PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΓΕΝΙΚΑ - Βάψιμο δαγκάνων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Δεκ 2007, 10:58:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη αυτες τις μερες θα βαψω και εγω τις δικες μου δαγκανες, δεν εχω βρει καποιο μαγαζι που να εχει εξειδικευση ας πουμε σε αυτο το θεμα, αλλα πιστευω καθε μπογιατζης αυτοκινητων θα κανει καλη δουλεια ετσι? (Τα δικα μου χερια δεν πιανουν...). Πηγα λοιπον σε ενα μαγαζι και για το κιτ της FOLIATEC ζηταει (με παραγγελια) καπου 55 ευρω, πολλα δεν ειναι?

Ξερετε κανα μαγαζι Καβαλα-Θεσσαλονικη που να ασχολειται? Αλλιως θα το παω εδω Καβαλα και οτι γινει...


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Δεκ 2007, 13:20:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
Επειδη αυτες τις μερες θα βαψω και εγω τις δικες μου δαγκανες, δεν εχω βρει καποιο μαγαζι που να εχει εξειδικευση ας πουμε σε αυτο το θεμα, αλλα πιστευω καθε μπογιατζης αυτοκινητων θα κανει καλη δουλεια ετσι? (Τα δικα μου χερια δεν πιανουν...). Πηγα λοιπον σε ενα μαγαζι και για το κιτ της FOLIATEC ζηταει (με παραγγελια) καπου 55 ευρω, πολλα δεν ειναι?

Ξερετε κανα μαγαζι Καβαλα-Θεσσαλονικη που να ασχολειται? Αλλιως θα το παω εδω Καβαλα και οτι γινει...


Εγώ το είχα πάρει από 1 μαγαζί στην Αθήνα και το κιτάκι ήταν αποκλειστικά για αυτή τη δουλειά.Περιείχε όλα τα υλικά για να το κάνεις μόνο σου και η ποσότητα επαρκούσε για 2 φορές.
Το κιτάκι νομίζω είναι καμιά 25€.

Πάντως πολύ φασαρία για το τίποτα.Με τον καιρό και μόλις το αμάξι βγει στο δρόμο και αρχίσουν να λερώνονται τα φρένα, χάνουν το χρώμα τους και μόνο με καλό πλύσιμο θα το ξαναδεις.
Εκτός και αν είσαι πορωμένος και το πλένεις κάθε βδομάδα με πιστόλι πίεσης, για να φτάνει το νερό τόσο μέσα.


ViPeR RaCiNg 2 > featuring Rallye 106, 1.6, 8V, NOW IN 16V EDITION!
www.tfrc.gr "ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Δεκ 2007, 17:47:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RASTAVIPER έγραψε:
Εκτός και αν είσαι πορωμένος και το πλένεις κάθε βδομάδα με πιστόλι πίεσης, για να φτάνει το νερό τόσο μέσα.


Εχουμε μερη που με 1 ευρω πλενεις το αμαξι με αφρο και με νερο, οποτε δεν υπαρχει προβλημα εκει, σχεδον παντα το εχω καθαρο το αμαξι. Το εχω και σε πιλοτη οποτε ειμαι ΟΚ.

Πουθενα να παραγγειλω ονλινε το κιτ αυτο υπαρχει?


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Αύγ 2008, 10:48:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν ας επαναφέρω το θέμα μιας και σύντομα θα πάω κ εγώ για βαφή δαγκάνων με την ευκαιρία αλλαγής προφυλακτήρα αφού δεν παιζουν λεφτά για Brembo. Οι δαγκάνες θα βαφτούν με πυρόχρωμα. Όπως διάβασα στα προηγούμενα post πρέπει να καθαριστούν και να βαφτούν καλα/προσεκτικά.
Αυτο που με ενδιαφέρει είναι αν τελικά ξεφλουδίζουν, δεδομένου ότι είναι πλέον παλιά post και έχετε τεστάρει τι έχει γίνει απο τοτε στις δαγκάνες σας και αν αξίζει τον κόπο Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Αύγ 2008, 11:05:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Snap5 έγραψε:
Αυτο που με ενδιαφέρει είναι αν τελικά ξεφλουδίζουν, δεδομένου ότι είναι πλέον παλιά post και έχετε τεστάρει τι έχει γίνει απο τοτε στις δαγκάνες σας και αν αξίζει τον κόπο Wink

Αν γινει καλη δουλεια,οχι, δεν ξεφλουδιζουν.... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Αύγ 2008, 11:15:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kavaliotis έγραψε:
RASTAVIPER έγραψε:
Εκτός και αν είσαι πορωμένος και το πλένεις κάθε βδομάδα με πιστόλι πίεσης, για να φτάνει το νερό τόσο μέσα.


Εχουμε μερη που με 1 ευρω πλενεις το αμαξι με αφρο και με νερο, οποτε δεν υπαρχει προβλημα εκει, σχεδον παντα το εχω καθαρο το αμαξι. Το εχω και σε πιλοτη οποτε ειμαι ΟΚ.

Πουθενα να παραγγειλω ονλινε το κιτ αυτο υπαρχει?


off topic αλλα.......με 1 ευρω?????????? Shocked



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Αύγ 2008, 13:39:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως αγορασα απο μαγαζι στην Θεσσαλονικη χρωμα ειδικο για δαγκανες, το πουλανε σε ολα τα μαγαζια με βελτιωτικο για αυτοκινητα, προς 45 περιπου ευρω. Τα αγορασα φετος, εχουν περασει μερικοι μηνες και αρκετα πλυσιματα με νερο υψηλης πιεσης αφου το πλενω μονος μου σε αυτα τα μερη με 1 ή 2 ευρω. Επειδη ειχα ακουσει οτι μπορει να ξεφλουδιστουν κτλ, εριχνα με πιεση πανω στις δαγκανες σε ολα τα πλυσιματα γιατι αυτος που μου τα εβαψε μου ειπε οτι δεν ξεβαφουν αυτα και οτι αν ξεβαψουν θα μου τα ξαναβαψει τζαμπα. Και μεχρι τωρα πραγματικα δεν εχουν παθει τιποτα, ουτε πολυ δουλεια ηθελε, ουτε και τελειος μπογιατζης ητανε αυτος, ενα μικρο παιδακι 17 χρονων που δουλευε σε γκαραζ μου τα εκανε με το πινελο που ειχε μεσα η συσκευασια.

Το αποτελεσμα απο την αλλη ητανε εκπληκτικο πραγματικα και ειναι απο αυτα τα πραγματα που αναρωτιεσαι γιατι τοσα χρονια δεν το ειχες κανει στο αμαξι σου, αφου ξεχωριζουν μεσα απο τις ζαντες και εντυπωσιαζουν με ελαχιστα λεφτα σε εξοδα. Το συνιστω ανεπιφυλακτα σε ολους!


StreetRacing is NOT a crime!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Αύγ 2008, 13:44:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ παιδια! Με πείσατε!! Thumb Left


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NIKOLAOS (NIKOLAS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye 1.6 (2008)

Ένταξη: 25 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 70
Τόπος: Kavala

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάρ 2014, 21:37:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επαναφέρω το θέμα και αν κάνω λάθος ή δεν κατάλαβα κάτι σωστά παραπάνω ζητάω συγνώμη! Μπορεί κάποιος αν δεν βαριέται να γράψει αναλυτικά τα βήματα για το βάψιμο της δαγκάνας? Θέλω να βάψω τις δικές μου οι οποίες δεν είναι πάνω στο αμάξι και τις έχω στα χέρια μου. Αστάρι χρειάζεται? Με Τι νούμερο γυαλόχαρτο να τις τρίψω? Χρειάζεται και διαλυτικό, αν ναι τι ακριβώς?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάρ 2014, 22:26:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τιποτα δε θελει, καθαρισε καλα, το πολυ πολυ τριψε λιγο με ενα ντουκοχαρτο και ψεκασε , εγω απλο κοκκινο της φωτιας ακρυλικο χρωμα εχω βαλει ετσι και δε παθαινει τπτ απολυτως....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Μάρ 2014, 00:16:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:
τιποτα δε θελει, καθαρισε καλα, το πολυ πολυ τριψε λιγο με ενα ντουκοχαρτο και ψεκασε , εγω απλο κοκκινο της φωτιας ακρυλικο χρωμα εχω βαλει ετσι και δε παθαινει τπτ απολυτως....


ποσο θα κρατησει μ αυτον τον τροπο ειναι το θεμα. νερα, θερμκρασιες κλπ. ισως αρχισει και ξεφλουδιζει


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Μάρ 2014, 11:14:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω το μονο που ειχα κανει ηταν να τις ψεκασω με καθαριστικο σπρει και μετα τις εβαψα.. 3 χρονια δεν εχουν παθει απολυτως τιποτα..


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
NIKOLAOS (NIKOLAS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye 1.6 (2008)

Ένταξη: 25 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 70
Τόπος: Kavala

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Μάρ 2014, 12:00:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστώ πολύ, αλλά θέλω να κάνω όσο πιο καλή δουλειά μπορώ. Επίσης η όλη ευχαρίστηση βρίσκεται στο ότι είναι κάτι που το κάνεις μόνος σου! Τις μαμά δαγκάνες που έχω τώρα στο αμάξι πήρα ένα απλό σπρέι, έβγαλα τις ζάντες, έριξα λίγο νερό, τις σκούπισα και τις έβαψα, ούτε εφημερίδες δεν έβαλα!!! Το μαγικό της υπόθεσης είναι ότι και μέχρι τώρα είναι μια χαρά και δεν έχει φύγει το χρώμα από πάνω! Μπορείτε όμως να καταλάβατε το ποσο μακριά είναι από αυτό που θέλω να κάνω τώρα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1403s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on