PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τι αμορτισερ για 207 rallye του 08

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kousma (Nikos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 51
Τόπος: ATHENS GOUDI

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2012, 17:07:43    Θέμα δημοσίευσης: Τι αμορτισερ για 207 rallye του 08 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια καλησπέρα έχω ένα rallye 207 του 08 πριν μια βδομάδα το πέρασα ΚΤΕΟ και μου είπαν ότι πρέπει να αλλακτουν τα αμορτισερ,γνωρίζει κανένας τι θα ήταν καλο να βάλω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2012, 17:55:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πόσα χλμ έχεις?
Για δες στο δελτίο τεχνικού ελέγχου τι ποσοστά έχουν βγάλει τα αμορτισέρ σου.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάρ 2012, 18:21:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν σου ειπανε για τα πισω ΜΗ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ !! Παλι το ιδιο θα βγαλει η αμορτισερομετρηση , το χα κανει οταν τ αμαξι ηταν καινουργιο ειχε δεν ειχε 1000 km το βαλα στο αναρτησιομετρο να το πω σωστα και εβγαζε τελεια τα μπροστα και πεσμενα τα πισω , εγινε φασαρια ολοκληρη γιατι δε τα περναγανε κλασικα εγγυηση μου λεγανε οτι τα χω χαλασει εγω , τελικα φερανε 2 ολοκαινουργια τα περασανε πανω και μαντεψε τα βγαζε το ιδιο με τα προηγουμενα. Τωρα τι μαλ***α εχουνε κανει δε ξερω δε τα χουνε ταιριαξει με τα ελατηρια σωστα, ισως τα silentblock απο rc στο πισω αξονα να βοηθουσανε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kousma (Nikos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 51
Τόπος: ATHENS GOUDI

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάρ 2012, 22:53:43    Θέμα δημοσίευσης: Αμορτισερ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια καλησπέρα, τα χιλιομετρα είναι γύρω στα 82 χιλιάδες και κάτι δεν θυμάμαι ακριβός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros_rallye (SPYROS)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 20 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 361

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Σεπ 2012, 20:01:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια καλη λυση για μαμα ραλυ ειναι να βαλεις του rc, εστω και μεταχειρισμενα σε καλη κατασταση, αν δεν θες να ξοδεψεις πολλα, αλλιως κλασικα θα βρεις του εμποριου σε πολλες μαρκες.
Μιας και αναφερθηκε, στα ποσα κμ περιπου θελλουν αλλαγη τα αμορτισερ με νορμαλ χρηση? Πιστευω οτι ανετα κανουν τη δουλεια τους και μεχρι τα 100000κμ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noknok (Phillip)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Gt

Ένταξη: 03 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Ιούλ 2013, 12:12:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:
Αν σου ειπανε για τα πισω ΜΗ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ !! Παλι το ιδιο θα βγαλει η αμορτισερομετρηση , το χα κανει οταν τ αμαξι ηταν καινουργιο ειχε δεν ειχε 1000 km το βαλα στο αναρτησιομετρο να το πω σωστα και εβγαζε τελεια τα μπροστα και πεσμενα τα πισω , εγινε φασαρια ολοκληρη γιατι δε τα περναγανε κλασικα εγγυηση μου λεγανε οτι τα χω χαλασει εγω , τελικα φερανε 2 ολοκαινουργια τα περασανε πανω και μαντεψε τα βγαζε το ιδιο με τα προηγουμενα. Τωρα τι μαλ***α εχουνε κανει δε ξερω δε τα χουνε ταιριαξει με τα ελατηρια σωστα, ισως τα silentblock απο rc στο πισω αξονα να βοηθουσανε.


Φιλαράκο μετα απο ένα χρόνο βρήκα αυτή σου την απάντηση, έχω φάει τον κόσμο, πήγα στη peugeot και μου έβγαλε τα πίσω αμορτησερ "φολλα"
ενω τα μπροστά κρατάνε ακόμη, τα χιλιόμετρα μου είναι 36000
Αυτό που ξέρω οτι με επείγει, είναι τα λάστιχα γιατί τα μπροστά είναι σχεδόν κατεστραμένα, και σκεφτόμουν να άλλαζα τα πίσω αμορτισέρ και ίσως έβρισκα τίποτα μεταχειρισμένα λάστοιχα να αλλάξω τα μπροστά, και από Σεπτέμβριο να έκανα την κανονική αλλαγή.
Δεν ξέρω τι να κάνω τελικά, κάνεις να προτείνει κάτι έχει? να αναφέρω μόνο οτι το αμάξι κάνει κάποια μικροταξιδάκια σχεδόν κάθε σαββατοκυριακο, δεν με ενδιαφέρει να βάλω ακριβή ανάρτηση (αν την αλλάξω τελικα), ούτε ρυθμιζόμενη, απλά να βάλω εστω και την ίδια.
Ο μηχανικός που έχω μου πρότεινε να βάλω kayaba (γύρω στα 150 ευρώ) αλλά βρήκα εδώ καποιες αναφορές ότι θα είναι πάρα πολύ σκληρό.
Η Peugeot μου την δίνει "ο κούκος αηδόνι" οποτε δεν το συζητάω καν να πάω στη peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0908s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on