PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

σφυριζει η 5η

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
butch3r_x (christos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Μάϊ 2011, 22:28:31    Θέμα δημοσίευσης: σφυριζει η 5η Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδες!!! παιδια σφυριζει η 5η μου και μου εχει σπασει τα νευρα, τορααρχισε να το κανει και η 4η λιγο και αν σινεχιστει η θα σπασει το μοτερ( γιατι αν πηγαινω τερμα δεν το κανει *νομιζω*) η θα δωσω 400€ για επισκευη. αξιζει να το επισκευασω η να ψαχνω για σασμαν????
Α! εχει και ενα θορυβο που μολις αφηνω το σημπλεκτη μονο ακουγετε

THANKZ


just 4 life
just 4 me
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Μάϊ 2011, 22:16:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σίγουρα με την επισκευή του σασμάν είσαι πιο άνετος και σίγουρος γιατί ξέρης τι έχεις φτιάξει δεν είναι (γουρούνι στο σακί)


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
butch3r_x (christos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 15:27:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου πεφτει λιγο μακρια γιατι ειμαι καστορια. θα παω μαλλον θεσσαλονικη γιατι εδω δεν ξερει κανεις τπτ ασε που ζητανε τρελα λεφτα


just 4 life
just 4 me
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 17:16:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαλλον εχουν αρπαξει γραναζια όπως και κανα ρουλεμαν μπορει. Οταν αφηνεις συμπλεκτη και κανει θορυβο ειναι το ρουλεμαν του δισκο/πλατο. Wink


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 18:20:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικα αρχισαν και σκορπιζουν τα ρουλεμαν και επειδη αλλαζει η γωνια που δουλευουν οι αξονες,για αυτο και "νιαουριζει"...
Απλα μην το αφησεις γιατι θα ρημαξει και μετα δεν θα επισκευαζεται καν. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάϊ 2011, 19:03:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ρουλεμαν ειχε βγει και σε μενα παλαιοτερα οταν το αμαξι ηταν σε ακινησια για 1,5 μηνα ελεω αφαιρεσης πινακιδων διπλωματος κλπ... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
butch3r_x (christos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Μάϊ 2011, 13:07:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βρηκα σαμσαν στο car.gr με κανα 250€. αλλα αν εχει το ιδιο προβλημα τι κανω? μου ειπε ενας 400-450€ αλλα μου φενονται πολλα και αν ειναι γραναζια οπως μου λετε την στρουμφοπουτσισα


ΤΗΑΝΚΖ


just 4 life
just 4 me
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Μάϊ 2011, 13:38:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να μην πάρεις άλλο, για το λόγο που αναφέρεις!

Το κιτ επισκευής της πεζώ έχει ένα 250ρι και περιλαμβάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

Εναλλακτικά, το κάνει ο μηχανικός σου (ή εσύ...) βίδες, παίρνεις τα ρουλεμάν στο χέρι (ή ζητάς απ'τον iceage κωδικούς, μιάς και το έκανε) και πας σε μιά SKF και αγοράζεις όλα τα ρουλεμάν με ένα 120ρι περίπου!

Αν θες να αλλάξεις και συγχρονιζέ, υπολόγισε ένα 15ρι για κάθε μιά ταχύτητα, από πεζώ.

Κοινώς, με 250ευρώ, αντί να πάρεις ένα μτχ αμφιβόλου κατάστασης, επισκευάζεις το δικό σου και ξέρεις και τι σου γίνεται! Υπολόγισε βέβαια και εργατικά για κατέβα-ανεβα-λύσιμο-δεσιμο κλπ αλλά αυτά θα τα έκανες ούτως ή αλλλως αν έπερνες μτχ.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Μάϊ 2011, 14:03:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το μονο που μενει ειναι να το ανοιξεις να δεις μηπως εχει φαγωεθι κανα γραναζι. ολα τα αλλα αλλαζουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefanosnt (stefanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 Rallye s2

Ένταξη: 08 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 24
Τόπος: καστορια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Μάϊ 2011, 22:48:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το δικο μου σασμαν με νεκρα βαραει λογικα τα ρουλεμαν ειναι αλλα μετα απο πολυ σκισιμο.... αξιζει να κανουμε κατι οσο αφορα peugeot sport γραναζια συχρονιζε η κατι απο ολα αυτα??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Μάϊ 2011, 23:53:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PS το μόνο που βρίσκεις είναι κόμπλερ και ελατήρια...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
butch3r_x (christos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάϊ 2011, 14:43:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου ακουγεται το ποιο σωστο θα κανω μια γυρα στην αγορα να τα βρω γιατι λογικα στην αντιπροσοπεια θα μου πονεσει η τσεπη

RoadRunner122 έγραψε:
Να μην πάρεις άλλο, για το λόγο που αναφέρεις!

Το κιτ επισκευής της πεζώ έχει ένα 250ρι και περιλαμβάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

Εναλλακτικά, το κάνει ο μηχανικός σου (ή εσύ...) βίδες, παίρνεις τα ρουλεμάν στο χέρι (ή ζητάς απ'τον iceage κωδικούς, μιάς και το έκανε) και πας σε μιά SKF και αγοράζεις όλα τα ρουλεμάν με ένα 120ρι περίπου!

Αν θες να αλλάξεις και συγχρονιζέ, υπολόγισε ένα 15ρι για κάθε μιά ταχύτητα, από πεζώ.

Κοινώς, με 250ευρώ, αντί να πάρεις ένα μτχ αμφιβόλου κατάστασης, επισκευάζεις το δικό σου και ξέρεις και τι σου γίνεται! Υπολόγισε βέβαια και εργατικά για κατέβα-ανεβα-λύσιμο-δεσιμο κλπ αλλά αυτά θα τα έκανες ούτως ή αλλλως αν έπερνες μτχ.



just 4 life
just 4 me
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1036s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on