PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μπερδέματα σε 207 Gt
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Οκτ 2013, 14:17:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

207Gt έγραψε:
Το προβλημα συνεχιζεται ακομα...ενω ειναι ζεστο το αμαξι στα πρωτα 2-3 πατηματα κανει ακομα missfire σαν να μπερδευει...σαν προωρος κοφτης ενα πραγμα. μετα τα 2-3 πατηματα δεν κανει κιχ...κοιταξα με OBD τα fuel trims και παιζανε στο 10,16 Long trims και 7,81 short trims. Ειμαι μαλλον για χρονισμα...αλλα μπορει να προερχετε αυτο απο εκει?

Τα μπουζι σου τα κοιταξες?ριξτους μια ματια κ αλλαξε τα,να δεις αν θα στρωσει Wink


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Οκτ 2013, 12:58:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το αμαξι μπηκε μεσα για μικρο service και χρονισμα...thx για τισ απαδησεις σας και θα σας πω μολις δω πρωτεσ εντιπωσεις!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Οκτ 2013, 12:44:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα! στο αμαξι ειχε ξεφυγει λιγο το χρονισμα απ'οτι μου ειπε ο μηχανικος και αυτο γιατι ηταν αλλαγμενος ο τεντωτηρας καδενας με τον τελευταιο...αλλα εχωντας στο χερι και τους 2 ειδε οτι ο παλιος ειχε μαλακωσει αρκετα σε σχεση με τον καινουργιο και μου ειπε αφου φτασαμε ως εδω να το κανουμε το χρονισμα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο! Ενα ερωτημα τωρα...γιατι τα long trims ηταν στο +11% αφου στο αυτοκινητο δεν ειχε φυγει πολυ το χρονισμα??? Επισης τα μπουζι που κοιταχτηκαν ειναι σε καλη κατασταση αφου ειναι φορεμενα ουτε για 10.000 χιλιομετρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Οκτ 2013, 19:20:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ήταν στο +11% γιατι ειχε φυγει απο χρόνισμα, το λιγο και πολυ ειναι σχετικό. εχουν φτασει αμάξια τα τριμς στο 25%.
και τα μπουζι μην περιμενεις να ειναι διαλυμενα, ειδικα αν τα μιγματα ειναι καλα και το πυρομετρο χαμηλό. πιστευω η καλυτερη αλλαγη ειναι ανα 20000.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nightmare (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2009)

Ένταξη: 09 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Οκτ 2013, 19:49:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και πολλα λες Μακη.
για να εχεις το κεφαλι του ησυχο ας τα αλλαζει μαζι με τα λαδακια ανα 10000χλμ.
αλλωστε δεν ειναι μεγαλο το κοστος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
piratee (vasilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 07 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Τρίκαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Οκτ 2013, 19:59:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nightmare έγραψε:
και πολλα λες Μακη.
για να εχεις το κεφαλι του ησυχο ας τα αλλαζει μαζι με τα λαδακια ανα 10000χλμ.
αλλωστε δεν ειναι μεγαλο το κοστος.


33€ κ τα τέσσερα από πεζό, μιας κ μας κάνουν έκπτωση τώρα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nightmare (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2009)

Ένταξη: 09 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Οκτ 2013, 20:02:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

piratee έγραψε:
nightmare έγραψε:
και πολλα λες Μακη.
για να εχεις το κεφαλι του ησυχο ας τα αλλαζει μαζι με τα λαδακια ανα 10000χλμ.
αλλωστε δεν ειναι μεγαλο το κοστος.


33€ κ τα τέσσερα από πεζό, μιας κ μας κάνουν έκπτωση τώρα..


Very happy Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Οκτ 2013, 21:02:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας και για τις απαντήσεις σας! Ξέρουμε τον κωδικό από τα μπουζί που φοράνε τα 207 gt/rallye/RC??? Καθώς και το αν είναι ιριδίου ή τι είδος μπουζί είναι???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nightmare (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2009)

Ένταξη: 09 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Οκτ 2013, 21:40:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=20446&start=0

εδω θα βρεις οτι χρειαζεσαι Wink

αν δεν καταφερεις να βρεις τους κωδικους στο παραπανω τοπικ,πες μου να το κοιταξω γιατι δεν τους εχω προχειρους αυτη την στιγμη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Οκτ 2013, 01:17:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ Γιώργο και όλους βέβαια για τις απαντήσεις σας και την βοηθειά σας! Άντε να δούμε θα βγάλουμε άκρη με αυτό το αμάξι επιτέλους? Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Οκτ 2013, 18:02:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια καλησπερα...δυστηχως επανερχομαι στο θεμα με αλλο προβλημα τωρα...το αμαξι το πηρα παρασκευη απογευμα απο το συνεργειο(οχι αντιπροσωπεια της peugeot), ολο το ΣΚ δεν το ζορισα καθολου και σημερα το πρωι που το πηρα για δουλεια και αφου του ειχε γινει service (λαδι,φιλτρο λαδιου,φιλτρο καμπινας) καθως επισης και χρονισμα την παρασκευη, σημερα ξαφνικα το αμαξι δεν πηγαινει καθολου...δεν τουρμπιζει τι μια...την αλλη τουρμπιζει αλλα μονο στα ψιλα...δεν ανεβαζει στροφες...ρεταρει...και δεν ξερω και εγω τι αλλο! Καμια ιδεα τι παιζει??? δεν μπορω να ησυχασω με αυτο το ριμαδι που πηγα και αγορασα! (στο χρονισμα αλλαχτηκαν βιδα στροφαλου, βιδες εκεντροφορων, τεντωτηρας καδενας καθως και το μουαγιε στροφαλου)
HELP PLZ!!!!!!!!!!!!!! Δεν εμφανιζει κανεναν μυνημα στο αυτοκινητο η καποιο λαμπακι!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikos_kom (Nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rc 2010

Ένταξη: 11 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 25
Τόπος: Θρακη Ν.Ροδοπης Κομοτηνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Οκτ 2013, 19:42:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα.Και το δικό μου αυτοκίνητο κάνει τα ίδια (misfire) χρονίσαμε αλλά πάλι τα ίδια.Ο μάστορας μου λέει να μετρήσουμε τις αντλίες βένζίνης και αν είναι να κάνω update.To αμάξι έχει 29000 χλμ.Έχω αγανακτήσει με αύτο το αμάξι.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Οκτ 2013, 16:37:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα! Εμενα το προβλημα φενεται να λυθηκε καθως δεν ειχε κουμπωσει ο μηχανικος καλα την φυσα του πρωτου λαμδα και δεν διαβαζε τπτ με αποτελεσμα να μην αφηνει το αυτοκινητο να τουρμπισει αλλα ουτε να ανεβασει χιλιομετρα...ειχε βγαλει στο διαγνωστικο σφαλμα αισθητηρα λαμδα και αφου το κουμπωσε την φυσα και εσβησε το σφαλμα απο τον εγκεφαλο το αμαξι παει κανονικα παλι! Ελπιζω να μην εχω αλλα θεματα με αυτο το χρονισμα και τα περετερο!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207Gt (dimitris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Οκτ 2013, 11:25:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα σε όλους! Στο αμάξι εκτός απο χρόνισμα που έγινε την προηγούμενη εβδομάδα αλλάχτηκε και ο αισθητήρας λάμδα γιατί μου έβγαζε off την τουρμπίνα και πήγαινε σαν ατμοσφαιρικό αυτοκίνητο! στο διαγνωστικο εμφάνιζε μύγμα πολυ φτωχό εκτός από τα missfire...παρ'όλα αυτά το πρόβλημα συνεχίζεται. Ενώ το αμάξι πράγματι πηγαίνει καλύτερα μετά το χρόνισμα και την αλλαγή του αισθητήρα λάμδα (τουλάχιστον έτσι μου φένεται εμένα) τα missfire συνεχίζονται...μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? βασανίζομαι εδώ και 1μιση μήνα!!! Από που αλλού μπορεί να εμφανίζει Missfire??? Sad (Στο αμάξι έχει γίνει και service πριν 10 μέρες!)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
piratee (vasilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 07 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Τρίκαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Οκτ 2013, 12:39:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολλαπλασιαστές??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Οκτ 2013, 17:46:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπουζι αλλαχτηκαν???


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,228s (PHP: 51% - SQL: 49%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on