PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ηλεκτρικο 'θεματακι'

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Mitsaras... (Δημητρης)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 6speed

Ένταξη: 17 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Νοέ 2011, 15:52:38    Θέμα δημοσίευσης: Ηλεκτρικο 'θεματακι' Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδια τον τελευταιο καιρο οταν μπαινω στο αυτοκινητο καποιες φορες αναβοσβηνει το λαμπακι της μπαταριας και μου γραφει στην οθονη 'economy mode' , οπως π.χ οταν εχεις σβηστη μηχανη και αναμμενο ραδιο μετα απο λιγο εμφανιζει το μηνυμα και μετα σβηνει το ραδιο ! Υπαρχει περιπτωση να εχει κατι απωλεια και να κοβει το ρευμα για να μην μεινω απο ρευματα ? Εχει συμβει σε κανεναν ? Ξερετε τι μπορει να ειναι ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Νοέ 2011, 20:56:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως το παρκάρεις σε κανα γκαράζ και αφήνεις το κλειδί επάνω όταν το αφήνεις?



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsaras... (Δημητρης)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 6speed

Ένταξη: 17 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Νοέ 2011, 23:29:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι φιλε μου , κλειδωνω και βαζω και συναγερμο ! Θα παω απο κανα συνεργειο καμια βολτα μπας και βρεθει κατι γιατι πολυ περιεργο μου φενεται !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 00:28:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν δεν βρεις την απωλεια, η το λογο τελος παντων
ετοιμασου να μεινεις απο μπαταρια.... Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 01:55:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mitsaras... έγραψε:
οχι φιλε μου , κλειδωνω και βαζω και συναγερμο ! Θα παω απο κανα συνεργειο καμια βολτα μπας και βρεθει κατι γιατι πολυ περιεργο μου φενεται !


Αυτο κατι μου λεει Confused στο vectra που ειχαμε,αντιμετωπιζαμε παρομοιο προβλημα,οταν σταματησαμε να βαζουμε συναγερμο το προβλημα δεν ξαναεμφανιστηκε Confused


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 12:24:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λεω εγω τωρα... μηπως εχεισ ξεχασει το φως της πλαφονιερας ανοιχτο ?
ειναι λιγο χαζο αλλα ποτε δε ξερεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mitsaras... (Δημητρης)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 6speed

Ένταξη: 17 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 12:30:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο με το συναγερμο το σκεφτηκα αλλα 3 μηνες τον εχω πανω , θα το αφησω κανα δυο φορες χωρις συναγερμο και βλεπουμε ! Κατι αλλο που παρατηρησα (χωρις να ξερω αν εχει σχεση) ειναι οτι καθε φορα που παταω τερμα με οποια ταχυτητα και να ειναι ακουγεται ενα σφυριγματακι , σαν παρασιτο απο τα ηχεια (δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω) και μου εχει κανει εντυπωση . Θα το παω σε ηλεκτρολογο αυριο μπας και βρει τιποτα.

Υ.γ φιλε nokpos δεν εχω ξεχασει τιποτα αναμμενο , τα εχω ψαξει ολα ! αυτο συμβαινει περιπου 2 εβδομαδες τωρα !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 12:37:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mitsaras... έγραψε:
αυτο με το συναγερμο το σκεφτηκα αλλα 3 μηνες τον εχω πανω , θα το αφησω κανα δυο φορες χωρις συναγερμο και βλεπουμε ! Κατι αλλο που παρατηρησα (χωρις να ξερω αν εχει σχεση) ειναι οτι καθε φορα που παταω τερμα με οποια ταχυτητα και να ειναι ακουγεται ενα σφυριγματακι , σαν παρασιτο απο τα ηχεια (δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω) και μου εχει κανει εντυπωση . Θα το παω σε ηλεκτρολογο αυριο μπας και βρει τιποτα.


το σφυριγμα που λες το κανει και εμενα με το ηχοσυστημα ειναι λογικα αν δεν βαλει πολυ καλα καλωδια για να μην εχεις παρασητα. εκτος αν δεν εχεις ηχο πανω τοτε μαλλον καποια βλακεια εκανε αυτος που σου περασε το συναγερμο και φερνει παρασιτο..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mitsaras... (Δημητρης)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 6speed

Ένταξη: 17 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 12:42:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι τα παρασιτα δεν ειναι απο ενισχυτες και τετοια γιατι πολυ απλα δεν εχω τιποτα ειναι ολα μαμα ! Τον συναγερμο τον εχω καιρο και αυτο συμβαινει κανα δυο βδομαδες οποτε ουτε απο εκει ειναι τα παρασιτα ( ασε που ο συναγερμος δεν λειτουργει οταν δουλευει το αυτοκινητο) !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 13:05:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mitsaras... έγραψε:
οχι τα παρασιτα δεν ειναι απο ενισχυτες και τετοια γιατι πολυ απλα δεν εχω τιποτα ειναι ολα μαμα ! Τον συναγερμο τον εχω καιρο και αυτο συμβαινει κανα δυο βδομαδες οποτε ουτε απο εκει ειναι τα παρασιτα ( ασε που ο συναγερμος δεν λειτουργει οταν δουλευει το αυτοκινητο) !


τσεκαρετο αυτο με τον συναγερμο ποτε δεν ξερεις το αυτοκινητο απο μονο του να εχει παρασιτα αν δεν το πειραξεις ειναι παραλογο πρωτη φορα το ακουω . για αυτο λεω δες το συναγερμο η οτι αλλο ηλεκτρολογικο εκανες τελευτεα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mitsaras... (Δημητρης)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 6speed

Ένταξη: 17 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 13:08:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα τα τσεκαρω ολα ! το μονο που εκανα τελευταια ειναι η χοανη που εβαλα αλλα τι σχεση μπορει να εχει με τα ηλεκτρολογικα του αυτοκινητου ? Καμια πιστευω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1746s (PHP: 48% - SQL: 52%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on