PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 Τρεμει ολο το αυτοκινητο

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
PAVLOS_207RC (PAVLOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC (2009)

Ένταξη: 27 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 81
Τόπος: Κατερινη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Νοέ 2011, 22:16:01    Θέμα δημοσίευσης: 106 Τρεμει ολο το αυτοκινητο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω παρη ενα μεταχηρισμενο PEUGEOT 106 GTI και εχει το εξης προβλημα με τρεμει το αυτοκινιτο οταν εχω νεκρα και παταω λιγο γκαζι το καταλαβενο λες και ειναι τοσο σφιχτο το μοτερ αλλα το κανει και οταν κινουμε.. τι μπορω να κανω για να σταματιση??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Νοέ 2011, 22:31:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πιθανοτατα ο προηγουμενος ειχε βαλει βασεις μηχανης πεζο σπορ ή καποια παραπλησια-λιγοτερο σκληρη (powerflex? )

ηλυση ειναι να τις βγαλεις και να βαλεις μαμα


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
PAVLOS_207RC (PAVLOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC (2009)

Ένταξη: 27 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 81
Τόπος: Κατερινη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Νοέ 2011, 22:42:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πιγα σε ενα καλο σινεργιο peugeot εδω στην κατερινη και με κιταξε τιν πανο βαση μονο για να δει αν ειναι κομενη αλλα δεν ηταν.. και με ειπε υπαρχει μια ληση βαση απο Peugeot 406 ειναι πολη ποιο μαλακιά απο την 106 μπενι με λιγι πατεντα και δεν κοβει μια 13 βιδα που αυτι εχει σηνιθος προβλιμα.. αλιθεβη??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Νοέ 2011, 23:07:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να αλλαξεις συνεργειο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
PAVLOS_207RC (PAVLOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC (2009)

Ένταξη: 27 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 81
Τόπος: Κατερινη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Νοέ 2011, 23:50:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με λιγα λογια να αλαξω τιν πανο βαση με μια μαμα? λεμε τωρα αν φοραει υδη την πανο βαση μαμα τοτε τι αλο να κιταξω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Νοέ 2011, 23:54:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η πανω βαση δεν ειναι συμβατη με του 306(που προφανως αυτο σου ειπε,ασχετα που καταλαβες 406) αλλα η απεναντι κατω απο την μπαταρια.

Αν εννοεις ψιλοτρεμουλο,τοτε αλλαξε πρωτα την κοντρα(την πισω,κατω χαμηλα στο πατωμα) και αν δεν στρωσει,τοτε αλλαζεις και τις πανω.
Αν εννοεις οτι τρεμει ολοκληρο το αυτοκινητο,τοτε δεν ειναι σκληρες οι βασεις αλλα μαλλον εχεις καποια κομμενη.
Αν οντως εχεις κομμενη,ειναι συνηθως η κατω του πατωματος ή η πανω που βρισκεται κατω απο τον εγκεφαλο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
SERSEGI (ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 RALLYE 16V

Ένταξη: 15 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 263

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Νοέ 2011, 01:38:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Να αλλαξεις συνεργειο...


ε ναι!!


Garage man...

http://www.karabalisracing.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Νοέ 2011, 01:46:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Η πανω βαση δεν ειναι συμβατη με του 306(που προφανως αυτο σου ειπε,ασχετα που καταλαβες 406) αλλα η απεναντι κατω απο την μπαταρια.

Αν εννοεις ψιλοτρεμουλο,τοτε αλλαξε πρωτα την κοντρα(την πισω,κατω χαμηλα στο πατωμα) και αν δεν στρωσει,τοτε αλλαζεις και τις πανω.
Αν εννοεις οτι τρεμει ολοκληρο το αυτοκινητο,τοτε δεν ειναι σκληρες οι βασεις αλλα μαλλον εχεις καποια κομμενη.
Αν οντως εχεις κομμενη,ειναι συνηθως η κατω του πατωματος ή η πανω που βρισκεται κατω απο τον εγκεφαλο.


Συμπληρώνω, για να δεις την κάτω βάση, την κόντρα που λέει ο Στέλιος.
Πηγαινε σε επιπεδο δρομο ωστε να μπορεις να σπρώξεις το αυτοκινητο με τα χερια σου. Λυσε το χειροφρενο, βαλε 1η στο κιβωτιο. Ανοιξε το καπό και κουνα απο την μετωπη μπρος πισω το αυτοκινητο, οπως κανεις αυτο θα δεις οτι το μοτερ παει μπρος πισω. Αν πηγαίνει πολύ μπρος πισω και ειδικά αν ακουγεται ντουπ, εχεις σιγουρα κομμένη βάση.

Το τρέμουλο οφείλεται συνηθως στου εγκεφάλου απ' οσο εχω καταλάβει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Νοέ 2011, 09:07:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμένα με κομένη του εγκεφάλου έκανε σα τρακτέρ! πολύ τρέμουλο και συντονισμός χαμηλά!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PAVLOS_207RC (PAVLOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC (2009)

Ένταξη: 27 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 81
Τόπος: Κατερινη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Νοέ 2011, 23:00:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σημερα το πηγα στην αντιπροσωπεια βγαλαμε την βαση εγκεφαλου και ειναι ολα καλα αλλα με ειπαν οτι η βαση του σαζμαν δεν ειναι η μανισια και δεν μιαζη με καμια αγονιστικια η Powerflex. λετε να φτεει η βαση του σαζμαν??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Νοέ 2011, 19:39:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να αλλάξεις συνεργείο και να πάρεις και ένα λεξικό...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
PAVLOS_207RC (PAVLOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC (2009)

Ένταξη: 27 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 81
Τόπος: Κατερινη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Νοέ 2011, 12:07:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εδω δεν μπορουμε να βρουμε τι εχει το αυτοκινητο και εσυ κολισες στο λεξικο!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Νοέ 2011, 12:54:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PAVLOS_207RC έγραψε:
εδω δεν μπορουμε να βρουμε τι εχει το αυτοκινητο και εσυ κολισες στο λεξικο!!!
Ε μα πες τα ρε Παυλίτο! Αντί να βοηθήσει, κάθεται και γράφει εξυπνάδες! Sad



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Νοέ 2011, 14:19:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PAVLOS_207RC έγραψε:
εδω δεν μπορουμε να βρουμε τι εχει το αυτοκινητο και εσυ κολισες στο λεξικο!!!


Ε sorry ρε Παυλίτο αλλα είμαι που είμαι γκαβός, με στράβωσες εντελώς βρε παλικάρι μου... Very happy
Τέλος πάντον, εύχομαι καλά ξεμπερδέματα με το εργαλείο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Νοέ 2011, 17:28:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ronin έγραψε:
Ε sorry ρε Παυλίτο
Γονατιστή συγνώμη φύλε ή απλή;



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Νοέ 2011, 22:26:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Ronin έγραψε:
Ε sorry ρε Παυλίτο
Γονατιστή συγνώμη φύλε ή απλή;


Γονατιστή και Αχτένιστη Φύλε!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1659s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on