PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

WRC: Αποσύρεται ο T.Makinen

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Αύγ 2003, 08:13:06    Θέμα δημοσίευσης: WRC: Αποσύρεται ο T.Makinen Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

O τέσσερις φορές Παγκόσμιος Πρωταθλητής Ράλι, ο Tommi Makinen ανακοίνωσε σήμερα πως σκοπεύει να αποσυρθεί οριστικά από την ενεργό δράση στο τέλος του της σεζόν. Ο 39χρόνος Φιλανδός θα αγωνισθεί κανονικά με το Subaru Impreza WRC στα επόμενα πέντε ράλι που απομένουν για να ολοκληρωθεί το φετινό πρωτάθλημα στο οποίο για την ώρα ηγείται ο R.Burns.
Στην Βρετανία (συγκεκριμένα στις 9 Νοεμβρίου) ο πολυνίκης Tommi Makinen θα αγωνισθεί στο τελευταίο ράλι της καριέρας του σφραγίζοντας ένα από τα σημαντικότερα κεφάλαια στην ζωή του...

Την απόφαση αυτή την πήρα με πολύ δυσκολία. Θα αποσυρθώ μετά το τέλος του παγκόσμιου πρωταθλήματος και θα προσπαθήσω να κάνω κάτι διαφορετικό στην ζωή μου" δήλωσε ο T.Makinen. "Έχω ζήσει τα πάντα μέχρι τώρα στην καριέρα μου, συμπεριλαμβανομένων και των τεσσάρων τίτλων που κατέκτησα" είπε συνεχίζοντας ο πολυνίκης Φιλανδός.

O T.Makinen αποτελεί ένα πραγματικό θρύλο αφού συμμετέχει στο WRC εδώ και 16 χρόνια και έχει αγωνισθεί σε 134 ράλι εκ των οποίων έχει κερδίσει τα 24. Με τα χρώματα της Mitsubishi στέφθηκε για τέσσερις συνεχόμενες φορές παγκόσμιος πρωταθλητής, από το 1996 έως και το 1999, και είναι ο μοναδικός οδηγός που έχει κατορθώσει κάτι τέτοιο.

Ο P.Solberg δήλωσε πως: "Η συνεργασία με τον Tommi ήταν καταπληκτική εμπειρία για μένα. Από την αρχή συνεργαστήκαμε καλά και έμαθα πολλά από αυτόν. Είναι καλός φίλος και θα λυπηθώ πολύ όταν φτάσει η στιγμή του αποχαιρετισμού".


Πηγή: Subaru World Rally Team
Αναδημοσίευση: auto in.gr



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1879s (PHP: 34% - SQL: 66%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on