PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κιτ Συμπλέκτη για 206

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
billo206 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) (2004)

Ένταξη: 18 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Οκτ 2013, 18:37:49    Θέμα δημοσίευσης: Κιτ Συμπλέκτη για 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γειά σας παιδιά έχω 206 1.4 8ν και το ρουλεμάν του συμπλέκτη μετά απο ένα χρόνο που σφυρίζει έχει φτάσει να καλύπτει σχεδόν το θόρυβο του κινητήρα σε κρύο ξεκίνημα αλλά ακόμα και όταν ζεσταθεί καλά το αμάξι το ρουλεμάν ακούγεταί πολύ. Αφού είμαι στα 132.000 χιλιόμετρα πάω για αλλαγή όλου του σετ δίσκο/πλατώ/ρουλεμάν και με βάση αυτά που διάβασα εδώ κατέληξα στο σετ της LUK. Για να μην κάνω κανα λάθος μπορεί κάποιος να μου πει με σιγουριά αν το αμάξι μου φοράει 180μμ δίσκο και αν ναι τότε το σετ της Luk με κωδικό 618300300 είναι το κατάλληλο? γιατί έχω μπερδευτεί λίγο με τους κωδικούς. Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Οκτ 2013, 21:01:09    Θέμα δημοσίευσης: Re: Κιτ Συμπλέκτη για 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

billo206 έγραψε:
Γειά σας παιδιά έχω 206 1.4 8ν και το ρουλεμάν του συμπλέκτη μετά απο ένα χρόνο που σφυρίζει έχει φτάσει να καλύπτει σχεδόν το θόρυβο του κινητήρα σε κρύο ξεκίνημα αλλά ακόμα και όταν ζεσταθεί καλά το αμάξι το ρουλεμάν ακούγεταί πολύ. Αφού είμαι στα 132.000 χιλιόμετρα πάω για αλλαγή όλου του σετ δίσκο/πλατώ/ρουλεμάν και με βάση αυτά που διάβασα εδώ κατέληξα στο σετ της LUK. Για να μην κάνω κανα λάθος μπορεί κάποιος να μου πει με σιγουριά αν το αμάξι μου φοράει 180μμ δίσκο και αν ναι τότε το σετ της Luk με κωδικό 618300300 είναι το κατάλληλο? γιατί έχω μπερδευτεί λίγο με τους κωδικούς. Ευχαριστώ!


Υπάρχει αυτό το thread, αλλά και αυτό.

Εμένα μου'χαν προτείνει Valeo δαγκωτό (που δυστυχώς έχουν αυτό το θέμα με το θόρυβο των ρουλεμάν, αλλά συνολικά ίσως βγαίνει καλύτερο). Όσον αφορά στον κωδικό του σετ της Luk, ας πει κάποιος περισσότερο γνώστης, αν είσαι τόσο αποφασισμένος για το συγκεκριμένο.

Πάντως ψάχνοντας στο www.parts.gr, μου βγάζει τον κωδικό που έγραψες (LK618300300) για Saxo (αλλά βρίσκει εφαρμογή και στο 206) και επίσης δίνει και αυτόν (κωδικός LK620308400) για Peugeot.

Τώρα, γιατί του "Saxo" κοστίζει 104 ευρώ και του Peugeot 137 ευρώ, δεν το γνωρίζω.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
billo206 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) (2004)

Ένταξη: 18 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Οκτ 2013, 22:08:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα έχω διαβάσει αυτά που μου έστειλες και αυτά είναι που με πείσαν για Luk. To σετ με κωδικό LK620308400 που μου έστειλες αν παρατηρήσεις έχει 200mm δίσκο γι αυτό ειναι πιο ακριβό και δεν κάνει για το δικό μου, είναι για 1.4 16ν και 1.6αρια. Άρα μάλλον ο LK618300300 είναι αυτός που χρειάζομαι. Σε ευχαριστώ πάντως για το ψάξιμο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0926s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on