PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

/!\ 207 THP Θόρυβος ή μάλλον θόρυβοι /!\

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
m@kis 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 RC Le Mans (2009)

Ένταξη: 02 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 92

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2011, 13:03:49    Θέμα δημοσίευσης: /!\ 207 THP Θόρυβος ή μάλλον θόρυβοι /!\ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας παίδες.

Έχω ένα Lemans του 2009 με 50000km. Τον τελευταίο μήνα έχω τα εξής θεματάκια:

1 - Συνήθως όταν είναι παγωμένο το μοτέρ κάνει έναν θόρυβο τοκ τοκ τοκ λες και τα πιστόνια βαράνε στο καπάκι. Δεν είναι ο κλασικός θόρυβος των βαλβίδων μας. Αυτό σταματάει όταν ζεσταθεί το μοτέρ.

2 - Όταν το μοτέρ έρθει στις normal θερμοκρασίες του και όταν πχ. πατήσω γκάζι αφήσω τις στροφές να πέσουν μόνες τους μεταξύ 1000 - 900 κάνει έναν μεταλλικό ψιλό θόρυβο. Αυτός ο θόρυβος σταματάει μόλις πέσουν οι στροφές στο ρελαντί αλλά έχει τύχει και στο ρελαντί να το κάνει συνεχόμενα μέχρι να το σβήσω. Όταν το σβήνω δεν ακούγεται το παραμικρό παρά σβήνει το μοτέρ.

3 - Σήμερα συμπλήρωσα γύρω στα 200gr παραφλού (που πήγε οεο?)

4 - Είδα εν πορεία η θερμοκρασία νερού να κάνει μια βουτιά στους 70 και να ξαναανεβαίνει λες και περάσα 200m από την Σιβηρία.


Έχω αλλάξει αντλία νερού στα 35000km (μοιάζει λίγο ο θόρυβος)

Το αμάξι παραείναι προσεγμένο με όλα του τα service x2 Wink

Όταν ανάψει πάντως το μοτέρ δεν κάνει πλέον τον θόρυβο που έκανε τότε η αντλία ούτε και το χαρακτηριστικό νιαούρισμα της όταν σβήνεις το μοτερ.

Παρακαλώ τα φώτα - γνώμες σας!


Ευχαριστώ!


Η διαφορά μεταξύ ενός άντρα και ενός παιδιού είναι... τα παιχνίδια!

(Ayrton Senna)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2011, 13:23:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

O ήχος που λές μοιάζει έτσι;

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=408595#408595
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m@kis 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 RC Le Mans (2009)

Ένταξη: 02 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 92

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2011, 13:42:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ο πρώτος ναι.. το τοκ τοκ τοκ.. τα έχω διαβάσει όλα.. αυτό που με ανησυχούν είναι τα 2 έως 4.. Wink

Να σημειώσω ότι το αμάξι από θέμα επιδόσεων είναι σαν καινούριο!


Η διαφορά μεταξύ ενός άντρα και ενός παιδιού είναι... τα παιχνίδια!

(Ayrton Senna)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2011, 15:56:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παραφλού έχω συμληρώσει και εγώ το οποίο μεσα σε λίγους μήνες το ξαναέχασε Confused αλλά εχει σταθεροποιηθεί ένα δάχτυλο πάνω από το ΜΙΝ και δεν φαίνεται να χανει άλλο. Confused


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2011, 16:46:26    Θέμα δημοσίευσης: Re: /!\ 207 THP Θόρυβος ή μάλλον θόρυβοι /!\ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m@kis έγραψε:
4 - Είδα εν πορεία η θερμοκρασία νερού να κάνει μια βουτιά στους 70 και να ξαναανεβαίνει λες και περάσα 200m από την Σιβηρία.
Μήπως ήταν μόλις είχε ζεσταθεί πήγε στους 90°C και εσύ άναψες καλοριφέρ να ζεσταθείς?


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2011, 18:56:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για το 4 σου εχω την απαντηση!εχεις οργανο λαδιου;;αν ναι τοτε προσεξε οτι οταν το νερο περασει τους 80-85 βαθμους,το λαδι ειναι ακομα κρυο..εκει ανοιγει ο εναλλακτης και <<τραβαει>>την θερμοκρασια του νερου για να ζεστανει γρηγορα το λαδι ωστε να λιπαινει σωστα.αν βεβαια δεν εχεις δεικτη λαδιου δεν μπορεις να το δεις αυτο...


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m@kis 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 RC Le Mans (2009)

Ένταξη: 02 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 92

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2011, 20:45:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tzive έγραψε:
m@kis έγραψε:
4 - Είδα εν πορεία η θερμοκρασία νερού να κάνει μια βουτιά στους 70 και να ξαναανεβαίνει λες και περάσα 200m από την Σιβηρία.
Μήπως ήταν μόλις είχε ζεσταθεί πήγε στους 90°C και εσύ άναψες καλοριφέρ να ζεσταθείς?


Όχι όχι.. Laughing


manaros έγραψε:
για το 4 σου εχω την απαντηση!εχεις οργανο λαδιου;;αν ναι τοτε προσεξε οτι οταν το νερο περασει τους 80-85 βαθμους,το λαδι ειναι ακομα κρυο..εκει ανοιγει ο εναλλακτης και <<τραβαει>>την θερμοκρασια του νερου για να ζεστανει γρηγορα το λαδι ωστε να λιπαινει σωστα.αν βεβαια δεν εχεις δεικτη λαδιου δεν μπορεις να το δεις αυτο...


Δεν το ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο σύστημα.. ναι μπορώ να το τσεκάρω.. έχω θερμοκρασία λαδιού κ νερού, τα stock οργανάκια! Wink



Με τα 2,3 καμία γνώμη? Προσωπικά με κόβω για αλλαγή τρόμπας νερού
και πάλι.. έστω κ εντός εγγύησης.. ξεφτίλα.. Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2011, 22:13:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

"Κοντινέ αδερφέ", μόνο αυτούς τους θορύβους έχεις; Εγώ που τελευταία έχω έναν ήχο σαν
....

Το κάνει αφού έχει δουλέψει το αμαξι για τουλάχιστον 10 λεπτά οπότε απο λάδια δεν νομίζω να είναι. Μόλις ζεσταθεί σταματάει.


Πάντως το τοκ τοκ που λές δεν σταματάει να το κάνει και ας ζεσταθεί απλά το κάνει με χαμηλότερη ένταση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m@kis 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 RC Le Mans (2009)

Ένταξη: 02 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 92

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Ιαν 2011, 00:07:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η πρώτη βλάβη..

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=20302&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Και ένα βιντεάκι από μένα, μετά από ετυμηγορία μηχανικού εξ αίματος μήπως και τα Γαλλάκια βάλουν μυαλό..

http://www.youtube.com/watch?v=49HgiFPaHlc

Φτιάχτε το αν θέλετε σε ένα θέμα να μην ψάχνονται και άλλοι με αυτό το θέμα.. 50000km.. 2 αντλίες - τρόμπες νερού.. καλά πάμε.. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Ιαν 2011, 17:08:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m@kis έγραψε:
Φτιάχτε το αν θέλετε σε ένα θέμα να μην ψάχνονται και άλλοι με αυτό το θέμα.. 50000km.. 2 αντλίες - τρόμπες νερού.. καλά πάμε.. Laughing


Ωραίο videaki!
Το έβαλα εδώ (Νο 9) για να το έχουμε σίγουρα:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=399586#399586


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Φεβ 2011, 18:11:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο θόρυβος από το συμπλέκτη, όταν δέν είναι πατημένος, στο ρελαντί είναι λογικός σε καινούριο αμάξι; Και το θέτω έτσι διότι με το που πατηθεί, ο θόρυβος σταματάει!

υ.γ. το συγκεκριμένο θόρυβο τον έχω ακούσει και σε άλλα thp απλώς είχαν τα χιλιομετράκια τους για αυτό και μου κάνει εντύπωση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Φεβ 2011, 18:20:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μάλλον ναι
το δικό μου το έχει αυτόν τον θόρυβο από τότε που το πήρα κ μέχρι σήμερα 50.000χλμ δεν είχα κανένα πρόβλημα ,ο θόρυβος ούτε αυξήθηκε ούτε μειώθηκε έμεινε ακριβώς στα ίδια


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Φεβ 2011, 11:55:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
μάλλον ναι
το δικό μου το έχει αυτόν τον θόρυβο από τότε που το πήρα κ μέχρι σήμερα 50.000χλμ δεν είχα κανένα πρόβλημα ,ο θόρυβος ούτε αυξήθηκε ούτε μειώθηκε έμεινε ακριβώς στα ίδια


Οk ευχαριστώ Wink , οπότε λογικό και σε μένα απλά είναι λίγο σπαστικό και ενισχύει το θόρυβο του μοτέρ..δέν πειράζει!
Τον είχα ξανακούσει σε ραλλάκι με περισσότερα χιλιόμετρα και πίστευα ότι κάποιο θέμα θα είχε με το συμπλέκτη, αλλά τώρα που τον άκουσα και στο δικό μου μάλλον μου λύθηκε η απορία!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Φεβ 2011, 12:14:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν ο συμπλέκτης είναι κρύος ο θόρυβος είναι ελάχιστος, μετά από μερικά χιλιομετράκια και όταν το αμάξι έχει έρθει σε θερμοκρασία λειτουργίας (και πλέον έχει ζεσταθεί ο συμπλέκτης) τότε ο θόρυβος δυναμώνει. Σταματάω σε φανάρι για παράδειγμα και ακούγεται ένα συνεχόμενο κροτάλισμα, μόλις πατήσω συμπλέκτη "τσούπ" σταματάει. Το αμάξι έχει ελάχιστα χιλιόμετρα για να θεωρήσω ότι έχει ταλαιπορημένο συμπλέκτη για αυτό μου δημιουργείται και η απορία, μήπως είναι φυσιολογικό σε όλα τα 207; Η πάω για κανά ρουλεμάν;
Κάποιος άλλος που να επιβεβαιώνει ότι είναι φυσιολογικό ή το αντίθετο;
Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Φεβ 2011, 12:26:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m@kis έγραψε:
Η πρώτη βλάβη..

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=20302&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Και ένα βιντεάκι από μένα, μετά από ετυμηγορία μηχανικού εξ αίματος μήπως και τα Γαλλάκια βάλουν μυαλό..

http://www.youtube.com/watch?v=49HgiFPaHlc

Φτιάχτε το αν θέλετε σε ένα θέμα να μην ψάχνονται και άλλοι με αυτό το θέμα.. 50000km.. 2 αντλίες - τρόμπες νερού.. καλά πάμε.. Laughing


Τον άκουσα και εγώ αυτό τον θόρυβο πρόσφατα το θέμα είναι ότι δεν τον κάνει πάντα.....θα λεγα όταν ζεσταθεί πιο πολύ....

Το θέμα είναι τι λέω....στο συνεργείο για να μου αλλάξουν τρόμπα...?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Φεβ 2011, 13:23:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν ο συμπλέκτης είναι κρύος ο θόρυβος είναι ελάχιστος, μετά από μερικά χιλιομετράκια και όταν το αμάξι έχει έρθει σε θερμοκρασία λειτουργίας (και πλέον έχει ζεσταθεί ο συμπλέκτης) τότε ο θόρυβος δυναμώνει. Σταματάω σε φανάρι για παράδειγμα και ακούγεται ένα συνεχόμενο κροτάλισμα, μόλις πατήσω συμπλέκτη "τσούπ" σταματάει. Το αμάξι έχει ελάχιστα χιλιόμετρα για να θεωρήσω ότι έχει ταλαιπορημένο συμπλέκτη για αυτό μου δημιουργείται και η απορία, μήπως είναι φυσιολογικό σε όλα τα 207; Η πάω για κανά ρουλεμάν;
Κάποιος άλλος που να επιβεβαιώνει ότι είναι φυσιολογικό ή το αντίθετο;
Confused


Και εμένα το κάνει αυτό. Βέβαια πρέπει να έχει πολύ ησυχία για να το ακούσεις. Μάλλον είναι φυσιολογικό για να το κάνει σε τόσα 207.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Φεβ 2011, 14:29:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν ο συμπλέκτης είναι κρύος ο θόρυβος είναι ελάχιστος, μετά από μερικά χιλιομετράκια και όταν το αμάξι έχει έρθει σε θερμοκρασία λειτουργίας (και πλέον έχει ζεσταθεί ο συμπλέκτης) τότε ο θόρυβος δυναμώνει. Σταματάω σε φανάρι για παράδειγμα και ακούγεται ένα συνεχόμενο κροτάλισμα, μόλις πατήσω συμπλέκτη "τσούπ" σταματάει. Το αμάξι έχει ελάχιστα χιλιόμετρα για να θεωρήσω ότι έχει ταλαιπορημένο συμπλέκτη για αυτό μου δημιουργείται και η απορία, μήπως είναι φυσιολογικό σε όλα τα 207; Η πάω για κανά ρουλεμάν;
Κάποιος άλλος που να επιβεβαιώνει ότι είναι φυσιολογικό ή το αντίθετο;
Confused


Και εμένα το κάνει αυτό. Βέβαια πρέπει να έχει πολύ ησυχία για να το ακούσεις. Μάλλον είναι φυσιολογικό για να το κάνει σε τόσα 207.


Ότι θέλει ησυχία για να ακουστεί ναί σίγουρα, αλλά όχι και απόλυτη γιατί σε φανάρι με ηρεμία το ακούω πάντως..μπορεί να είναι και λογικό γιατί και φίλου μου rallye προface ακούγεται το ίδιο με συμπλέκτη 20.000km.
Απλά μου σπάει τα νεύρα γιατί το αμάξι είναι καινούριο και δέν έχει ταλαιπωρηθεί καθόλου, ακόμα!
Πάω βόλτα και μετά από λίγη ώρα "κροταλίζει" στο ρελαντί, συν τοις άλλοις έχω την εντύπωση ότι στις εκκινήσεις σκορτσάρει και ελαφρώς!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Φεβ 2011, 15:00:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα ήταν προτιμότερο να μην ακούγενται όντως.. Smile Επίσης και εγώ έχω παρατηρήσει ότι ακούγεται περισσότερο όταν ζεσταθεί.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
m@kis 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 RC Le Mans (2009)

Ένταξη: 02 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 92

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Φεβ 2011, 12:55:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m@kis έγραψε:
Η πρώτη βλάβη..

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=20302&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Και ένα βιντεάκι από μένα, μετά από ετυμηγορία μηχανικού εξ αίματος μήπως και τα Γαλλάκια βάλουν μυαλό..

http://www.youtube.com/watch?v=49HgiFPaHlc

Φτιάχτε το αν θέλετε σε ένα θέμα να μην ψάχνονται και άλλοι με αυτό το θέμα.. 50000km.. 2 αντλίες - τρόμπες νερού.. καλά πάμε.. Laughing


Πριν 2 βδομάδες αλλάχτηκε η τρόμπα.. έτσι μου είπαν τουλάχιστον (δεν ήμουν εκεί..) και μου επισήμαναν ότι αν το ξανακάνει δεν πρόκειται να αλλαχτεί ξανά.. καλό ε? Laughing Laughing Laughing

Τεσπα το θέμα είναι ότι σταμάτησε..


Η διαφορά μεταξύ ενός άντρα και ενός παιδιού είναι... τα παιχνίδια!

(Ayrton Senna)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,197s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on