PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ακινησία αυτοκινήτου

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sotiris-gt (Σωτήρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207GT

Ένταξη: 03 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 89

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Σεπ 2012, 13:57:22    Θέμα δημοσίευσης: Ακινησία αυτοκινήτου Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα

θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για το τι πρέπει να κάνω κατά την διάρκεια της απουσίας μου, όταν μένει ακινητοποιημένο το αυτοκίνητο.

Εξηγώ τι ακριβώς ρωτάω. Το αυτοκίνητό μου είναι 4 ετών και το διατηρώ σε πολύ καλή κατάσταση. Λόγω δουλειάς σε άλλη πόλη όμως το τελευταίο διάστημα, λείπω για 2-3 εβδομάδες σερί. Το αυτοκίνητο μένει σταθμευμένο αυτό το διάστημα στην πυλωτή στο σπίτι μου. Γυρνώντας κάθε 15-20 μέρες στο σπίτι μου, το κινώ κατά το Σ-Κ (κάποιες βόλτες εντός πόλης) και επαναλαμβάνεται αυτός ο κύκλος.

Τι μέτρα πιστεύεται ότι πρέπει να πάρει για την καλύτερη συντήρηση του αυτοκινήτου? Να βάζω μια κουκούλα που έχω ή όχι? Με την μπαταρία τι κάνω? Άλλα πράγματα που πρέπει να προσέξω?

Οι γνώμες σας είναι ευπρόσδεκτες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Σεπ 2012, 15:07:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Apoσυνδεση την μπαταρια αν ειναι να μην κινηθει τοσο μεγαλα διαστηματα ειδικα αν ειναι πολυκαιριμενη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Σεπ 2012, 15:42:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως ειπε κ ο Γιαννης, μπορεις να αποσυνδέεις την μπαταρία (η Peugeot προτεινει αποσύνδεση για ακινητοποιηση ανω του 1 μηνος), να θετεις σε λειτουργία το A/C (προτείνεται 10 λεπτα τον μήνα), και λίγο περισσότερο απ το κανονικο αέρα στα λάστιχα, για να μην στραβόνουν απ την ακινησία (αν και 3 εβδομαδες δεν ειναι και πολυ μεγαλο διάστημα).
Τωρα για την κουκούλα, εφοσον ειναι σε πιλοτη και δεν εκτιθεται στις καιρικες συνθηκες, καλυτερα αφησε το χωρίς. η κουκουλα συγκρατει υγρασία συνήθως.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Σεπ 2012, 16:32:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=459435


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Σεπ 2012, 00:32:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Locked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0839s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on