PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

το ριμάδι το σασμάν 106,16v.1.6,rallye

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Δεκ 2013, 21:55:17    Θέμα δημοσίευσης: το ριμάδι το σασμάν 106,16v.1.6,rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια και χαρά σε όλους ...
εχω ενα σφίριγμα στο σασμάν στην 3η περισότερο και στις άλες ποιο λίγο μάλον ρουλεμάν πρέπει να είναι ??? Για να μου πει καποιος ο οποίος να ξερει τι μπορώ να το κάνω να μην έχω τέτοια προβλήματα. καποιο σασμάν ποιο γερο ,καποιο υλικό ποιο καλο κατι .... καθε άποψη δεκτή


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Δεκ 2013, 23:19:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το προβλημα σου,δε ξερω που ακριβως οφειλεται,παντως λυσεις για καλυτερο σασμαν υπαρχουν αρκετες,δυστυχως ομως τα χρηματα ειναι πολλα!
Υπαρχει το σετ της quaife,σειριακο sadev,σασμαν be απο τα μεγαλα peugeot και αλλα πολλα...

Υπαρχει βεβαια και μια ανεξοδη λυση,αλλα ειναι σχετικα δυσκολη....να ελαφρωσεις το δεξι σου ποδι Razz Razz


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Δεκ 2013, 12:08:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα. Μπορεις να βαλεις ΒΕ σασμαν που ειναι αρκετα πιο ανθεκτικο, Μπορεις να επισκευασεις το σασμαν σου.... το εχεις ξανα επισκευασει ? Αν ναι, κκαλο θα ηταν την επομενη φορα να παρεις εσυ τα ρουλεμαν για την επισκευη ωστε να ξερεις τι βαζεις μεσα (οχι ανταλλακτικα του κωλου ...).

Τι μετατροπες εχεις κανει στο αμαξι?


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Δεκ 2013, 17:09:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λιπόν το σασμάν δεν εχει επισκευαστεί ξανα ....σε ευχαριστώ για τις σιμβουλέσου ........ το αυτοκίνητο ειναι όοοοοοοολο μαμα δεν φοράει ουτε σκούπα ούτε εξάτμιση τπτ τπτ ....και έχει 150,000χλμ το μοτέρ ειναι πολυ καλο δεν καίει σχεδόν καθόλου λάδι το μόνο που θέλει τώρα ειναι μια τάπα λαδιου γιατι γλύφει λιγο .....αυτο


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Δεκ 2013, 17:51:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφου ειναι μαμα το αυτοκινητο,καν'του μια επισκευη οπως ειπε και ο Ζαχαριας,ηδη εβγαλε παρα πολλα χλμ χωρις να ανοιχτει ποτε!
Αν θες να το βελτιωσεις κιολας απο θεμα αντοχης,υπαρχουν φτιαχτα συγχρονιζε με πολυ λογικο κοστος...

Η λυση ενος αφτερμαρκετ,θα σου βγει πολυ ακριβοτερα απ'οτι να το επισκευασεις...για be ας πουμε,θα πληρωσεις σιγουρα ενα χιλιαρικο καθως θελει πολλα για να μπει Wink


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Δεκ 2013, 22:22:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φίλε Γιώργο σ ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις ...1000 ευρο αυτές τις εποχές ειναι λίγο κάπος θα πάω να το δεί και ο Μαστορας ...και τ λέμε τότε .... Cool


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Δεκ 2013, 22:56:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε τρελλοκομεια τι του λετε του ανθρωπου? Laughing
εδω σας λεει οτι εχει κανει 150.000 χλμ με κλειστο σασμαν!
Θεμη ανθρωπε μου πηγαινε στον μαστορα σου ανοιξτε το σασμαν φτιαξτε αυτο που φταιει, κλειστε το παλι για αλλες 150.000 χλμ και αφηστε τα μεγαλα καβουκια και τα σειριακα!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 10:48:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλα κανε του rebuilt και θα εισαι μια χαρα!!
Wink


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 17:20:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεί να ειναι απο κατι αλλο¨??? απο ιμάντα χρονισμού ??? γιατι και στο νεκρό μου το κάνει .... Mad


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
SpyrosA (Σπύρος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 17:35:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μήπως είναι το ρουλεμάν του δισκοπλατό ? όταν πατάς συμπλέκτη σταματάει ο θόρυβος ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 17:44:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου το κάμει μετα τις 3 χιλάδες στροφες


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 17:52:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στα του θέματος εάν στο κάνει μόνο κατα το ρολάρισμα τότε 90% είναι ρουλεμάν κιβωτίου (συγκεκριμένα κάνει έναν φτερουγιστό ήχο)

Αν στο κάνει και ρελαντί με νεκρά μπορεί αν είναι ρουλεμάν συμπλέκτη ή ρουλεμάν πρωτεύοντος άξονα

Μπορεί πάλι να είναι χίλια δυό άλλα κακά.. γιαυτό μία είναι η λύση ... πούλα το αμάξι Laughing

Η πλέον αξιόπιστη λύση Laughing Laughing




Θέμη ξέρεις Χουλιάρα , Ράλλη , Καρκαλή , Καλατζή και λοιπούς?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 18:41:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι με το χουλιάρα μαζί τα πήραμε σχεδόν τα βασανα (rallye) εσυ που τους ξέρεις ???


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 18:52:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cool

χαχαχα μικρός ο κόσμος

Απο Αγ. Μαρίνα είμαι ,μάλιστα ήταν να έρθω την προηγούμενη εβδομάδα..Βασικά μπορεί και να με ξέρεις κιόλας, είχα ενα 206 ασημί , τριγυρνούσα αρκετά Στυλίδα , Κακαλιούρα κτλπ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
θέμης (Θεμης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 rallye (16v)2001

Ένταξη: 26 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: stylida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Δεκ 2013, 19:05:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα σε ξέρω φατσικα στάνταρ....και το αμαξι πρεπει να τ ξέρω ....ααααα ρε ποοοοοοσο μικρός είναι ο κόσμος .....για σασμάν έψαχνα κοντοχοριανό βρίκα ....
Laughing


ta m..nia kai ta moteria pan se lathos xeria
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3677s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on