PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Εξοικονόμηση Βάρους
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2008, 22:29:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα ψαξω να βρω και τα δικα μου να τα ποσταρω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2008, 01:48:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+ελαφρια μπαταρια
+εξτρα πυργολεβιε και καλωδιωσεις νεον σε ολο το αμαξι
+ματια αγγελου με ξενον
+τη κοτσιδα σου...

χαλαρα κατω απο τοοοονο... Laughing

το ρυθμισμα στο υψος χωρις ζυγαριες ειναι θεμα λοττο το εχουμε ξαναπει
μονο υψος μπορεις να πετυχεις και αυτο υπο προυποθεσεις
αφου μετα παλι κατι φευγει προς τα πανω ή κατω
εγω τις 22αρες τις εχω ρυθμισει 4-5 φορες Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2008, 02:48:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
+ελαφρια μπαταρια
+εξτρα πυργολεβιε και καλωδιωσεις νεον σε ολο το αμαξι
+ματια αγγελου με ξενον
+τη κοτσιδα σου...

η μπαταρια που εχω δεν ειναι πιο ελαφρια απ την μαμα (μια παλια του πολο του πατερα μου ειναι ... κουκουρουκου... εκτακτου αναγκης...)
ο πυργος οντως εχει ενα Χ βαρος σε σχεση με τον μαμα λεβιε (λογικά ο μαμα ειναι 1 παρα κιλο. ο πυργος πρεπει να ειναι από 3 και πάνω ανετα
τα αγελοματια εχουν σχεδον οσο βαρος και τα μαμα ή λιγοπ βαρυτερα... μαλ***ες διαφορες...
η κοτσιδα... ε τι να κάνουμε... καθενας με τα προβληματα του... ξυριζω ομως το στηθος μου... βγαζω και τα φρυδια μου... Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2008, 09:19:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άρα ο μύθος για την δίλιτρη μπροστόβαρη παπάτζα καταρρίπτεται Exclamation Exclamation Exclamation

Η διαφορά στο βάρος με μαμά σύνθεση και των δύο είναι πολύ μικρή Wink


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2008, 09:31:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=276225#276225 Rolling eyes Razz Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2008, 12:27:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω εχω κασθισματα πισω 283 φρενα και εξω ρεζερβα
αυτα ειναι στανταρ +30κιλα

αρα εγω ειμαι λγικα 1050 καπου εκει

μανθος ειναι 1030 +30καθισματα+20ρεζερβα+καπο
καπου 1090

αυτα πανω κατω ελεγε και σταυρος stevon an θυμαμαι καλα
δεκαεξαρι 1040
διλιτρο 1100
rc 1140
.....


υ.γ. αα εχω και αεροτομη Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2008, 12:29:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επισης εδω δε συγκρινουμε μαμα αμαξια σε μαμα υψη οποτε δεν εχει νοημα να λεμε για μπροστοβαρες παπατζες Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Οκτ 2008, 22:40:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εκανα μερικές συμπληρώσεις στο με τι ζυγιστηκε στο ποστ πιο πάνω...

volvos έγραψε:
εχω καθισματα πισω

τα δερματινα:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=248413#248413
~22κιλά

volvos έγραψε:
283 φρενα

λογικά η διαφορα από τα 266 δεν πρέπει να ειναι πάνω από 8~10κιλά

volvos έγραψε:
υ.γ. αα εχω και αεροτομη Laughing

πρέπει να μαζεψουμε την ασημι αεροτομη από το βουνο...
να δει πως ειναι μέσα... σκέτο συμπιεσμενο αφρολεξ με μια στρωση πολυεστερα γυρω γυρω για να πιασει το χρώμα... Laughing

volvos έγραψε:
επισης εδω δε συγκρινουμε μαμα αμαξια σε μαμα υψη οποτε δεν εχει νοημα να λεμε για μπροστοβαρες παπατζες


πέραν του χαβαλέ και της πλάκας... δεν εχουμε καμια σχεση με "μαμα"
τα χουμε κάνει και οι δυο...
οτι να ναι... Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Οκτ 2009, 16:29:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για να μην ανοίγω νέο θέμα...

έχει δοκιμάσει κανας 207άκιας να ελαφρώσει; δηλαδή αν ξεκινήσουμε απ τα απλά πράγματα:

- πίσω καθίσματα/συνοδηγού βγαίνουν εύκολα;
- βάρος αυτών των καθισμάτων + ρεζέρβα, πόσο κάτω θα πάει;
- διαφορά βάρους μεταξύ rallye-gt-rc; φαντάζομαι το rallye είναι πιο κάτω, λόγω λιγότερου εξοπλισμού (σε σχέση με το rc) και κανονικής οροφής (σε σχέση με το gt).


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ilias207Rallye (Ilias)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


2009 Peugeot 207 Le mans

Ένταξη: 03 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 397
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Οκτ 2009, 16:49:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο οσο γνωριζω, τα gt/rallye ζυγιζουν 1350 κιλα.
Και το RC ζυγιζει 1250 κιλα, δηλαδη 100 κιλα λιγοτερα...

Ελαφρωμα δεν εχω κανει, αν και καποια στιγμη σκεφτομαι σοβαρα να βγαλω τα πισω καθισματα, οχι λογω βαρους, αλλα επειδη δε θελω να παιρνω ατομα πισω... Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Δεκ 2010, 21:23:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.plastics4performance.com/prodtype.asp?strPageHistory=category&numSearchStartRecord=0&strParents=288,439,443&CAT_ID=443
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Δεκ 2010, 21:35:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε μεγάλε τι κάθεσαι και ψάχνεις Question Question Question

ΥΓ Μην κάνει το λάθος και μείνει Ελλάδα...


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Δεκ 2010, 22:59:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
για να μην ανοίγω νέο θέμα...

έχει δοκιμάσει κανας 207άκιας να ελαφρώσει; δηλαδή αν ξεκινήσουμε απ τα απλά πράγματα:

- πίσω καθίσματα/συνοδηγού βγαίνουν εύκολα;
- βάρος αυτών των καθισμάτων + ρεζέρβα, πόσο κάτω θα πάει;
- διαφορά βάρους μεταξύ rallye-gt-rc; φαντάζομαι το rallye είναι πιο κάτω, λόγω λιγότερου εξοπλισμού (σε σχέση με το rc) και κανονικής οροφής (σε σχέση με το gt).


http://www.youtube.com/watch?v=IwfF11s5ywU&translated=1


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Δεκ 2010, 09:14:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
http://www.youtube.com/watch?v=IwfF11s5ywU&translated=1
Ποιό επεισόδιο ήταν αυτό να το απολαύσουμε; Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GreeceHot (Θεοδωρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc 16v 1.6

Ένταξη: 06 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 49
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Φεβ 2012, 21:49:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως περαν τις πλακας, το ελαφρωμα ενος οχηματος ειναι ενα απο τις πιο σοβαρες ασχολιες αυτων που βελτιωνουν αυτοκινητα. Και δεν μετραει το βαρος του οδηγου παρα μονο το βαρος που προκαλουν εξαρτηματα σε συγκεριμενα σημεια και προκαλουν τριβες.
Προσωπικα πιστευω πως μεγαλυτερη αξια εχει να ελαφρυνεις ενα αμαξι απο το να του βαλεις μπουρια εξατμισης ελευθερας που σου περνουν τα αυτια και αμφιβαλω αν ανεβαζουν αλογα.
Το αντιθετο αν π.χ ελαφρυνεις το καπο με carbon αμεσως ελευθερωνεις βαρος απο τους μπροστινους τροχους και μαλιστα στο πιο πανω μερος τους. ( οσο και να χασετε κιλα για να το πετυχετε αυτο πρεπει να χασετε 20 κιλα, 10 κιλα ανα τροχους μπροστα πισω γιατι ειστε στην μεση. ) Μια αλλη καλη λυση ειναι τα bodykit που ειναι παναλαφρα, εγω μονο απ τον μπροστα προφυλακτηρα εχασα 3-4 κιλα αφαιροντας προβολακια και πλαστικο. Γενικα τοποθετηση carbon οπου ειναι δυνατο, καθρεφτες, πομολα, εσωτερικο κτλ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Οκτ 2012, 21:40:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα ζυγισα το 206 και ήταν ένα τόνο ακριβώς. Είμαι με 15άρες σούπερλεγκερα και χωρίς ρεζέρβα. Μέτρησα και στάση 400 χρόνο αλλά δεν γράφω χρόνο γιατί θα φάω κραξιμο. Smile


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2544s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on