PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

λαθος στησιμο σε 207 rc

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kostis (Κωστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC (2008)

Ένταξη: 09 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 41

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Μάρ 2013, 20:57:22    Θέμα δημοσίευσης: λαθος στησιμο σε 207 rc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θελω μια γνωμη....εχω το 207 rc με πρωτο σταδιο γυρο στα 210 αλογα....οταν το πηρα ειχε μαμα αμορτισερ και eibach ελατηρια χαμηλωμα 3 ποντους...πριν καμια βδομαδα το πηγα για το service τον 50.000km και τους ειπα να κοιταξουν για ενα θορυβο που μου εκανε στο τιμονι καθως εστριβα σταματημενος...ο μηχανικος μου ειπε οτι ειχαν κοπη και οι 2 βασεις στο πανο μερος των μπροστινων αμορτισερ καθως και τα ρουλεμαν που εχει με αποτελεσμα οταν στρηβω να κανει αυτον τον θορυβο(αυτα ειταν 2 λευκα πλαστικα καουτσουκ )το ολο θεμα το δημιουργησε το οτι εχουν μεινει τα μαμα ελλατηρια και δεν δουλευει η αναρτηση σωστα..τα αλλαξα αλλα μου ειπε οτι παλι σε καποια χιλιομετρα θα εχω παλι το ιδιο προβλημα... τι κανω τωρα βαζω τα παλια ελλατηρια τα μαμα η κοιταω για new αμορτισερ;;;και πια μου προτεινετε κονι χρυσα η bilstein κιτρινα;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Μάρ 2013, 21:39:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα τοπ μουντ σου χαλασανε.Αν ηταν να βαλεις παλι τα μαμα,επρεπε να τα βαζες οταν αλλαξες τα τοπ μουντ,τωρα θελεις παλι βγαλε βαλε.Το πιο οικονομικο ειναι να περιμενεις να τελειωσουν τα αμορτισερ που εχεις και μετα να αλλαξεις,ελπιζω να μην εχεις τιποτα 5 ποντα χαμηλωματος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostis (Κωστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC (2008)

Ένταξη: 09 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 41

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Μάρ 2013, 22:02:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιωργο απο αυτον που το πηρα μου ειχε πει οτι εχει χαμηλωμα 3 ποντους τωρα δεν ξερω να σου πω με συγουρια...ξερουμε ποσο ειναι κανονικα για να το μετραγα;;;το εψαξα λιγο και φτιαχνουν τοπ μαουντ αλουμινενια ωστε να μην εχεις προβλημα για να κοπουν....τι λες για αυτο;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Μάρ 2013, 23:59:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα τοπ μαουντ ειναι αναλωσιμα,οποτε μην αγχωνεσαι για αυτο.
οσο για τα αμορτισερ,αν ειναι τα γνησια,σιγουρα εχουν πεθανει,οποτε κοιτα να βαλεις αλλα αμορτισερ ΧΑΜΗΛΩΜΑΤΩΣ Wink


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Μάρ 2013, 00:02:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostis έγραψε:
Γιωργο απο αυτον που το πηρα μου ειχε πει οτι εχει χαμηλωμα 3 ποντους τωρα δεν ξερω να σου πω με συγουρια...ξερουμε ποσο ειναι κανονικα για να το μετραγα;;;το εψαξα λιγο και φτιαχνουν τοπ μαουντ αλουμινενια ωστε να μην εχεις προβλημα για να κοπουν....τι λες για αυτο;;;


Το λαθος ειναι το αμορτισερ με το ελατηριο,μην ψαχνεσαι για τοπ μαουντ,τζαμπα θα κοπανιεσαι και δουλεια δε θα κανεις,το θεμα δεν ειναι να μην σπαει το πλαστικο κομματι του τοπ μουντ αλλα ο λογος που σπαει.Για να σπαει,χτυπιεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostis (Κωστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC (2008)

Ένταξη: 09 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 41

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Μάρ 2013, 18:26:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω παιδια για της απαντησεις,,,,οποτε η λυση ειναι τα αμορτισερ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1421s (PHP: 52% - SQL: 48%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on