει ακριβως τι.. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0875s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on