PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

307 - To Ραδιο-CD δεν πιάνει ραδιοφωνικούς σταθμούς

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
atsinoni 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 Premium XT (2002)

Ένταξη: 09 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Σεπ 2013, 19:57:17    Θέμα δημοσίευσης: 307 - To Ραδιο-CD δεν πιάνει ραδιοφωνικούς σταθμούς Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά από ακινησία 1 έτους με αποσυνδεδεμένη την μπαταρία, το Ραδιο-CD (RD3-01) δεν πιάνει πλέον ραδιοφωνικούς σταθμούς. Το έβγαλα και τσέκαρα την κεραία αλλά δεν άλλαξε κατι. Αν έχει κανείς καμία ιδέα θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Οπως το βλέπω μάλλον πάω για καινούργιο και το budget είναι πολύ μικρό. Αυτό που θα ήθελα είναι να διατηρήσω τις υπάρχουσες λειτουργίες, τόσο της οθόνης όσο και του χειριστηρίου του τιμονιού. Τι λέτε για τα κάτωθι μοντέλα;

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/PIONEER-DEH-150MP,99452,397767,612306.html?langId=-18

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/PIONEER-DEH-1500UB,99452,397767,519071.html?langId=-18


Τάσος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Σεπ 2013, 20:13:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πως σκοπεύεις να διατηρήσεις τις εργοστασιακές λειτουργίες με αυτά?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
atsinoni 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 Premium XT (2002)

Ένταξη: 09 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Σεπ 2013, 20:19:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ομολογώ ότι δεν έχω ιδέα, ανέμενα από το φόρουμ ιδέες για το πως μπορεί να γίνει. Αλλά σε κάθε περίπτωση, δεν μπορώ να διαθέσω παραπάνω από 70-80 Ευρώ συνολικά.


Τάσος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Σεπ 2013, 20:24:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρές και βάλε ένα εργοστασιακό μεταχειρισμένο... αφτερ και εργοστασιακές λειτουργίες δεν..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Σεπ 2013, 23:35:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοιτα συμπτωση και στου πατερα το 307 τις τελευταιες 2-3 μερες δεν παιζει καθολου ραδιο, ενω cd μια χαρα. Μαλλον αυτο που μας ψεκαζουν ειναι πολυ δυνατο. Θα κατεβω να κοιταξω αυριο πρωι που θα χω χρονο, και αν τα καταφερω και το κανω να δουλεψει θα γραψω εδω την λυση του προβλημματος!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelis 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 46

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Σεπ 2013, 23:37:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις λειτουργίες ΤΑ AF και reg που ειναι φιλτρα και επιτρέπει μονο σε αυτους τους σταθμους τις εχεις τσεκαρει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2013, 01:06:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

den exei thema opws ta 207 mporei naa to bgalei to mama afoba
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
atsinoni 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 Premium XT (2002)

Ένταξη: 09 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2013, 07:12:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vagelis έγραψε:
Τις λειτουργίες ΤΑ AF και reg που ειναι φιλτρα και επιτρέπει μονο σε αυτους τους σταθμους τις εχεις τσεκαρει?


Είναι από τα πρώτα πράγματα που έκανα. Για να πω την αλήθεια διάβασα εκ' νέου όλο το εγχειρίδιο για να είμαι σίγουρος ότι δεν είναι κάποια ρύθμιση.


Τάσος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelis 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 46

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2013, 07:42:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα Τάσο θα έλεγα να δοκιμάσεις με μία άλλη κεραία την οποία θα την συνδέσεις χύμα η έστω με ενα καλωδιακι στην υποδοχη στην μικρη τρύπα για να βεβαιωθείς οτι δεν είναι θεμα κεραιας. Η δοκιμασε στην κεραία του αυτοκινήτου σου ενα άλλο ράδιο για να ξεκαθαρισεις τι απο τα δυο φταίει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vagelis 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 46

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2013, 07:44:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα Τάσο θα έλεγα να δοκιμάσεις με μία άλλη κεραία την οποία θα την συνδέσεις χύμα η έστω με ενα καλωδιακι στην υποδοχη στην μικρη τρύπα για να βεβαιωθείς οτι δεν είναι θεμα κεραιας. Η δοκιμασε στην κεραία του αυτοκινήτου σου ενα άλλο ράδιο για να ξεκαθαρισεις τι απο τα δυο φταίει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
atsinoni 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 Premium XT (2002)

Ένταξη: 09 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2013, 09:27:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vagelis έγραψε:
Καλημέρα Τάσο θα έλεγα να δοκιμάσεις με μία άλλη κεραία την οποία θα την συνδέσεις χύμα η έστω με ενα καλωδιακι στην υποδοχη στην μικρη τρύπα για να βεβαιωθείς οτι δεν είναι θεμα κεραιας. Η δοκιμασε στην κεραία του αυτοκινήτου σου ενα άλλο ράδιο για να ξεκαθαρισεις τι απο τα δυο φταίει


Δεν έχω άλλη κεραία ούτε ράδιο. Απλά δοκίμασα να βάλω αντί της κεραίας ένα μεταλλικό σύρμα χωρίς αποτέλεσμα και πάλι.
Παίζει να έχει καεί ασφάλεια ή να χρειάζεται επαναπρογραμματισμός μέσω της ECU;


Τάσος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
atsinoni 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 Premium XT (2002)

Ένταξη: 09 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2013, 10:02:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
Βρές και βάλε ένα εργοστασιακό μεταχειρισμένο... αφτερ και εργοστασιακές λειτουργίες δεν..


Μπορείς να προτείνεις από που μπορώ να βρω μεταχειρισμένο;


Τάσος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2013, 10:10:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
Βρές και βάλε ένα εργοστασιακό μεταχειρισμένο... αφτερ και εργοστασιακές λειτουργίες δεν..


Say what?


atsinoni, το πρώτο Pioneer που έβαλες αναφέρει πως έχει είσοδο για χειριστήρια τιμονιού. Οπότε το μόνο έξτρα που χρειάζεσαι είναι αυτό.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2013, 10:13:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
reselie-206 έγραψε:
Βρές και βάλε ένα εργοστασιακό μεταχειρισμένο... αφτερ και εργοστασιακές λειτουργίες δεν..


Say what?


atsinoni, το πρώτο Pioneer που έβαλες αναφέρει πως έχει είσοδο για χειριστήρια τιμονιού. Οπότε το μόνο έξτρα που χρειάζεσαι είναι αυτό.


Δηλαδή με αυτό λειτουργεί η οθόνη πολλαπλών λειτουργιών?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2013, 10:22:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλες οι λειτουργίες της πλην του σταθμού.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2013, 11:23:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Όλες οι λειτουργίες της πλην του σταθμού.


Ναι προφανώς αλλα αυτό δεν ήταν προυπόθεση του original poster?
"Θέλω να διατηρήσω τις εργοστασιακές της λειτουργίες (της πηγής) τόσο της οθόνης όσο και του χειριστηρίου"

Εκτός αν κάτι δεν κατάλαβα καλά..

Εγώ πάντως είμαι υπέρ της aftermarket και ας μην έχεις τις ενδείξεις στην οθόνη


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Σεπ 2013, 12:32:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θεώρησα πως δεν έχει νόημα η προβολή του σταθμού δύο φορές και αρκεί να κρατήσει το trip, ώρα, θερμοκρασία, χειριστήρια κλπ. Cool


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
atsinoni 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 Premium XT (2002)

Ένταξη: 09 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Οκτ 2013, 07:18:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
reselie-206 έγραψε:
Βρές και βάλε ένα εργοστασιακό μεταχειρισμένο... αφτερ και εργοστασιακές λειτουργίες δεν..


Say what?


atsinoni, το πρώτο Pioneer που έβαλες αναφέρει πως έχει είσοδο για χειριστήρια τιμονιού. Οπότε το μόνο έξτρα που χρειάζεσαι είναι αυτό.


Γνωρίζεις κάποιο μαγαζί που μπορεί να κάνει την εγκατάσταση και να προσφέρει ταυτόχρονα τον adaptor, γιατί δεν θέλω να μπλέξω με ebay;


Τάσος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
atsinoni 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 Premium XT (2002)

Ένταξη: 09 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Οκτ 2013, 15:33:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά αγόρασα το Pioneer 1600UB, αφού για να επισκευάσουν το Clarion RD3 μου ζήτησαν 70€.

Όσον αφορά την λειτουργία των χειριστηρίων του τιμονιού ποιο από τα κάτωθι χρειάζεται

http://www.ebay.com/itm/Pioneer-CA-R-PI-161-Citroen-Fiat-Ford-Lancia-Peugeot-/231068092530?pt=Monitor_Caricatori_ed_Accessori&hash=item35ccbb4872&vxp=mtr

ή

http://www.ebay.co.uk/itm/PEUGEOT-206-307-406-Steering-Stalk-Control-Adaptor-CTSPG006-for-Pioneer-Stereo-/270877908574?fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en

Το πρώτο συστήνεται από την Pioneer


Τάσος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2851s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on