PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αξιοπιστία Peugeot 207
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2013, 17:15:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν προσεξεις το λαδι του τη βενζινη του και να το σεβεσαι δεν θα εχεις σοβαρα προβληματα.τωρα περι αστοχιας η καποια προβληματακια που βγαζει τα βγαζουνε ο λ α τα αυτοκινητα.ολα τα αμεσου ψεκασμου τα βγαζουνε καποια προβληματα.απο πεζω γκολφ τσι και τετοια μινι κουπερ bmw.απο εκει και μετα ειναι να πεσεις στη περιπτωση.αλλα...
μεταχειρισμενα π ρ ο σ ε χ ε παρα πολυ.οτι θελησεις να κοιταξεις να το ελνξεις στην αντιπροσωπεια!!χρονισμους και τετοια.αλλιως παιζεις με τη φωτια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
maggiora (Θοδωρής)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206cc

Ένταξη: 03 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2013, 17:18:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σ ευχαριστώ πολύ για τίς απαντήσεις σου Wink
Όταν καταλήξω θα ενημερώσω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2013, 17:21:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νασαι καλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
charinio (ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 02 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2013, 21:18:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενα θα σου πω μην παρεις ραλυ 207 θα κλαις με μαυρο δακρυ οπως κλαιω εγω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
georgebpkk (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 95

Ένταξη: 24 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 14
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 22:16:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επιτελους εγινα κατοχος ενος 207 1.4 μοντελο του 2009 με τον κινητηρα vti με τα 95 αλογα. Παρ ολο που ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το αυτοκινητο και πηγαινει μια χαρα στο δρομο για τα κυβικα του μου φαινετε πως η καταναλωση του ειναι λιγο αυξημενη. Δηλαδη , μου φενεται υπερβολικο το να καιει μια ολοκληρη γραμμη για αποσταση 8-10 χιλιομετρων μεσα στην πολη χωρις κινηση μονο με φαναρια. Γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει η αν αυτη ειναι φυσιολογικη καταναλωση για το συγκεκριμενο αυτοκινητο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 22:32:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλοριζικο.κατα πρωτο λογο η βενζινη σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
georgebpkk (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 95

Ένταξη: 24 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 14
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 22:38:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η βενζίνη που έβαλα ήταν 100 οκτανιων απο εμπιστο πρατήριο οπότε δε ξέρω δε νομίζω να έχει να κάνει με την βενζίνη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 22:50:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λογικο ειναι να σου καιει λιγο παραπανω γιατι κανεις μικρη αποσταση.αλλα οχι να κατεβαινει τοσο γρηγορα.σαν πρωτο κοιτας τη βενζινη.αν οντως ειναι ετσι.μετα βγαζεις μπουζι να δεις καυση.καθαριζεις ολη τη διαδρομη αερα και αλλαζεις φιλτρο αερα.δηλαδη απο τη μια γραμμη παει στην αλλη σε 10 χιλιομετρα?η απλα μιλας οτι απλα περναει το ασπρο της γραμμης?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 22:54:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περίεργο 207 σου δώσανε αν κατεβάζει γραμμές. Κατανάλωση από γέμισμα σε γέμισμα έχεις υπολογίσει ποτέ;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
georgebpkk (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 95

Ένταξη: 24 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 14
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 22:58:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου έφαγε μια γραμμή εννοω ότι απο την ένδειξη F μου πήγε ακριβώς στην επόμενη γραμμή άντε κ λίγο πιο πάνω. Να διευκρινίσω κατι έκανα ένα λάθος πριν αυτή την βενζίνη την έφαγε στο πανε έλα οπότε σαν σύνολο έχουμε 16-20 χλμ. Ομως ήταν αργά το βράδυ δεν είχε κίνηση και το πήγαινα χαλαρά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 23:02:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν λέει κάτι η γραμμή. Κάνε σωστή μέτρηση και βλέπουμε.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
georgebpkk (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 95

Ένταξη: 24 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 14
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 23:03:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Περίεργο 207 σου δώσανε αν κατεβάζει γραμμές. Κατανάλωση από γέμισμα σε γέμισμα έχεις υπολογίσει ποτέ;


Κατανάλωση απο γέμισμα σ γέμισμα όχι δε μετρησα. Το έκανα στα γρήγορα δυο ταξίδια οπότε του έβαζα συμπλήρωμα. Απλά μου έκανε εντύπωση η κατανάλωση τουλάχιστον μέσα στην πόλη γ αυτό ρώτησα μήπως πρέπει να ψάξω κατι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 23:04:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δες στο γεμισμα την αυτονομια.και ποσο στον υπολογιατη ταξιδιου γραφεια οτι καιει?να σου πω μπουζι και τετοια αλλαξες?η σου ειπανε οτι το κανανε αυτοι?τι χιλιομετρα εχει το αμαξι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
georgebpkk (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 95

Ένταξη: 24 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 14
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 23:07:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πήρα με 62.125 απο την αντιπροσωπεία της Peugeot εδώ Κοζάνη. Είπε πως θα το έκανε service πρώτου το παραδώσει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 23:10:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι φίλε, σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό.

Κάθε γραμμή είναι γύρω στα 6 λίτρα, οπότε και 10λ/100χλμ να'καιγες (που είναι υπερβολικά για νυχτερινή οδήγηση) θα'πρεπε να κάνεις 60χλμ για να πέσει τόσο.

Ελπίζω να'χει θέμα κανα φλοτέρ και να μην καίει όντως τόσο το αμάξι, γιατί αλλιώς δεν ξέρω τι μπορεί να'ναι.

Γενικά πάντως, το 1.4 vti δεν φημίζεται για την αξιοπιστία του αλλά τέτοιο πράγμα δεν έχω ξανακούσει και σίγουρα δεν είναι κάτι γενικευμένο.
Αν πράγματι είναι πρόβλημα τελικά.

Βάλε 10 ευρώ βενζίνη (ανεβαίνει μια γραμμή με τις τωρινές τιμές) και τσέκαρε σε πόσα χλμ θα πέσει η γραμμή αυτή και πες μας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 23:13:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εσυ προσεχε το.αλλα να ξερεις οτι η καταναλωση μπορει να οφειλεται ειτε σε χοντρο λαδι ειτε σε ελλειπης άλλαγη μπουζι η φιλτρο αερα κλπ η βενζινη .λαδι που σου βαλανε ξερεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 23:24:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To trip τι λεει?και τι σχεση εχει η αξιοπιστια πεζο με την καταναλωση?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
georgebpkk (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 95

Ένταξη: 24 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 14
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 23:46:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
To trip τι λεει?και τι σχεση εχει η αξιοπιστια πεζο με την καταναλωση?

Το τριπ μεσα στην πολη να πω αληθεια δε το προσεξα αφου ομως εχω κανει και ταξιδι δε νομιζω να ειναι σωστη τωρα η μεση καταναλωση. Θα κανω δοκιμη και θα ξαναγραψω. Οντως η αξιοπιστια με την καταναλωση δεν εχει σχεση απλα ειπα να κανω μια απλη ερωτηση γιατι μου εκανε η καταναλωση εντυπωση και δεν ηξερα αν ηταν φυσιολογικη η οχι, λογο του οτι ειχα ανοιξει εγω ο ιδιος αυτο το θεμα οταν ακομα εψαχνα να αγορασω 207 σκεφτηκα να μην επιβαρυνω το φορουμ για μια τετοιου ειδους απλη ερωτηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
georgebpkk (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 95

Ένταξη: 24 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 14
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Μάρ 2013, 19:03:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κακη ποιοτητα βενζινης τελικα μου εμφανισε και προβλημα αναμενο λαμπακι του κινιτηρα και το πηγα στην Peugeot. Μου εβαλε το παιδι εκει και ενα ενυσχητικο στο καυσιμο. Κριμα παντως γιατι απο το συγκεκριμενο πρατηριο εβαζα χρονια δε ξερω τι μπορει να εκανε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Μάρ 2013, 22:35:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σου το ελεγα για τη βενζινη..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 4 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,108s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on