PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

307-Αλλαγή ζαντολάστιχων με μικρότερα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
imaginas 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.4 (8v) (2001)

Ένταξη: 06 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 228
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 21:18:24    Θέμα δημοσίευσης: 307-Αλλαγή ζαντολάστιχων με μικρότερα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω ένα 307 που φοράει 195-65-15,μπορώ να βάλω μικρότερη διάσταση και μέχρι ποιο μέγεθος;Θέλω να βάλω πιο στενά χειμερινά και λόγω κόστους αλλά και επειδή θα έχει καλύτερη πρόσφυση.Το θέμα είναι αν έχει καλή πρόσφυση στο στεγνό.


My photogallery!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
giorgos80 (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 22 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 162

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Δεκ 2010, 00:22:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλύτερη πρόσφυση στο στεγνό από ότι έχεις τώρα δεν νομίζω να αποκτήσεις με στενότερα λάστιχα. Θα έχεις μικρότερη αντίσταση άρα λιγότερη κατανάλωση.Φαντάζομαι ότι 185/65/15 μπορείς να βάλεις, αλλά θα πρέπει να ψάξεις πρώτα τις τιμές για να δεις ποιο λάστιχο και σε ποια διάσταση είναι άμεσα διαθέσιμο.Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.miata.net/garage/tirecalcold.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Δεκ 2010, 00:38:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

185/70/15 θες θεωρητικά, αμφιβάλλω αν υπάρχει λάστιχο σε αυτην τη διάσταση βέβαια. Laughing


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Δεκ 2010, 02:10:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nαι ναι και με 1.5 τονο αμαξωμα περημενεε συ να φρεναρεις με 185 λαστιχο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
dash5 (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307 1.6 16v 2006

Ένταξη: 09 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Δεκ 2010, 16:05:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι περισσότεροι θέλουμε να πάμε σε 16' και 205..
Αν εσύ παντος θες να κατέβεις και το έχεις ψάξει ότι θα είναι ασφαλές ρίξε μια ματιά και σε αυτό το site για τις διαφορές που θα έχει μετά το βήμα και οχι μονο του αυτοκινήτου σου.........

http://www.1010tires.com/TireSizeCalculator.asp?action=submit
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1733s (PHP: 51% - SQL: 49%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on