PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μεταφορά αυτοκινήτου (αγωνιστικού) με τρέιλερ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 11:21:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Μητσο,μην μασας,τους αγωνιζομενους δεν τους πειραζουν πια... Wink

Στελιο μου οπως θα θυμασαι και παλιοτερα δεν μας πειραζαν μεχρι που εγινε η ιστορια με τον Ρουστεμη και -λογικο ειναι- εξαγριοθηκαν.
Οσο αφορα την ελξη με Ι.Χ.
Με ι.χ. μπορεις να ελξεις μοτοσυκλετα καρτ οικοσκευη σκαφος μπαγαζιερα τη γιαγια το καναρινι την πεθερα ΕΚΤΟΣ απο αυτοκινητο.
Επισης εστω οτι καποια στιγμη νομιμοποιηται η ελξη με ι.χ. με πρεπει να εχουμε ι.χ. που επιτρεπει την ελξη αναλογου βαρους, ενα τετοιο αυτοκινητο απο οτι εχω ψαξει θα μπορουσε να ειναι ενα suzuki vitara που εχει 1500 κιλα ελξη οποτε ενα 106 με το τρέιλερ του μπορει να το τραβηξει.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 11:30:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να πω ρε γιατρε μου,εμεις παντως και το μαυρο αλλα και το κιτρινο,τα τραβαμε με δυο κανονικα ΙΧ...
Το μεν μαυρο με το προσωπικο αμαξι του χορηγου(οχι επαγγελματικο αλλα ασχετο με το ρυμουλκουμενο αμαξι) και το δε κιτρινο με το προσωπικο αυτοκινητο των Ζαχων που και αυτο ειναι ΙΧ.
Ποτε ως τωρα δεν αντιμετωπισαμε προβλημα...

Τωρα αν κατω απο την Λαμια τραβανε ζορια οι δικοι σας,δεν ξερω τι να πω,παντως και στο Παλαδιο παλι δεν μας σταματησε καποιος... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 11:55:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Απλα φροντιζε τουλαχιστον να αλλαζεις ταχυτητες σε τακτα διαστηματα και να μην αφησεις μεσα την 5η,παρα τις λιγες στροφες.
Εννοω οτι ναι μεν θα πας με 5η αλλα καθε μισαωρο περιπου βαζε και την 4η για κανενα 10 λεπτο να το ξεκουραζεις λιγο.
Εσπασαν σασμαν ετσι,για αυτο στο λεω... Sad


για τέτοια χρήση μιλάω γιατρέ μου. δεν είχα σκοπό να κολλήσω την 5η και να πηγαίνω Cool αυτό το κρατάω για ταις Γλαφυραί το απόγευμα του Σαββάτου Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 12:14:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Τι να πω ρε γιατρε μου,εμεις παντως και το μαυρο αλλα και το κιτρινο,τα τραβαμε με δυο κανονικα ΙΧ...

Τωρα αν κατω απο την Λαμια τραβανε ζορια οι δικοι σας,δεν ξερω τι να πω,παντως και στο Παλαδιο παλι δεν μας σταματησε καποιος... Sad

Μωρε δεν διαφωνω και εγω με ιχ το τραβαω απλα αυτο ειναι παρανομο και αν εχεις ατυχημα τοτε την εβαψες.
Ουτε εμας τραβουσαν ζορια γιαυτο τραβουσαμε και εμεις ανενοχλητοι τα αγωνιστικα μας -παρανομα- σου εγραψα και πιο πανω οτι τα πραματα αγριεψανε μετα την ιστορια του Ρουστεμη.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 12:27:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε,ναι,αμα το θετεις ετσι(ατυχημα) εκει οντως μπλεκονται τα πραγματα... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 12:45:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Ε,ναι,αμα το θετεις ετσι(ατυχημα) εκει οντως μπλεκονται τα πραγματα... Sad

Τα πραγματα ειναι πολυ ξεκαθαρα και αυτο το γραφω γενικως να υπαρχει.

Απαγορευεται η ελξη αυτοκινητου με αυτοκινητο, η πατεντα που κανουν τα γραφεια "διεκπεραιωσης" για να βγαζουν αδειες και ασφαλειες στα τρέιλερ αυτοκινητου ειναι να τα δηλωνουν ειτε σαν μπαγαζιερες ειτε σαν απλα και αδιευκρινιστα "τρειλερ" σκετο.
Οπως καταλαβαινετε ειναι και τα δυο παρανομα οποτε αν σε σταματησουν σε μπλοκο ή γινει ατυχημα, ερθει το ΤΟΤΑ και δουν οτι στην δηλωμενη ως μπαγαζιερα ή απλα τρέιλερ εσυ κουβαλας αυτοκινητο που νομικα απαγορευεται -προσεξε δεν υπαρχει νομικο κενο, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ- τοτε εισαι αυτοματως ανασφαλιστος με οτι συνεπειες μπορει να εχει αυτο, αν εισαι και υπερβαρος (που στην περιπτωση κλιο τραβαει κλιο μαλλον εισαι) τοτε κλαφτα.
Δεν τα γραφω για να φοβισω, τα γραφω για να ενημερωσω μιας και εφαγα 10 μερες σε μηχανολογικο και "διεκπεραιωτες" με το δικο μου τρέιλερ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Μαριάνα (Mariana)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 GT ('08)

Ένταξη: 22 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Σεπ 2011, 11:38:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

29/6/2011
Ύστερα από τα συνεχή περιστατικά που υπήρξαν με το "γράψιμο" της τροχαίας σε αγωνιστικά αυτοκίνητα,
σε επίσημο αγώνα πρωταθλήματος και σχετικά με το θέμα της ρυμούλκησης αγωνιστικών οχημάτων,
οι υπεύθυνοι του ΣΟΑΑ έκαναν ηλεκτρονικά την υπουργική απόφαση
και καλό είναι όσοι ρυμουλκούν αγωνιστικά οχήματα να την εκτυπώσουν και να την έχουν μαζί τους...

http://www.soaa.eu/main/wp-content/uploads/ipoyrgikjh-apofash_Page_1.jpg

http://www.soaa.eu/main/wp-content/uploads/ipoyrgikjh-apofash_Page_2.jpg

http://www.soaa.eu/main/wp-content/uploads/ipoyrgikjh-apofash_Page_31.jpg

(Πηγή : www.soaa.eu)


Υγ. Τελικά υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που "δουλεύουν"
για όλους τους υπόλοιπους και κανείς δεν τους λέει ένα ευχαριστώ.
Μάς νοιάζει μόνο να κάνουμε ένσταση σε έναν αγώνα
και πώς θα βγάλουμε το μάτι του διπλανού μας...
Πολλά μπράβο κύριοι του ΣΟΑΑ που κάνετε
εξαιρετική δουλειά για αγωνιζόμενους και λοιπούς.
Επιτέλους υπάρχει ένα site (www.soaa.eu)
που να μπορούν να ενημερωθούν όσοι ενδιαφέρονται
σοβαρά για τον μηχανοκίνητο αθλητισμό.



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Σεπ 2011, 14:50:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σορυ αλλα αυτη την αποφαση την εχουν ολοι στα χερια τους 2 χρονια τωρα. και διπλο σορυ αλλα δεν ελυσε τιποτα απο το προβλημα αφου οι απλοι ερασιτεχνες δεν εχουν ΦΙΧ για να σερνουν το αγωνιστικο.
εντελως παραλογο που ακομα δεν εχει διορθωθει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Ιούν 2013, 23:44:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Lef205 έγραψε:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=459016#459016

φυσικα και οχι . Confused
Το έχω υπ' όψιν μου αυτό, το πρόβλημα είναι ότι προχθές σε ερώτηση που κάναμε σε έναν με τρέιλερ μας είπε ότι σταμάτησε να κάνει τρέιλερ για μεταφορά αυτοκινήτων αγωνιστικών, γιατί πλέον έχει αλλάξει ο νόμος και για να ρυμουλκύσεις το αγωνιστικό, το "μουλάρι" πρέπει να είναι δηλωμένο όχημα μεταφοράς αγωνιστικού αυτοκινήτου σε ανάλογη εταιρία... Rolling eyes


Και τα έλεγε με τόσο σιγουριά... Τί να πώ, να έχει αλλάξει κάτι και να μη το έχουμε πάρει χαμπάρι;


το οχημα πρεπει να ειναι ΦΙΧ οπως εχει γραφτει και εδω.
Δεν εχει αλλαξει κατι, αυτο ισχυε παντα .
Αν θελει να ασς φτιαξει τρέιλερ μπορει απλα η δεν θα εχει καθολου χαρτια ή θα ειναι δηλωμενο ως μπαγαζιερα κλπ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1009s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on