PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

PEUGEOT 206 1.4 16V 95 HP ??

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
PEUGEOTAKIAS (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 106 XT 1.4 '92

Ένταξη: 04 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Σεπ 2003, 12:56:12    Θέμα δημοσίευσης: PEUGEOT 206 1.4 16V 95 HP ?? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΟΤΙ H PEUGEOT ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗ ΜΙΑ ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ 206 ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΟ 1.400ΣΑΡΗ ΜΕ ΤΙΣ 16 ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 95 ΙΠΠΟΥΣ. ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Σεπ 2003, 13:27:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλωσηρθες.
Έτσι είναι. Το Group PSA έχει εξελίξει καινούριους 16V κινητήρες στα 1400 και 1600 κυβικά. Όλοι οι 1400άρηδες θα αντικατασταθούν από αυτόν που ανέφερες ενώ στα 1600 θα αποδίδει 135 άλογα Cool
Μας πατούσαν που μας πατούσαν ψιλοφτιαγμένα Cinquecento 1100 θα μας παίρνουν και τα "αδερφάκια" 1400άρια τώρα... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Σεπ 2003, 15:01:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως δεν θα ηταν ασχημη επιλογη η αντικατασταση 8V με τον 16V, o οποιος λογικα θα ειναι ποιο εξελλιξιμος απο τον δικο μας!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
PEUGEOTAKIAS (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 106 XT 1.4 '92

Ένταξη: 04 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Σεπ 2003, 17:18:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΕΙ ΤΩΡΑ Ο 16ΒΑΛΒΙΔΟΣ ΣΤΟ 206 ? ΓΙΑ ΤΟΝ 1600ΣΑΡΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ,ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Σεπ 2003, 21:22:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το μόνο σίγουρο είναι οτι το group PSA έχει εξελίξει τον 1400 16V κινητήρα με τα 95 άλογα, για τον 1600άρη δεν έχω ακούσει ή δει κάτι ακόμα.....
Από τη στιγμή που θα παρουσιαστεί το C2 και η Citroen θα το εξοπλίσει με τον 1400άρη, ανοίγει και ο δρόμος για την παρουσίαση του 206 1400 16V...!!!
Λες τώρα με την μείωση, να βάλουμε κανένα πωλητήριο;;; Question Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Σεπ 2003, 08:46:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
Το μόνο σίγουρο είναι οτι το group PSA έχει εξελίξει τον 1400 16V κινητήρα με τα 95 άλογα, για τον 1600άρη δεν έχω ακούσει ή δει κάτι ακόμα.....


Αυτό που έχει ακουστεί από τα δελτία τύπου της ίδιας της PSA είναι ότι έχει εξελιχθεί ο κινητήρας και θα είναι απευθείας ψεκασμού αντί για Multipoint Injection. Η εξέλιξη έγινε για να πληροί τους κανονισμούς Euro IV, για να ανταγωνιστεί την αγορά, για να έχει ιδιαίτερα μικρή κατανάλωση και αυξημένη απόδοση.

Οι τιμές των δυνάμεων όμως λένε ότι ο κινητήρας θα έχει 115 άλογα αντί 110 που έχει ο σημερινός ενώ ανάλογα το μοντέλο και με διαφορετικές ρυθμίσεις μπορεί να φτάνει και παραπάνω.

Ο κινητήρας (επίσημα τουλάχιστον) θα εξοπλίζει τα 207, 307, C2, C3, MiniCooper και την νέα μικρή σειρά 2 της BMW



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Σεπ 2003, 09:06:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Οι τιμές των δυνάμεων όμως λένε ότι ο κινητήρας θα έχει 115 άλογα αντί 110 που έχει ο σημερινός ενώ ανάλογα το μοντέλο και με διαφορετικές ρυθμίσεις μπορεί να φτάνει και παραπάνω.


Θα υπάρξει και άλλο 1600άρης;; Εγώ μιλάω για αυτόν που θα εξοπλίσει το C2 GTi και 206 GTi 1.6 με 135 ίππους όμως. Για αυτόν με τους 115 δεν έχω ακούσει τίποτα... Τώρα με την κατάργηση των τεκμηρίων όμως τα κυβικά δεν μας πολυενδιαφέρουν μόνο οι τιμές Evil


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Σεπ 2003, 09:25:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
Θα υπάρξει και άλλο 1600άρης;; Εγώ μιλάω για αυτόν που θα εξοπλίσει το C2 GTi και 206 GTi 1.6 με 135 ίππους όμως. Για αυτόν με τους 115 δεν έχω ακούσει τίποτα... Τώρα με την κατάργηση των τεκμηρίων όμως τα κυβικά δεν μας πολυενδιαφέρουν μόνο οι τιμές Evil


Aυτός που λές εσύ, είναι αυτός που δίνουν τα δελτία τύπου της PSA και είναι απ'ευθείας ψεκασμού. Δεν ξέρω αν θα φτάνει τα 135 άλογα αλλά το σίγουρο είναι ότι θα έχει πολύ μικρή κατανάλωση Laughing Laughing



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Σεπ 2003, 09:30:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο κινητήρας αυτός ήταν ο πρώτος που ανακοινώθηκε από τους καινούριους με την συγκεκριμένη ιπποδύναμη. Ίσως να έχουν κάνει αλλαγές δεν ξέρω... Όλοι γνωρίζουμε πάντως ότι γίνονται πολλές αλλαγές στα μοντέλα μέχρι να βγούν τελικά στην παραγωγη. Αναμένουμε λοιπόν... Question


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nikapos 
Μέλος
Μέλος


rallye - 307

Ένταξη: 15 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Σεπ 2003, 10:21:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

307 me 1.4 16v? nomizw oti pio grigora θα πηγαίνει με τον 8v.
οσο για το 206 κλεινει σιγά σιγά τον κύκλο του και δεν νομιζω ότι θα του βάλουν νέο κινιτήρα.

αν όμως τελικά του βάλουν , η μεταπώληση των σημερινών 8ν θα παει στα σκ@τ@...

οσο για την επισημη πεζο δεν λεει ποτε τιποτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Σεπ 2003, 10:45:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
307 me 1.4 16v? nomizw oti pio grigora θα πηγαίνει με τον 8v.
Πώς το συμπεραίνεις αυτό Question Shocked Shocked Shocked Shocked


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Σεπ 2003, 10:49:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΑΣ ******** η μαμα Peugeot ,ακου 1400 με 95 αλλα μαλλον στο 207 θα μπει αυτος ο κινητηρας !



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Σεπ 2003, 12:56:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
Παράθεση:
Οι τιμές των δυνάμεων όμως λένε ότι ο κινητήρας θα έχει 115 άλογα αντί 110 που έχει ο σημερινός ενώ ανάλογα το μοντέλο και με διαφορετικές ρυθμίσεις μπορεί να φτάνει και παραπάνω.


Θα υπάρξει και άλλο 1600άρης;; Εγώ μιλάω για αυτόν που θα εξοπλίσει το C2 GTi και 206 GTi 1.6 με 135 ίππους όμως. Για αυτόν με τους 115 δεν έχω ακούσει τίποτα... Τώρα με την κατάργηση των τεκμηρίων όμως τα κυβικά δεν μας πολυενδιαφέρουν μόνο οι τιμές Evil


Αυτό που έχω διαβάσει εγώ, είναι οτι το C2 θα εξοπλιστεί με κινητήρα 1600 16V και απόδοση 125 ίππων....
Τώρα 135 ίπποι από 1600 κυβικά, με άμεσο ψεκασμό, μου φαίνεται οτι είναι δύσκολο να βγούν.....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
sgonzales 
Επισκέπτης







ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Σεπ 2003, 08:04:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PHSYBORG έγραψε:
ΜΑΣ ******** η μαμα Peugeot ,ακου 1400 με 95 αλλα μαλλον στο 207 θα μπει αυτος ο κινητηρας !

Tελικά θα μπεί κανονικά στο 206 μετά την παρουσίαση στην Φρανκφούρτη Wink
Το πότε θα έρθει και εδώ είναι ένα μικρό ερώτημα ........
Επιστροφή στην κορυφή
nikapos 
Μέλος
Μέλος


rallye - 307

Ένταξη: 15 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Σεπ 2003, 08:27:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

paides gia rikste kai kanena link,
kai genikotera nomizw kalo einai na anaferoume tis piges mas (an den einai top secret Smile )

pantws me exei ekpliksei i mystikopatheia tis peugeot...

ligo prin bgei stin paragwgi kai den exoume foto, plin apo autes tou sesame to opoio einai prwtotypo.. to 106 mas apoxairetise entelws ksafnika... kai twra 1400 kai 1600 kainourgioi..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Σεπ 2003, 11:34:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έτσι, χτυπάει πάντα από εκεί που δεν την περιμένεις......
Για αυτό και οι πωλήσεις ανεβαίνουν κατακόρυφα κάθε χρόνο......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2324s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on