PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Automatic gear fault
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιούλ 2011, 12:32:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έτσι από απορία, τι στυλ οδήγησης έχεις;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
devilgirl_666 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207cc 1.6 (2009)

Ένταξη: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 33
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιούλ 2011, 12:42:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ήρεμο θα έλεγα. Δεν πατάω πχ τέρμα γκάζι...προσπαθώ να το κάνω σταδιακά για να φτάσω στην επιθυμητή ταχύτητα. Αφήνω το πόδι μου πάνω στο γκάζι συνήθως χωρίς να βάζω δύναμη. Τι άλλο? βέβαια δεν το οδηγώ μόνο εγώ και δεν ξέρω τι τραβάει στα άλλα χέρια


sleep as a child, dream as a prophet
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikosb (Nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 CC

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιούλ 2011, 14:12:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ποια αντιπροσωπεία το πας; Εγώ το πήγα στη DAKAR στο Ελληνικό, και στην αρχή με πανικόβαλλαν. Αλλαγή σε καινούργιο κιβώτιο?!?!?! Όταν είπα ότι δεν υπήρχε περίπτωση κι ότι προτιμούσα να το πετάξω, τότε ως εκ του θαύματος "βρήκαν λύση", και ναι μεν πάει καλά τώρα, αλλά δεν έχω και καμιά εγγύηση ότι δεν θα ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα.
Τι να σου πω; Με παραξενεύει το δικό σου, γιατί έχεις και καινούργιο αυτοκίνητο - να βγάλει τέτοιο πρόβλημα, και τόσο νωρίς; Σε αγγλόφωνα forum Peugeot που έψαξα τότε, έλεγαν ότι ίσως είναι θέμα κάποιων πηνίων (solenoids) στο κιβώτιο, κι αν τα άλλαζες θα γλίτωνες από τα 1200+ Ευρώ που στοιχίζει αυτή η επιδιόρθωση. Βέβαια, εμένα μου το πήγαν πολύ παραπάνω, και με έβαλαν σε υποψίες.
Επειδή λοιπόν κι εγώ δεν είμαι πλέον καθόλου σίγουρος για την αξιοπιστία των αντιπροσωπειών της Peugeot,θα σου πρότεινα (αν δεν καλύπτεσαι από εγγυήσεις) να κοιτάξεις έξω σε κανένα άλλο συνεργείο που εξειδικεύεται σε αυτόματα κιβώτια. Μάλλον είναι πολύ περισσότερο σε θέση να σε βοηθήσουν - γιατί ειδικά με το θέμα του αυτόματου μου έδωσαν την εντύπωση ότι κοιμούνται όρθιοι/ μαθαίνουν εις βάρος μας/ διαλέγουν την εύκολη λύση του να σου προτείνουν να ξηλωθείς κι άλλο χρήμα για να τους τα σκας.
Σόρρυ, αλλά πρόσφατα μου έτυχαν κι άλλα περιστατικά με το δικό μου, κι έχω σιχαθεί την εξυπηρέτησή τους. Είναι, κατ' εμέ ξεκάθαρο ότι προσπαθούν να εκμεταλλευθούν την ανάγκη μας. Χωρίς παρεξήγηση, κι επειδή τα έχω ζήσεις, μήπως θα ήταν προτιμότερο να το ξεφορτωθείς τώρα, πριν σου βγάλει κανένα σοβαρότερο πρόβλημα αργότερα; Κρίμα είναι. Το ότι είναι cabrio, δεν σε αποζημιώνει για τα λεφτά που θα σκάσεις μελλοντικά. Και πάλι, με όλο το θάρρος...


Νίκος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
devilgirl_666 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207cc 1.6 (2009)

Ένταξη: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 33
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιούλ 2011, 14:42:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To πήγαινα στον Καλλιαντάση καθώς απο εκει το είχα πάρει.Δεν θέλω να σχολιάσω περισσότερο γι' αυτόν. Τι να σου πω. Σκέφτομαι μήπως είναι αυτά τα λαδάκια που θέλει. Άλλοι μου είπαν για δισκάκια. Μου έκανε εντύπωση που μετά την αναβάθμιση όλα οκ. Και ευτυχώς δεν μου ζήτησαν τα 100ευρώ. Αλλά και πάλι δεν ξέρω και όπως λες και εσύ δεν παίζει κανένας εδώ να ξέρει από αυτόματα. Τώρα για έξω δε νομίζω να μπορέσω. Έλεγα μήπως κάποιος ήξερε και μου έλεγε με σιγουριά ότι φταίει το τάδε.


sleep as a child, dream as a prophet
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1266s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on