PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πηγή - WAV 'Η ΜP3

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
STAMOS (STAMOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


1.4 XS SR

Ένταξη: 28 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΠΕΥΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Σεπ 2003, 12:55:18    Θέμα δημοσίευσης: Πηγή - WAV 'Η ΜP3 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ MP3 ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΕΣΤΩ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΗΧΟΥ ΕΝΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥ CD.ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΟΙ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΚΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΕΜΠΟΔΙΑ (πχ ΠΡΟΣΚΕΦΑΛΑ).ΟΠΟΙΣΔΗΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΗΧΟΥΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ CD.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
gavanas (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1.6 2003

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 219
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Σεπ 2003, 14:24:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλα σχετικά είναι. Ο άλλος μπορεί να είναι ανώμαλος και να έχει συμπιεσμένα τα mp3 με 256kbps... θυμάμαι μια φορά που το ΗiTECH είχε συγκρίνει τον ήχο από συμπιεσμένα αρχεία σε διάφορες δειγματοληψίες. Τα 128 kbps έπαιρναν 7,3/10 , τα 192 kbps γύρω στα 8/10 , και το minidisk κάπου στο 7,5/10. (Το δεκάρι το έπαιρνε το cd). Αυτά σε σύστημα ήχου στο εργαστήριο. Στο αυτοκίνητο δεν νομίζω ότι μπορείς να ακούσεις το δέκα. Έτσι κι αλλίως έχεις χαμηλότερη ποιότητα ήχου λόγω της ακουστικής του χώρου. Αυτό που μπορείς να κάνεις , το οποίο κάνουν άλλωστε και οι περισσότεροι είναι να βγάλεις πολύ μεγάλες εντάσεις λόγω του περιορισμένου χώρου. Πάντως από εμπειρία με το mp3 player της blaupunkt , o ήχος έχει διαφορά από το original cd. Το νόημα όμως είναι να έχεις ενα δισκάκι με 200 κομμάτια και μην ασχολείσαι με βαλε βγάλε cd. Κάτι σαν ραδιόφωνο με επιλογές. Και από το ραδιόφωνο ακούγεται σίγουρα καλύτερα. Wink

Έχει επεξεργασθεί από τον/την gavanas στις Δευ 27 Σεπ 2004, 12:10:52, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Σεπ 2003, 13:40:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια εγω εχω αλλη αποψη.το MP3 δεν εχει και τοσο μεγαλη διαφορα με τον cd.
βεβαια παιζει ρολο οπως αναφερθηκε η ποιοτητα που ειναι γραμμενα τα τραγουδια σε ενα mp3 αλλα και οχι μονο.ειναι αναλογα το μηχανημα που εχεις,οπως και τα ηχεια που εχεις,το cd στο οποιο εχεις γραψει τα τραγουδια σε μορφη mp3 και πολλα αλλα.
αν βαλεις ολες αυτες τις παραμετρους θα δεις πως δεν ειναι και τοσο μεγαλη διαφορα(σε βαθμο που ν ατην καταλαβαινεις)
εγω εχω ενα mp3 της kenwood και διαφορα καταλαβαινω μονο εαν το κοματι που παιζει ειναι χαλια γραμμενο (σε χαμηλη η σε πολυ υψηλη ποιοτητα-quality)


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
STAMOS (STAMOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


1.4 XS SR

Ένταξη: 28 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΠΕΥΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Σεπ 2003, 14:12:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπαχει ποτε περιπτωση το 128 να σου δωσει το ιδιο βαθος την ιδια ποιοτητα με τις 44000 του wav.μιλαμε ολα τα αλλα να ειναι ιδια και να αλλαζει η κωδικοποιηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Σεπ 2003, 14:53:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STAMOS έγραψε:
υπαχει ποτε περιπτωση το 128 να σου δωσει το ιδιο βαθος την ιδια ποιοτητα με τις 44000 του wav.μιλαμε ολα τα αλλα να ειναι ιδια και να αλλαζει η κωδικοποιηση.

Συμφωνώ με τον Γιάννη. Σε στημένο ηχοσύστημα της τάξης των 500-600€ δεν πρόκειται να δεις διαφορά ανάμεσα σε MP3 και CD. Αντίθετα σε υψηλού κόστους άνω των 2000€ τότε σίγουρα θα δεις διαφορά. Οι παράγοντες που παίζουν ρόλο είναι πάρα πολλοί και το αποτέλεσμα τελείως υποκειμενικό. Πιστεύω ότι το σημαντικότερο ρόλο παίζουν οι ρυθμίσεις του προενισχυτή και μπορούν να κάνουν ΤΗΝ διαφορά. Επίσης κατά τη γνώμη μου το MP3 δεν καταργεί τη CDιέρα αλλά την συμπληρώνει. Είναι ένας πανεύκολος τρόπος αποθήκευσης πολλών τραγουδιών σε λίγο χώρο.


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gavanas (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1.6 2003

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 219
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Σεπ 2003, 18:11:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγκρίνετε ένα pop κομμάτι από cd με το ίδιο από mp3. Διαφορά ελάχιστη έως μη ακουστή ( για σωστή συμπίεση ). Συγκρίνετε ένα κομμάτι με πολλά φωνητικά και έγχορδα όργανα (πχ βιολιά). Καμία σύγκριση. Η διαφορά πολλές φορές είναι τόση που ακούγεται και στα ηχεία των 60 ευρώ του pc. Η ίδια δειγματοληψία (πχ 128kbps) έχει να αντιμετωπίσει δυο κομμάτια με διαφορετικές απαιτήσεις κατά τη συμπίεση. Το γεγονός οτι τα mp3 βασίζονται σε απωλεστική συμπίεση και ότι το τελικό μέγεθος είναι το 1/11 του αρχικού σημαίνει οτι τα 10/11 των δεδομένων που αποτελούν τη μουσική χάνονται. Ένα κλασσικό κομμάτι που μπορεί να χρησιμοποιεί πολλαπλάσιο εύρος συχνοτήτων χάνει πολύ περισσότερες συχνότητες από ενα pop.
Πιστεύω πως η διαφορά της ποιότητας είναι σημαντικό πρόβλημα όμως τα mp3 έχουν επικρατήσει. Διάφοροι αλγόριθμοι πιο εξελιγμένοι (mp3pro= καλύτερη ποιότητα + μικρότερο μέγεθος ) έπιασαν πάτο.
Προσωπικά έχω 27gb mp3 στο σκληρό μου. Χοντρικά 7500 κομμάτια. Με πρόχειρους υπολογισμούς αν ήταν σε cd δεν θα χωρούσαν στο σπίτι μου.

Συμπέρασμα: Κανένα.
Εγώ μπορεί να λέω οτι ακούω cd για ποιότητα, αλλά ο κολλητός από τον οποίο το αντέγραψα να το είχε κατεβάσει από το kazaa Laughing


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gavanas στις Δευ 27 Σεπ 2004, 12:11:06, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Σεπ 2003, 19:27:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά, μην ξεχνάτε ότι μιλάμε πάντα για ένα ηχοσύστημα αυτοκινήτου και για κομμάτια που ακούμε καθημερινά (δε νομίζω να είναι πολλοί αυτοί που ακούνε κλασική μουσική στο 206 τους Razz ). Η διαφορά υπάρχει αλλά δε γίνεται άμεσα αισθητή. Αυτό δεν μπορείς να το αποφύγεις παρά μόνο αν συμπιέσεις τα τραγούδια σε μεγαλύτερο bit rate. Έτσι όμως μειώνεις τη χωρητικότητα του εκάστοτε cd. Από την άλλη τα mp3 προσφέρουν απαράμιλλη ευκολία καθώς έχεις μια ολόκληρη δισκοθήκη σε μερικά cd... Κι αν τα συμπιέσεις στα 160 ή στα 192 kbps τότε νομίζω ότι έχεις τη χρυσή τομή απόδοσης προς χώρο... τουλάχιστον για ένα ηχοσύστημα αυτοκινήτου. Υπάρχει βέβαια πάντα και η λύση του CD Changer, άλλα εκεί μπαίνουμε σε άλλα χωράφια...

Πάντως δεν άκουσα κανένα σας να θίγει το θέμα της νομιμότητας της μετατροπής ενός cd σε mp3... Twisted evil Ή ακόμα χειρότερα, της νομιμότητας των mp3 που δεν προέρχονται από μετατροπή αλλά από κατέβασμα... Wink




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Σεπ 2003, 15:56:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μισο λεπτο γιατι πρεπει να βαλουμε τα πραγματα στην θεση τους:
Α.τα mp3 τραγουδια υπαρχει περιπτωση να ειναι το ιδιο καλα σε αποδοση με τα cd (και ξαναλεω οχι τελειως ιδια αλλα σε σημειο που δεν καταλαβαινει διαφορα το αυτι καποιου).αυτο δεν χρειαζεται να το αναλυσω με αλγοριθμους και hz και διαγραμματα.ειναι θεμα πολλων παραγοντων.
(προσωπικη μου γνωμη ειναι πως "γκρινιαζουν για τα mp3 μονο αυτοι που την πατησαν και αγορασαν πανακριβο cd μονο και μονο για να την λενε σε ορισμενους)φιλικα ετσι,δεν την λεω σε κανεναν Wink Wink Wink
Β.(την αλλη πλευρα τωρα του θεματος!!!!!)μερικοι δεν αγοραζουν mp3 γιατι σκεφτονται το εξης: η διακριση μεταξυ του mp3 και του cd ειναι παρομοια με την κοντρα που υπηρχε με τους δισκους και τα Cd.ολοι νομιζαν πως επειδη ειναι πιο εξελιγμενα και πιο ευχρηστα τα cd θα εχουν και καλυτερη αποδοση ηχου με τους δισκους!(και οποιος πει πως τα cd ειναι καλυτερα σε ηχο,το κουβαδακι του και σε αλλη παραλια....!!!)φιλικα παντα Wink Wink Wink Wink
Γ.λες πως σε καποιο κομματι που περιεχει περισσοτερα οργανα απο ενα απλο beat pop τραγουδι θα ακουγεται η διαφορα της αποδοσης πιο εντονα.
εγω θα σου πω πως σε μενα τουλαχιστον με τα ηχεια και τους ενισχυτες που εχω ακουγεται ισως και καλυτερα.τωρα θα μου πεις οτι αυτο δεν γινεται....! οποτε θελεις εγω εδω ειμαι Wink
παντως η ακουστικη ειναι κατι υποκειμενικο.ο καθενας εχει την δικη του ακουστικη κριση


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
gavanas (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1.6 2003

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 219
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Σεπ 2003, 18:01:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμμ. Άναψε η κουβέντα. Για να δούμε, για να δούμε...


Α. Σωστός. Το νόημα του αλγόριθμου είναι να διαγράψει αυτά που το ανθρώπινο αυτί σχεδόν δεν ακούει και να κρατήσει τα υπόλοιπα. Άρα συμφωνούμε στο όχι "τελείως" ίδια.
Μια και αναφέρθηκε η αγορά cd και τα δικαιώματα, ομολογώ οτι έχω να αγοράσω cd από το 1997 Embarassed

Β. Μόνο που πικάκ στο αμάξι δεν είχαμε Very happy
Το παράδειγμα έχει κάποιες διαφορές. Το cd-player ήταν πολύ πιο φθηνό από το πικάπ αντίστοιχης ποιότητας. Ακόμα και τώρα εμφανίζονται πικάπ που δεν παίζονται. Τιμές στην καλύτερη κανα χαρτί... Wink Άσε που ο δίσκος άμα τον ακουμπήσει η σκόνη αρχίζει τα χρατσα χρούτσα. Αντίθετα τα mp3players είναι πιο ακριβά και δεν παίζουν το ίδιο καλά. Βασίζονται στο ότι τα mp3 τα κατεβάζεις ενώ το cd έχει ένα 20ευρω.

Γ. Αυτό με τους ενισχυτές δεν το έπιασα αλλά τεσπά. Θα φέρω ένα παράδειγμα. Τις προάλλες έπεσε στα χέρια μου το cd των evanescense (λένε το bring me to life). Είχα κατεβάσει και μερικά άλλα trendy κομματάκια από kazaa και λέω ας φτιάξω ένα cd-ακι για το καινούργιο τουτου (ακόμα τώρα το στρώνω το 206). Σ'αυτό που έφτιαξα έβαλα το συμπιεσμένο bring me to life. Διαφορά καμία. Ας είναι καλά τα ηχεία του 206 που τα ισοπεδώνουν όλα. Στο cd όμως έβαλα και το 50 cent-in da club. Μετάνιωσα την ώρα και τη στιγμή. πρέπει να το είχε χαλάσει πολύ η συμπίεση.
Τι να κάνει και ο καημένος ο ενισχυτής ή ο ισοσταθμιστής αν η πηγή είναι παραμορφωμένη?

Δεν προσπαθώ να επιβάλω καμία γνώμη. Απλώς μ' αρέσει αυτή η κουβέντα.

άλλωστε...

kanelj έγραψε:

η ακουστικη ειναι κατι υποκειμενικο.ο καθενας εχει την δικη του ακουστικη κριση


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gavanas στις Δευ 27 Σεπ 2004, 12:11:36, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Σεπ 2003, 19:09:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σωστο σε βρισκω!
απλα το παραδειγμα το εδωσα για να δειξω οτι η λυση δεν βρισκεται πουθενα γιατι ο καθενας λεει κατι υποκειμενικο.οσο για το οτι επικρατησαν τα cd απο τους δισκους....εμεις σαν ευρωπη ειμαστε για μουτζες!!!
μας επεισαν οι ιαπωνες οτι τα cd εχουν καλυτερο ηχο!τωρα θα μου πεις να βαλουμε γραμμοφωνο η πικ απ στο αυτοκινητο Question Rolling eyes Rolling eyes
YΓ:1.καλο στρωσιμο αυτοκινητου!!!με το καλο στους κοφτες.... Wink Wink Wink
2.ελα σε καμια συναντηση του club να μου πεις και εντυπωσεις απο το ηχοσυστημα


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
klain (giorgos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.4 (16V) SpPk (2006)

Ένταξη: 08 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 211
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Σεπ 2003, 03:50:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με bitrate απο 190 και πάνω είναι μάλλον απίθανο να δείς διαφορά απο το "κανονικό" track.
Όσον αφορά το χάλια In da club, μην ξεχνάς πώς πλέον κυκλοφορούν επίτηδες στο kazaa κατεστραμένα και παραμορφωμένα κομμάτια απο τις εταιρίες με σκοπό την αποθάρυνση των χρηστών. Σήμερα συγκεκριμένα 6/11 τραγούδια που κατέβασα ήταν ένα μάτσο χάλια. μπορεί λοιπόν να έφταιγε το κομμάτι και όχι o player.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STAMOS (STAMOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


1.4 XS SR

Ένταξη: 28 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΠΕΥΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Σεπ 2003, 08:06:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕ ΑΠΗΧΗΣΗ ΤΟ TOPIC Laughing .TO ΘΕΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ.ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΕΙΣ ΤΟΥ ΗΧΟΥ CD.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ:ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΔΙΣΚΑΚΙΑ ΤΩΝ DVD ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ?.ΓΙΑΤΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 5GB ΕΙΝΑΙ ΠΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ.ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ CD (KAΘΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΔΕΚΤΗ) Laughing ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Σεπ 2003, 11:01:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STAMOS έγραψε:
ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΔΙΣΚΑΚΙΑ ΤΩΝ DVD ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ?.ΓΙΑΤΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 5GB ΕΙΝΑΙ ΠΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ.ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ CD (KAΘΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΔΕΚΤΗ) Laughing ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ.

Εδώ τα πράγματα είναι πιο μπερδεμένα. Μπορείς να γράψεις MP3 από υπολογιστή αλλά το DVD θα διαβάζεται μόνο στο PC. Λειτουργεί δηλ. σαν χωρος αποθήκευσης (βλ. CD). Τώρα το άλλο format DVD-AUDIO είναι τελείως διαφορετικό. Χρησιμοποιει υπερδειγματοληψία 24Βit/192KHz (16bit/44.1KHz CD) και DOLBY DIGITAL 5.1 καναλιών. Η ποιότητά του είναι σε άλλη κλάση αλλά δεν είναι ακόμα ευρέως διαδεδομένο στη χώρα μας (Γιατί άραγε;;Wink. Άκουσα στον υπολογιστή μου (DTS EX 6.1) ένα δοκιμαστικό από την κάρτα ήχου (SB AUDIGY 2 PLATINUM) και πραγματικά έπαθα πλάκα Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Τώρα για DVD γεμάτα MP3 που να διαβάζονται από DVD ή MP3 player δεν έχω ακούσει. Γι'αυτό υπάρχουν συσκευές με σκληρούς δίσκους. Ούτε για DVD AUDIO στα αυτοκίνητα έχω ακούσει....


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Σεπ 2003, 00:48:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ουτε εγω ξερω κατι συγκεκριμενο.σηκωνω τα χερια..... Laughing
και για να μην το ξεχασω κ.drake ......ΕΥΓΕ !!!!!!!!
εισαι απο τους λιγους που γραφουν το quiksilver σωστα και οχι quicksilver Exclamation Exclamation Exclamation Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2432s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on