PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ποδηλασία
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 195, 196, 197 ... 248, 249, 250  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Σεπ 2011, 21:42:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ κουρσα σημερα στην Πέντελη...
Ημουν με το αμαξι και τους ζηλεψα...
Με βλέπω μεσα στην εβδομαδα να κοβω κανα δρομολόγιο προς Μακρη...ετσι για το μπουγιουρντι... Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Σεπ 2011, 11:07:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.bikefestival.gr/default.asp
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Σεπ 2011, 11:24:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ομορφα πραγματα!
αντε μπας και "ξυπνησει" σιγα-σιγα περισσοτερος κοσμος και "ξεκολήσει" απ τα μηχανοκινητα... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Σεπ 2011, 13:33:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυριο νυχτερινή?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Σεπ 2011, 13:47:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206Mike έγραψε:
αυριο νυχτερινή?

Eιμαι μεσα για Σεφ-Γλυφαδα! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Σεπ 2011, 13:53:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ θα είμαι γήπεδο... καλύτερα μην πλησιάσετε προς σεφ αύριο, θα χει άπειρο κόσμο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Σεπ 2011, 14:19:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

άπειρο κόσμο?

λολ να γελάσουμε τώρα ή σε λίγο....

βρε δε παν να γ@#!$@ και αυτοί...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MadMax (Max Candy)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 03 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Σεπ 2011, 13:51:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
Thanks!! Σήμερα το απογευματάκι θα πάω τη πρώτη μου βόλτα! Χθές το δοκίμασα πολύ λίγο..Ωραίο φαίνεται!
Αυτό είναι αν και δεν το πήρα από εκεί Smile


Πολύ ωραίο φαίνεται (και είναι).
Καταρχήν πήρες μοντέλο 2012, δηλαδη ότι πιο φρέσκο, από εξοπλισμό δυνατό είναι, έχεις και το remote lockout της μπροστινής ανάρτησης που το kettler δεν έχει αλλά.... προσοχή. Αυτό δεν είναι για να παίζεις μαζί του όλη την ώρα.
Δηλαδή να είσαι με ανάρτηση, μετά όταν βρεις 500m ανηφορικό σημείο την κλειδώνεις, μετά που γίνεται κατηφόρα την ξεκλειδώνεις κ.τλ.
Στον Τσιρίκο μου είπαν ότι συνίσταται να ΜΗΝ είναι κλειδωμένη και μόνο όταν πρόκεται για κάποια σκληρή και συνεχή ανάβαση (π.χ. Υμηττός, Πεντέλη) να την κλειδώνω. Όταν είναι κλειδωμένη καταπονείται και μπορεί με τα πολλά χιλιόμετρα κάποια στιγμή να σπάσει.

Καλά χιλιόμετρα, και το επόμενο βήμα είναι ένα πολύ καλό λουκέτο, εάν βέβαια πρόκειται να το "παρατάς" έξω κλειδωμένο εκεί που κινείσαι.
Σπίτι το βράδυ δεν το συζητώ...το συγκεκριμένο ποδήλατο που πήρες μόνο μέσα, δηλαδή γκαράζ, αποθήκη, ....υπνοδωμάτιο Smile κ.τλ.
ΟΧΙ κήπο, ΟΧΙ πυλωτή κ.τ.λ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Σεπ 2011, 16:13:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MadMax έγραψε:
.... προσοχή. Αυτό δεν είναι για να παίζεις μαζί του όλη την ώρα.
Δηλαδή να είσαι με ανάρτηση, μετά όταν βρεις 500m ανηφορικό σημείο την κλειδώνεις, μετά που γίνεται κατηφόρα την ξεκλειδώνεις κ.τλ.
Στον Τσιρίκο μου είπαν ότι συνίσταται να ΜΗΝ είναι κλειδωμένη και μόνο όταν πρόκεται για κάποια σκληρή και συνεχή ανάβαση (π.χ. Υμηττός, Πεντέλη) να την κλειδώνω. Όταν είναι κλειδωμένη καταπονείται και μπορεί με τα πολλά χιλιόμετρα κάποια στιγμή να σπάσει...


και πολυ σωστα σου ειπαν...
καλα το να να σπασει ειναι το εσχατο σημείο...
αλλα σιγα-σιγα αρχιζει να μην κλειδωενι "τελειως" (εννοω οσο φθειρεται)

επίσης (αποψη μου) μιας και οι περισσοτεροι δρομοι μας ειναι μπουρδελο ειναι καλητερα για τους καρπους σου να την εχεις ξεκλειδωτη γενικώς και να την κλειδώνεις μονο σε ανηφόρα (κηριως οταν θες να ανεβεις με ορθοπεταλιά)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Σεπ 2011, 11:42:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ενδιαφερεται κποιος εχω δυο vintage σκελτους Vitus 979 Duralinox (δεκαετιας 80 - αλουμινενια).
Τα βαζω εδω πριν τα βαλω σε αγγελια.




Μεγεθος 51 (51 καθ / 53 οριζ) - βαρος 1760 gr
(Ποτηρια & μεσαια τριβη Campagnolo)






Mεγεθος 53 (53 καθ / 54 οριζ) - βαρος 1783 gr
(Ποτηρια & μεσαια τριβη Shiamao Dura-Ace)


INFO με ΠΜ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Σεπ 2011, 20:50:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MadMax έγραψε:
Πολύ ωραίο φαίνεται (και είναι).
Καταρχήν πήρες μοντέλο 2012, δηλαδη ότι πιο φρέσκο, από εξοπλισμό δυνατό είναι, έχεις και το remote lockout της μπροστινής ανάρτησης που το kettler δεν έχει αλλά.... προσοχή. Αυτό δεν είναι για να παίζεις μαζί του όλη την ώρα.
Δηλαδή να είσαι με ανάρτηση, μετά όταν βρεις 500m ανηφορικό σημείο την κλειδώνεις, μετά που γίνεται κατηφόρα την ξεκλειδώνεις κ.τλ.
Στον Τσιρίκο μου είπαν ότι συνίσταται να ΜΗΝ είναι κλειδωμένη και μόνο όταν πρόκεται για κάποια σκληρή και συνεχή ανάβαση (π.χ. Υμηττός, Πεντέλη) να την κλειδώνω. Όταν είναι κλειδωμένη καταπονείται και μπορεί με τα πολλά χιλιόμετρα κάποια στιγμή να σπάσει.

Καλά χιλιόμετρα, και το επόμενο βήμα είναι ένα πολύ καλό λουκέτο, εάν βέβαια πρόκειται να το "παρατάς" έξω κλειδωμένο εκεί που κινείσαι.
Σπίτι το βράδυ δεν το συζητώ...το συγκεκριμένο ποδήλατο που πήρες μόνο μέσα, δηλαδή γκαράζ, αποθήκη, ....υπνοδωμάτιο Smile κ.τλ.
ΟΧΙ κήπο, ΟΧΙ πυλωτή κ.τ.λ


Ευχαριστώ! Μόλις γύρισα από βόλτα 25 χιλιομέτρων!Very happy Βασικά καλά που μου το είπες αυτό για την ανάρτηση γιατί δε μου είπαν τίποτα τέτοιο όταν το πήρα και εγώ όντως το κλειδώνω - ξεκλειδώνω όλη την ώρα.. Rolling eyes

Βασικά τη πιο πολλή ώρα έλεγα να την έχω κλειδωμένη αφού το περισσότερο χρόνο είμαι σε άσφαλτο, έτσι ώστε να δυσκολεύομαι λιγότερο στο πετάλι. Τώρα όμως με προβληματίσατε. Scratch Αν είναι έτσι πρέπει να την βάλω στο πιο σκληρό ξεκλείδωτη..Ελπίζω να μην είναι πολύ πιο κουραστικό. Στην είσοδο του σπιτιού το εχω το ποδήλατο εννοείται! Ξεφραγκιάστηκα δε παίζουμε με αυτά! Laughing

Θέλω να πάρω αρκετά μπλιμπλίκια ακόμα γμτ. Φωτάκια, κλειδαριά, τσαντάκι, speedometer..Λεφταααα! Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Σεπ 2011, 22:23:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπούλεζμου είσαστε προπονημένες, να σας πάω σε κανονικό χώμα;

Παρασκευή επιστρέφω. Afroman


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MadMax (Max Candy)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 03 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Σεπ 2011, 11:26:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:


Ευχαριστώ! Μόλις γύρισα από βόλτα 25 χιλιομέτρων!Very happy Βασικά καλά που μου το είπες αυτό για την ανάρτηση γιατί δε μου είπαν τίποτα τέτοιο όταν το πήρα και εγώ όντως το κλειδώνω - ξεκλειδώνω όλη την ώρα.. Rolling eyes

Βασικά τη πιο πολλή ώρα έλεγα να την έχω κλειδωμένη αφού το περισσότερο χρόνο είμαι σε άσφαλτο, έτσι ώστε να δυσκολεύομαι λιγότερο στο πετάλι. Τώρα όμως με προβληματίσατε. Scratch Αν είναι έτσι πρέπει να την βάλω στο πιο σκληρό ξεκλείδωτη..Ελπίζω να μην είναι πολύ πιο κουραστικό. Στην είσοδο του σπιτιού το εχω το ποδήλατο εννοείται! Ξεφραγκιάστηκα δε παίζουμε με αυτά! Laughing

Θέλω να πάρω αρκετά μπλιμπλίκια ακόμα γμτ. Φωτάκια, κλειδαριά, τσαντάκι, speedometer..Λεφταααα! Smile


Σφίγγεις την σκληρότητα - εντάξη όχι όσο πέρνει..με τον "κάβουρα" που έλεγε και ένας φίλος μου Laughing - και το δουλεύεις ξεκλείδωτο. Σε κατηφόρα, ευθεία, μέχρι και ανηφόρα ήπιας κλίσης δεν την καταλαβαίνεις την διαφορά. Όσο αυξάνει η κλίση της ανηφόρας τότε θα δεις ότι σε κάθε πεταλιά θα κάνει ένα βύθισμα το οποίο είναι μεγαλύτερο όσο αυξάνει η κλίση της ανηφόρας. Σε αρκετά απότομες κλίσεις που πιθανόν να κάνεις ορθοπεταλιά εκεί ...χορεύεις samba.
Αλλά να σού πω και κάτι μην ψάχνεις τις απόλυτες επιδόσεις, άμα είναι έτσι ας έπερνες και κούρσα με 9 kg βάρος να ανεβαίνεις τις ανηφόρες με την λιγοτερη δυνατή καταπόνηση. Τώρα αν προγραμματίσεις ανάβαση Υμμητό τότε ναι κλέιδωσε την μόνο και μόνο για την διάρκεια της ανάβασης.

Εδώ εγώ που πάω δουλειά κάθε μέρα και το κλειδώνω έξω έχω μόνιμα πάνω στο ποδήλατο λουκέτο βάρους 1,6kg για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο

http://www.tsirikosbikes.gr/bike-accessories/cable-d-coil-folding-locks/abus-bordo-granit-x-plus-folding-lock.html

και υφίσταμαι αυτό το επιπλέον βάρος σε κάθε μου χιλιόμετρο.

Είδα ότι τα μαμά σου λάστιχα είναι πολύ χοντρά για trekking, 700x40 ?? Χάνεις και κάποια άλογα από εκεί.
To σύνηθες είναι 700x35 - τέτοια έχει το δικό μου - και κάποια στιγμή όταν αλλάξω λάστιχα θα βάλω πιο λεπτά 700x32 ή και 700x28 και πιο φαλακρά

Φώτα μπρος-πίσω εγώ παρήγγειλα από το Internet γιατί εκεί έχει τρελλή ποικιλία που δεν θα βρεις εδώ σε μεμονομένο κατάστημα, μπορώ να σου πω sites και ιδέες

Κοντέρ αγόρασα και τοποθέτησα την ημέρα της αγοράς από τον Τσιρίκο το εξής
http://www.tsirikosbikes.gr/bike-accessories/cateye-micro-wireless.html

Επίσης καλή φάση είναι και τα ακροτίμονα, ξεκουράζουν σε κάποιες περιπτώσεις, δεν είναι μόνο μόστρα
http://www.tsirikosbikes.gr/bike-accessories/bar-ends/pro-straight-forged-bar-ends.html

Λεφτάααααααα Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Σεπ 2011, 14:17:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Αγαπούλεζμου είσαστε προπονημένες, να σας πάω σε κανονικό χώμα;

Παρασκευή επιστρέφω. Afroman


Ποιό χώμα ρε, έχω κάνει το mtb κούρσα απο την πολύ δρομίλα...


(μ αρέσει όμως...θα έρθει και η κούρσα αργότερα... Very happy )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Σεπ 2011, 15:42:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MadMax έγραψε:
ironman02 έγραψε:


Ευχαριστώ! Μόλις γύρισα από βόλτα 25 χιλιομέτρων!Very happy Βασικά καλά που μου το είπες αυτό για την ανάρτηση γιατί δε μου είπαν τίποτα τέτοιο όταν το πήρα και εγώ όντως το κλειδώνω - ξεκλειδώνω όλη την ώρα.. Rolling eyes

Βασικά τη πιο πολλή ώρα έλεγα να την έχω κλειδωμένη αφού το περισσότερο χρόνο είμαι σε άσφαλτο, έτσι ώστε να δυσκολεύομαι λιγότερο στο πετάλι. Τώρα όμως με προβληματίσατε. Scratch Αν είναι έτσι πρέπει να την βάλω στο πιο σκληρό ξεκλείδωτη..Ελπίζω να μην είναι πολύ πιο κουραστικό. Στην είσοδο του σπιτιού το εχω το ποδήλατο εννοείται! Ξεφραγκιάστηκα δε παίζουμε με αυτά! Laughing

Θέλω να πάρω αρκετά μπλιμπλίκια ακόμα γμτ. Φωτάκια, κλειδαριά, τσαντάκι, speedometer..Λεφταααα! Smile


Σφίγγεις την σκληρότητα - εντάξη όχι όσο πέρνει..με τον "κάβουρα" που έλεγε και ένας φίλος μου Laughing - και το δουλεύεις ξεκλείδωτο. Σε κατηφόρα, ευθεία, μέχρι και ανηφόρα ήπιας κλίσης δεν την καταλαβαίνεις την διαφορά. Όσο αυξάνει η κλίση της ανηφόρας τότε θα δεις ότι σε κάθε πεταλιά θα κάνει ένα βύθισμα το οποίο είναι μεγαλύτερο όσο αυξάνει η κλίση της ανηφόρας. Σε αρκετά απότομες κλίσεις που πιθανόν να κάνεις ορθοπεταλιά εκεί ...χορεύεις samba.
Αλλά να σού πω και κάτι μην ψάχνεις τις απόλυτες επιδόσεις, άμα είναι έτσι ας έπερνες και κούρσα με 9 kg βάρος να ανεβαίνεις τις ανηφόρες με την λιγοτερη δυνατή καταπόνηση. Τώρα αν προγραμματίσεις ανάβαση Υμμητό τότε ναι κλέιδωσε την μόνο και μόνο για την διάρκεια της ανάβασης.

Εδώ εγώ που πάω δουλειά κάθε μέρα και το κλειδώνω έξω έχω μόνιμα πάνω στο ποδήλατο λουκέτο βάρους 1,6kg για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο

http://www.tsirikosbikes.gr/bike-accessories/cable-d-coil-folding-locks/abus-bordo-granit-x-plus-folding-lock.html

και υφίσταμαι αυτό το επιπλέον βάρος σε κάθε μου χιλιόμετρο.

Είδα ότι τα μαμά σου λάστιχα είναι πολύ χοντρά για trekking, 700x40 ?? Χάνεις και κάποια άλογα από εκεί.
To σύνηθες είναι 700x35 - τέτοια έχει το δικό μου - και κάποια στιγμή όταν αλλάξω λάστιχα θα βάλω πιο λεπτά 700x32 ή και 700x28 και πιο φαλακρά

Φώτα μπρος-πίσω εγώ παρήγγειλα από το Internet γιατί εκεί έχει τρελλή ποικιλία που δεν θα βρεις εδώ σε μεμονομένο κατάστημα, μπορώ να σου πω sites και ιδέες

Κοντέρ αγόρασα και τοποθέτησα την ημέρα της αγοράς από τον Τσιρίκο το εξής
http://www.tsirikosbikes.gr/bike-accessories/cateye-micro-wireless.html

Επίσης καλή φάση είναι και τα ακροτίμονα, ξεκουράζουν σε κάποιες περιπτώσεις, δεν είναι μόνο μόστρα
http://www.tsirikosbikes.gr/bike-accessories/bar-ends/pro-straight-forged-bar-ends.html

Λεφτάααααααα Laughing Laughing


Ναι όντως έχει πιο χοντρά λάστιχα από το ergomax του 2011. Αν και μου είπε αυτός ότι είναι νέας σχεδίασης και είναι καλά παρ'όλο που είναι χοντρούτσικα..Όταν αλλάξω μάλλον θα βάλω και εγώ λεπτότερα.

Οπότε πάμε με ξεκλείδωτη ανάρτηση από εδώ και πέρα..

Φωτάκια και τσαντάκι έχω παραγγείλει και εγώ από το internet συνολικά 7 λίρες. Very happy Τώρα είμαι σε αναζήτηση κοντερ. 100 ευρώ το λουκέτο??? Beer Μόλις έπαθα πολλαπλά εγκεφαλικά με καρδιακά μαζί!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Σεπ 2011, 22:53:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ ομορφη ποδηλαταδα σημερα...στην Νοτια Ευβοια...

(μαλλιοκουβαρα γιατι νομιζα απο λαθος ρυθμιση στο ρολοι οτι θα αρουσα...) πρωι-πρωι ποδηλατικώς Πεντελη-> Ραφηνα...πλοιαρακι για Μαρμαρι...και 2 απολαυστικες ωρες δρομισιας ποδηλασιας εως Στυρα...

ουσιαστικα "αναποδα" την διαδρομη που ειχαμε κανει περσι με τον μπιπ-μπιπr...

αυτη η διαδρομη απλα γαμαει..., εννοω απο πλευρας θεας...μηδανικής κινησης αυτοκινητων...και σωστης υψομετρικής διαφορας 0-430-0....ενω και η θαλασσα μετα στα Στυρα ηταν ολα τα λεφτα...

Εντομεταξυ ηθελα να πάω με την κουρσα ομως το παλουκοσελο της εχει πάει μηχανουργειο για προεκταση οποτε δεν ηταν διαθεσιμη κι ετσι πηγα με το ΜΤΒ...στην αρχη μου την εδωσε λογω περισσότερων τριβων κλπ κλπ...αλλα τελικα "πάλι καλά" μιας και το κομματι του δρομου που δεν εχει ανανεωθει ακομα εχει πολλες λακουβιτσες κλπ και στανταρ καποιο λαστιχο θα την ακουγε... Laughing Laughing

all goog... Cool Cool Cool (φωτο αυριο)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2011, 11:14:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
πολυ ομορφη ποδηλαταδα σημερα...στην Νοτια Ευβοια...

(μαλλιοκουβαρα γιατι νομιζα απο λαθος ρυθμιση στο ρολοι οτι θα αρουσα...) πρωι-πρωι ποδηλατικώς Πεντελη-> Ραφηνα...πλοιαρακι για Μαρμαρι...και 2 απολαυστικες ωρες δρομισιας ποδηλασιας εως Στυρα...

ουσιαστικα "αναποδα" την διαδρομη που ειχαμε κανει περσι με τον μπιπ-μπιπr...

αυτη η διαδρομη απλα γαμαει..., εννοω απο πλευρας θεας...μηδανικής κινησης αυτοκινητων...και σωστης υψομετρικής διαφορας 0-430-0....ενω και η θαλασσα μετα στα Στυρα ηταν ολα τα λεφτα...

Εντομεταξυ ηθελα να πάω με την κουρσα ομως το παλουκοσελο της εχει πάει μηχανουργειο για προεκταση οποτε δεν ηταν διαθεσιμη κι ετσι πηγα με το ΜΤΒ...στην αρχη μου την εδωσε λογω περισσότερων τριβων κλπ κλπ...αλλα τελικα "πάλι καλά" μιας και το κομματι του δρομου που δεν εχει ανανεωθει ακομα εχει πολλες λακουβιτσες κλπ και στανταρ καποιο λαστιχο θα την ακουγε... Laughing Laughing

all goog... Cool Cool Cool (φωτο αυριο)


Ποιοι πηγατε??
Ποιο ευκολο το αναποδο η αυτο που ειχαμε κανει περσυ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2011, 11:50:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μονος πηγα Νικο...
...μετα ηρθε η παρεα στα Στυρα για μπανιο κλπ...

μια απ τα ιδια ειναι...αλλα μου αρεσε περισσότερο αναποδα
λιγο πιο δυσκολο ειναι στην αρχη, ενω οπως το καναμε μαζι ηταν λιγο πιο δυσκολο λιγο πριν την μεση...αλλα τελικα "μια απ τα ιδια"...
50λεπτα παρα απο Μαρμαρι μεχρι διασταυρωση για Καρυστο
και κμμια ωρα μετα μεχρι την "μπλε" πινακιδα (ξερεις)
με πολυ κοντρα και πλαγιο ανεμο σε ολη την διαδρομη (φαινεται και απο το κυμα στις φωτο - η ΜΕΤΕΟ εδινε 6 μποφωρ Βορ χθες) - 1 φορα πηγε να ριξει κατω - ελεος Laughing ενω σε καποια σημεια πηγαινα γερνωντας προς το πλαι... τρελο γελιο...

φωτος:
φευγοντας απο Ραφηνα


εν πλω προς Μαρμαρι



@Μαρμαρι



Μαρμαρι αφ'υψηλου


καθ'οδον



@Στυρα


(οι φωτο ειναι απο κινητο σε πολυ προχειρο mode)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2011, 14:15:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
πρωι-πρωι ποδηλατικώς Πεντελη-> Ραφηνα...πλοιαρακι για Μαρμαρι...και 2 απολαυστικες ωρες δρομισιας ποδηλασιας εως Στυρα...



Ωραίος ρε μπαγάσα!
Thumb right Thumb right Thumb right
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2011, 21:43:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
μια απ τα ιδια ειναι...αλλα μου αρεσε περισσότερο αναποδα
λιγο πιο δυσκολο ειναι στην αρχη, ενω οπως το καναμε μαζι ηταν λιγο πιο δυσκολο λιγο πριν την μεση...αλλα τελικα "μια απ τα ιδια"...
youporn.com Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 195, 196, 197 ... 248, 249, 250  Επόμενη
Σελίδα 196 από 250

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,517s (PHP: 33% - SQL: 67%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on