PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αξονας ----
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 11:20:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχει να λεει φιλε μου και ειμαι μηχανουργος Laughing
Καποτε υπηρχαν υψηλα ενοικια και ηταν μια δικαιολογια...καποτε υπηρχε το χρημα και δεν σε ενοιαζε αν κατι κανει 100,200 κτλ....τα ειχες και τα εδινες...καποτε ο μηχανικος χρεωνε 50 ευρω την εργατοωρα....τωρα θεωρεις λογικο να χρεωνεις τα ιδια με καποτε? τα υλικα εχουν πεσει,τα ενοικια το ιδιο,τα μεροκαματα το ιδιο....αρα πως μπορεις να χρεωνεις το ιδιο με πριν? Wink

Επισης τωρα βρισκω ολοκληρο αμαξι τρακαρισμενο η με παρεδωμενες πινακιδες με 600 ευρω,δεν ειναι βλακεια να πληρωσω 400 για ενα αξονα μονο?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 13:14:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφου εισαι μηχανουργος για πες μου γιε τετοια δουλεια τι θα επερνες?
Δηλαδη να σου φερω την σωληνα του αξονα να την γεμησεις και να την τορνιρεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 13:25:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια ακούστε πως έχουν τα πράγματα πήγα και σε άλο μαστορα που μου είπε νομίζω το καλύτερο και ποιο λογικό.λοιπόν μου λέει ανοίγουμε αυτόν τον άξονα και βλέπουμε τι μπορούμε να κάνουμε δηλαδή αν δεν εχει φάει τα άκρα λιγο μπορει να τα φάει λίγο να τα γυαλίσει και να βάλει απο 3 ρουλεμάν σε κάθε άκρο....200 ευρο, αλλα μου ειπαι αν δεν γίνεται να βρώ εναν άξονα μεταχειρισμένο να τον πάρω να τον σημαδέψει αυτός με τα ανταλακτικά θα τον πάρουμε στο μαγαζι θα τον ανοιξει και αν ειναι καλός ολα καλα αν δεν εινα τον στέλνω πίσω και πέρνω τ λεφτά μου ...Σωστός!!!!???

Υ.Γ.Ναι 400 ευρο για τις μέρες μας ειναι πολλα .Ειμαι ιδιωτικός υπάλληλος ειμαι κατω απο 25 ετών και πέρνω τον βασικό:425,20ευρο

Crying or Very sad


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 13:29:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωντος ειναι η καλυτερη λυση....η παραπανω κουβεντα ειναι πιο πολυ στο φιλοσοφικο πεδιο...και γω το ιδιο θα σου προτεινα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 13:32:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ααααα και κάτι που ξέχασα να αναφέρω ειναι πως για να βγάλει τα άκρα απο τον αξόνα και να τα ξαναβάλει μου λέει δεν ειναι ασφαλές ...μπορει να το κανει αλλα δεν είναι αφαλες 100% ....τώρα κανενα με μεταχειρισμένα Γαλλικών Ξέρουμε ....Καποια ξέρω και εγώ αλλα ειμαι απο Λαμία και δεν ξέρω τα πάντα για τα μαγαζια της Αθήνας,Θεσσαλονίκης .....Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που εχετε δείξει...


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 13:39:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Αφου εισαι μηχανουργος για πες μου γιε τετοια δουλεια τι θα επερνες?
Δηλαδη να σου φερω την σωληνα του αξονα να την γεμησεις και να την τορνιρεις?


δεν ασχολουμαι με αξονες αυτοκινητων (αν και συντομα θα πειραματιστω με εναν αξονα φιλου )απλα ανεφερα οτι ειμαι μηχανουργος για να καταλαβεις οτι ξερω ποσος χρονος απαιτειται για μια εργασια...σε λιγο καιρο θα σου πω ενα κοστος για επισκευη και υλικα με ορειχαλκινα κουζινετα αντι ρουλεμαν Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 13:47:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θέμη, το ζητούμενο δεν είναι απλά να βρεις μάντρα ανταλλακτικών αλλά το να δεχτεί αυτή τη συμφωνία.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2014, 15:24:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ok ναι πρέπει ...Βασικά αν ειναι επαγκελματίας και σιγουρος για τα πραγματα του θα δεχθει αυτο ειναι το σωστό???


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
cc 206 (Spiros)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 cc 1.6 (2002)

Ένταξη: 12 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 125
Τόπος: Κερκυρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούλ 2014, 19:23:48    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αξονας ---- Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="θέμης"]Twisted evil χτυπάει ο άξονας και ο μαστορας γγια ανακατασευή μου ειπε 400ευρο ...Μηπως ξέρουμε κανενα μεταχιρησμένο καλο να μας ερθει ποιο οικονομικά???? Shocked[/quote] δεν ξερω αν εχεις ακουσει για μπρουτζινα δαχτυλιδια στον αξονα εγω το εχω κανει και εκανα τρυπα για γρασαδορο....αλλα αυτος που το τοποθετισε παλι τον αξονα εκανε καποιο λαθος και ειχα θορυβο μετα. Ισως εβαλε λαθος την αντιστρεπτηκη...τον ειχα για 3 χρονια περιπου ετσι με τον μπρουτζο....μετα εβαλα εναν αξονα μεταχειρισμενο απο δικιλινδρο 206cc εδω και μισο χρονο τον εχω....ισως καλυτερη λυση ειναι να βαλεις τεφλον...οποτε ουτε χρειαζετε να αλαξεις ακρα ουτε ρουλεμαν χρειαζονται....αμα φαγωθει ξαναβαζεις το θεμα ειναι να δεις αμα συμφερει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0983s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on