PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ποιά ελαστικά,καλά& φθηνά,για peugeot 207gt 1600 με 17 ζαντε

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
θοδωρής (Θοδωρής)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 04 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Απρ 2013, 11:35:48    Θέμα δημοσίευσης: Ποιά ελαστικά,καλά& φθηνά,για peugeot 207gt 1600 με 17 ζ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα
Είμαι έτοιμος να αγοράσω λάστιχα για το αμάξι μου αλλά δεν έχω πολλά χρήματα ώστε να πάω σε ακριβές επιλογές
Μου πρότειναν κάποια λάστιχα όπως τα
α.petlas (έτσι μου φένεται γράφεται) σε πολύ καλή τιμή
β. hankook &
γ. toyo

από αυτά ποια θα μου προτίνατε? αν έχετε υπόψιν σας κάποιο άλλο λάστιχο που να είναι καλό εώς 450 χρημάτα θα σας παρακαλούσα να μου το πείτε. από τα μαμίσια λάστιχα pirelli έμεινα πολύ ευχαριστημένος, αλλά είναι λίγο ακριβά για να τα βάλω πάλι.
ευχαριστώ


sks
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Απρ 2013, 12:16:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πιστεύω θα βρεις απαντήσεις

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=15036&postdays=0&postorder=asc&start=0



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teo206GT (Θοδωρης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 GT (2000) peugeot 207 rallye

Ένταξη: 01 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Καισαριανη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Απρ 2013, 14:18:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα petlas velox sport pt711 τα ειδα κ εγω. Οταν ειδα και τη τιμη μου φανηκαν τσαμπα. 300€ για 17αρια. Μαλλον αυτα θα επιλεξω για επομενα. Τη μιση τιμη εχουν απ τα υπολοιπα. Θα δειξει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Απρ 2013, 14:28:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα στο θεμα λαστιχα δεν θα πρεπει να μας ενδιαφερει η τιμη αλλα η ασφαλεια.. Οταν θα χρειαστει να σταματησεις αμεσως και δεν γινει, η ζημια θα ειναι μεγαλυτερη απο τις διαφορες στις τιμες μεταξυ ενος φθηνου και ενος ακριβοτερου ελαστικου...


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
teo206GT (Θοδωρης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 GT (2000) peugeot 207 rallye

Ένταξη: 01 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Καισαριανη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Απρ 2013, 15:33:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις μαρκες ελαστικων και στα peugeot αλλα και στα προηγουμενα αυτοκινητα μου. Η καλυτερη επιλογη ειναι michelin και dunlop.Αλλα παιζουν 600€ περιπου. Οσο για την ασφαλεια φοραω στις 16αρες του 206 p zero nero 15αρες toyo r888και στο 207 s drive. Με τα 888 εχω φρεναρει πολυ καλυτερα σε βροχη απ οτι με τα προαναφερθεντα πολιτικα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
θοδωρής (Θοδωρής)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 04 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Απρ 2013, 16:55:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bill207 έγραψε:
πιστεύω θα βρεις απαντήσεις

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=15036&postdays=0&postorder=asc&start=0


το΄είδα το λινκ αλλά δεν έβγαλα κάποια ξεκάθαρη απάντηση.
ο κάθένας έχει δοκιμάσει διαφορετικά λάστιχα και όλοι λένε διαφορετικά πράγματα.
Συμφωνώ ότι η ασφάλεια παίζει πρώτο ρόλο.
Και εγώ θέλω ένα ασφαλές ελάστιχο αλλά αν μπορεί να είναι και σε αυτά τα χρήματα καλά θα είναι, δυστυχώς δεν μπορώ να δώσω κάτι παραπάνω.
Ανάμεσα σε αυτά τα τρία ποιό πιστέυετε εσείς ότι είναι το καλύτερο για διαστάσεις 205/45 - 17'΄ζάντα.


sks
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teo206GT (Θοδωρης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 GT (2000) peugeot 207 rallye

Ένταξη: 01 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Καισαριανη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Απρ 2013, 17:30:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποιο toyo ειναι; t1r Αν ειναι αυτο ειναι η καλυτερη επιλογη για μενα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Απρ 2013, 17:33:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω έχω τα TOYO DRB στο GT και για μενα βαλτα με κλειστα ματια, στο λεω εγγυημενα δεν θα σε απογοητευσει σε τιποτα, Τα εχω κοντα 20 χιλιαδες χιλιομετρα και ακομα τραμπα τα μπρος πισω δεν εχω κανει, εχουν πολυ ψωμι-δρομο μπροστα τους.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Απρ 2013, 17:48:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαλε 215/45/17 και βαλε ενα καλυτερο λαστιχο μιας και ειναι πιο φθηνα σαν διασταση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
θοδωρής (Θοδωρής)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 04 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Απρ 2013, 18:19:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Εγω έχω τα TOYO DRB στο GT και για μενα βαλτα με κλειστα ματια, στο λεω εγγυημενα δεν θα σε απογοητευσει σε τιποτα, Τα εχω κοντα 20 χιλιαδες χιλιομετρα και ακομα τραμπα τα μπρος πισω δεν εχω κανει, εχουν πολυ ψωμι-δρομο μπροστα τους.
\

και αυτά μου πρότειναν, βασικά σε toyo αυτά μου πρότειναν, αλλά κάπου διάβασα ότι πρέπει να ζεσταθεί το λάστιχο.
Επίσης το toyo σαν λάστιχο μου το πρότεινε και ένα φιλαράκι το οποίο μου είπε ότι είναι πόλύ καλό λάστιχο.
Οπότε λές να μείνω στο toyo?


sks
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teo206GT (Θοδωρης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 GT (2000) peugeot 207 rallye

Ένταξη: 01 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Καισαριανη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Απρ 2013, 18:34:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αμα θες να εισαι σιγουρος με το λαστιχο τοτε μονο toyo απ τις τρεις επιλογες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Απρ 2013, 20:59:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tα petlas ειναι τουρκικα.
Εγω δε θα τα εβαζα που να μου τα χαριζαν.
Δωσε ενα κατοσταρικο παραπανω και βαλε κατι τετοιο, ή κοιτα και τις αλλες επιλογες στα 400 €
maxxis-falken-federal κλπ.
http://www.elastika-online.gr/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=73931356.137.25506&typ=R-178616&ranzahl=4&Breite=205&Quer=45&Felge=17&weiter=20&kategorie=6&Ang_pro_Seite=20&Transport=P&dsco=137&sowigan=So
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
θοδωρής (Θοδωρής)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 04 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Απρ 2013, 21:03:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teo206GT έγραψε:
Αμα θες να εισαι σιγουρος με το λαστιχο τοτε μονο toyo απ τις τρεις επιλογες


ενταξει παιδια εκλεισα να βαλω toyo τελικα. σας ευχαριστώ όλους


sks
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Απρ 2013, 15:59:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θοδωρής έγραψε:
marios_207_GT έγραψε:
Εγω έχω τα TOYO DRB στο GT και για μενα βαλτα με κλειστα ματια, στο λεω εγγυημενα δεν θα σε απογοητευσει σε τιποτα, Τα εχω κοντα 20 χιλιαδες χιλιομετρα και ακομα τραμπα τα μπρος πισω δεν εχω κανει, εχουν πολυ ψωμι-δρομο μπροστα τους.
\

και αυτά μου πρότειναν, βασικά σε toyo αυτά μου πρότειναν, αλλά κάπου διάβασα ότι πρέπει να ζεσταθεί το λάστιχο.
Επίσης το toyo σαν λάστιχο μου το πρότεινε και ένα φιλαράκι το οποίο μου είπε ότι είναι πόλύ καλό λάστιχο.
Οπότε λές να μείνω στο toyo?


φιλε μου εγω μεσα στη πολη παντος μια χαρα το βλεπω σε φρεναρισματα κλπ δεν βλεπω να εχει προβλημα για να ζεσταθει, ειναι τρομερο λαστιχο, εχε στο νου σου οτι τα τοποθετησα με 480 μαζι με αζωτο πριν απο εναμιση χρονο, τσεκαρε τις τιμες γιατι μεχρι και 590 μου ειχε πει ενας.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1181s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on