PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Επιλογή οικογενειακών αμορτισέρ για 206

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
anton 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 10 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Οκτ 2011, 22:15:45    Θέμα δημοσίευσης: Επιλογή οικογενειακών αμορτισέρ για 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σας
Έχω ένα Peugeot 206, 1400 cc, 2002 model, color line
Θέλω να αγοράσω αμορτισέρ. Από το φόρουμ βλέπω ότι προτείνετε χαμηλωμα, ανάρτηση από τις μεγαλύτερες εκδόσεις. Όμως για την περίπτωση μου θα ήθελα κάτι να μην πλέει αλλά να είναι και μαλακό και να είναι σχετικά οικονομικό. Το Monroe sencatrac δεν είδα να το αναφέρερετε καθόλου
Είδα στο φόρουμ για Sacks, Bilstein ότι μπορούν να συνδυαστούν με τα μαμά ελατήρια.
Επίσης τότε η έκδοση του αυτοκινήτου μου είχε ως έξτρα το ABS? Γιατί ενώ η γυναίκα μου που το αγόρασε καινούργιο λέει ότι είχε αντιμπλοκάρισμα, εγώ βλέπω ότι μπλοκάρουν οι τροχοί! Δε θα πρέπει να ΄χει λαμπάκι ABS?
Λέω να τα βάλω στον Χοϊμέ Καλλιθέα
Για τις τιμές του ακούω τα καλύτερα στο διαδίκτυο
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Οκτ 2011, 23:15:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η εργοστασιακή ανάρτηση σε συνδυασμό με τα εργοστασιακά ελατήρια νομίζω ειναι ο καλυτερος συνδυασμός για την παραπάνω περίπτωση. Τα περισσότερα αμορτισέρ για συμβατική χρήση για τα πρώτα 20.000km νομίζω συμπεριφέρονται αξιοπρεπώς, αναλογά την χρήση μπορούν να αντεξουν αρκετά km. Στους δρόμους της Αθήνας η προωρή φθορά τους ειναι αναποφευκτη οτι αμορτισερ κι αν ειναι αυτο. Προσωπικά τα θεωρώ καλύτερα και από τρίτων κατασκευαστών αμορτισερ αντικαταστασης. Αν θυμάμαι καλά τα εργοστασιακά κοστίζουν 200-230€.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Οκτ 2011, 11:39:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρε την μαμα αναρτηση..ελατηρια δεν χρειαζεται να αλλαξεις,ασε τα ιδια..
Δηλαδη 4 αμορτισερ σκετα ..κοστος γυρω στα 200 ευρα
Αν εισαι και ησυχος,θα εχεις τουλαχιστον 30.000 χιλιομετρα απροβληματιστης λειτουργιας..οτιδηποτε αλλο παρεις σε αυτα τα χρηματα θα ειναι χειροτερο απο την μαμα αναρτηση Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Οκτ 2011, 16:48:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατι τα 2 τοπικ αυτο και το αλλο με τις ζαντες μου φαινονται εμμεση διαφημιση? Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1547s (PHP: 44% - SQL: 56%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on