PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

πρωινο κροταλισμα σε 207
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Οκτ 2010, 12:05:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το θεμα ειναι να πας σε σωστη peugeot εμενα μου αλλαξε και καδενα χωρις να πω κατι .. και το ακουσα 1 φορα μονο το χειμωνα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
psilos133 (Giannis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT (2007)

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 164

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Οκτ 2010, 12:36:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν είμαι στην εγγύηση οπότε οτι τους πω θα κάνουν.Σαν συνεργείο η Newland είναι οκ αλλά από τιμες μάλλον ακριβά ετσι μου φαίνεται όπως και όλες οι αντιπροσωπείες αλλωστε..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Νοέ 2010, 23:10:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παλιακρια καλησπερα εχω και εγω εδω και πολυ καιρο αυτο το προβλημα με τον θορυβο, ακουγεται σχεδον καθε πρωι που το βαζω μπροστα το αφηνω λιγο να δουλεψει κανα δυο λεπτα αυτο δεν σταματαει και μολις ξεκιναω μετα απο τις 2000 χιλιαδες στροφες σταματαει. το αμαξι μου το πηρα 4/2008 αλλα μεσα στο 2009 μου αλλαξαν τεντωτηρα γιατι το ειχαν ανοιξει επειδη μου εχανε το σωλινακι τις τουρμπινας λαδι και επι τις ευκαιριας μου αλλαξαν τεντωτηρα μου ειπαν. και εχω την εντυπωση οτι απο εκει και μετα αρχισε να τον κανει τον θορυβο. να σας πω οτι εχω 90000 χιλιαδες χιλιομετρα και δεν εχει παθει κατι μεχρι στιγμης. αλλα λετε να μου εκαναν καμια παπαρα οταν αλλαξαν τον τεντωτηρα; και βασικα αυτο ειναι το καινουριο ανταλακτικο που λετε;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Νοέ 2010, 09:03:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο τεντωτηρας ειναι μια υδραυλικη βιδα στην ουσια. Δε νομιζω να κανανε καποιο λαθος στο σφιξιμο. Κανονικα θα επρεπε να δουλευει πιο γλυκα το μοτερ μετα την αλλαγη του και οχι πιο αγρια στην εκκινηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Νοέ 2010, 21:44:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αρα τελικα δεν ειναι τιποτα αυτος ο θορυβος;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 14:06:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρήκα ένα ενδιαφέρον τεστ διαρκείας:
http://www.businesscar.co.uk/story.asp?sectioncode=2&storycode=2132&c=2&theme=0

Μετά από 6 μήνες δοκιμής του THP και αυτοί πήραν είδηση ένα "περίεργο τρίξιμο και κροτάλισμα":

...The only other concern we had was that after six months in our hands the car was starting to develop the odd squeak and rattle...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
amafic (tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Δεκ 2010, 12:51:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το δικό μου το κάνει σπάνια αυτό το κροτάλισμα, αλλά είναι πολύ έντονο και κρατάει περίπου για δύο λεπτά από τη στιγμή που θα βάλω μπροστά το αυτοκίνητο. Έχω παρατηρήσει ότι το κάνει κάποια πρωινά με αρκετό κρύο ή κάποιες από τις φορές που το αυτοκίνητο είναι ακινητοποιημένο για δύο ή περισσότερες μέρες. Όχι πάντα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Δεκ 2010, 12:55:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε μένα το έχει κάνει 2 φορές πέρυσι, τέτοια εποχή.
Από τότε δεν το έχει ξανακάνει.

Παρόλο που το αφήνω αρκετές ημέρες σε ακινησία, δεν έχει ξανακάνει θόρυβο.

Δεν δίνω όμως και πολύ σημασία. Αφού ξέρουμε πάνω-κάτω τι είναι, το πολύ-πολύ με τα παιδιά στο συνεργείο θα το διορθώσουμε, αν τυχόν χρειαστεί (ελπίζω πως όχι!)...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
totoris (thodoris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rallye 2009

Ένταξη: 19 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: χανια-κρητη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 13:10:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα στην κοινοτητα..να ρωτησω κατι..μηπως εχει καποιος τους κωδικους απο τα βελτιωμενα ανατλλακτικα που βγαζει η peugeot για το θεμα τεντωτηρα καδενας και χρονισμου??
(πχ.για τεντοτηρα καδενας ποιοι οι κωδικοι ανταλλακτικων που χρειαζονται να αλλαχτουν και για χρονισμα το ιδιο..) ευχαριστω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
totoris (thodoris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rallye 2009

Ένταξη: 19 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: χανια-κρητη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Δεκ 2010, 10:45:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κανεις....???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Δεκ 2010, 12:13:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάρε τηλ καντερέ βαγγέλη. 210-9019666
έχει αλλάξει αρκετούς


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
totoris (thodoris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rallye 2009

Ένταξη: 19 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: χανια-κρητη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:23:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ φιλος ευχαριστω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
chiefjian (Ηλίας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Smart CDI

Ένταξη: 04 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 220
Τόπος: Aσπρα Σπιτια Βοιωτιας-Χανια Κρητης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιαν 2011, 07:02:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εμενα μου κροταλιζει καμια φορα...μετα το σβηνω,το βαζω μπροστα και δεν το κανει!Δευτερα αντιπροσωπεια να δουμε τι ειναι...γ@μω 11500χλμ εχει..2008 μοντελο ομως!Επισης ισχυει οτι ειναι 250Ε η εργασια του τεντωτηρα..??? Mad


It's not the ride...it's the rider!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιαν 2011, 09:47:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποσα??
Εννοειται πως οχι Confused


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιαν 2011, 11:15:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2 φορές που το έχω ρωτήσει εγώ σε 2 διαφορετικές αντιπροσωπείες (μου έχει κάνει το ιδιο πράγμα με αυτό που λές 3-4 φορές στα 2 χρόνια) μου είπαν οτι απλά αργεί να ανεβάσει λάδι και γι'αυτό ακούγεται έτσι μέχρι να ανεβάσει. Δεν είναι λέει από το τεντωτήρα. Τώρα τι να πώ. Μπορεί να είναι και έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιαν 2011, 13:05:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που λες το χα διαβασει σε αμερικανικο forum mini, που γενικα ηταν πολυ πιο ψαγμενοι, οταν ηταν να παρω το rallye γιατι ηθελα να δω τι φταιει και το κανει το μοτερ, τελικα το αγορασα και ευτυχως 2 χρονια και 30.000 km δε το χει κανει, φροντιζω να μη το παρκαρω overnight σε δρομο με μεγαλη κλιση και να χει παντα λαδια στο max.

Και γω δε νομιζω οτι το προβλημα το ουσιαστικο ειναι ο τεντωτηρας γιατι και αυτοι λεγανε το ιδιο πως οσους και να χει βγαλει η ΒΜW τεντωτηρες τ αμαξια που το κανανε αργα η γρηγορα το ξαναπαρουσιασανε. Λεγανε λοιπον πως ειναι κατασκευαστικο και εχει να κανει ακριβως με το οτι δεν ανεβαζει λαδια , αυτα πριν 2 χρονια δε συνεχισα να παρακολουθω την εξελιξη του θεματος....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιαν 2011, 13:11:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα εχω αρχισει να πιστευω οτι ο THP ειναι πολυ μουφα.....
Κανει σα diesel ετσι και αλλιως , μετα κροταλιζει και κανεις δε ξερει το γιατι , ψιλα ψοφαει και δε στροφαρει, καιει λαδια, δε βγαζει και καμια τρελη δυναμη παρα μονο αν το τζολεψεις με προγραμματα.... πολυ κακο για το τπτ !

Δεν ειναι τυχαιο που η ΒΜW δε τον χρησιμοποιει .....σε οσα εχουν το σηματακι ΒΜW
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιαν 2011, 14:58:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Do not bet your money on what you are saying
because you're going to loose them... Wink



Prosopika den sikono kamia "simaia" oute eimai "opados" kapoias etairias.
katanalotis eimai kai ego opos kai esy, pou plirono gia na agoraso ena proion...
xoris na thelo na se kano na nioseis asxima,
ayto pou isxirizesai apla einai lathos.
Mporo na tekmirioso ayto pou isxirizomai alla tha vgoume makran ektos thematos,
ase pou grafo me greekenglish kai kourazoun akoma kai emena otan diavazo ta post mou... Rolling eyes

To mono pou mporo na sou po tora,
einai "allakse amesos" eite mixaniko eite antiprosopia
ta ypoloipa kat'idian, eite se kapoia synantisi eite se kapoio antistoixo topik... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chiefjian (Ηλίας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Smart CDI

Ένταξη: 04 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 220
Τόπος: Aσπρα Σπιτια Βοιωτιας-Χανια Κρητης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιαν 2011, 22:06:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:
Τελικα εχω αρχισει να πιστευω οτι ο THP ειναι πολυ μουφα.....
Κανει σα diesel ετσι και αλλιως , μετα κροταλιζει και κανεις δε ξερει το γιατι , ψιλα ψοφαει και δε στροφαρει, καιει λαδια, δε βγαζει και καμια τρελη δυναμη παρα μονο αν το τζολεψεις με προγραμματα.... πολυ κακο για το τπτ !

Δεν ειναι τυχαιο που η ΒΜW δε τον χρησιμοποιει .....σε οσα εχουν το σηματακι ΒΜW

Περιμενε την νεα σειρα 0 και θα δεις που θα τον χρησιμοποιησει.Επισης το οτι κανει σαν diesel δεν λεει για μενα κατι..δηλαδη τα vtec της honda πως κανουν.Το θεμα ειναι οτι επειδη ειναι ενας καινουριος κινητηρας και δεν εχει δοκιμαστει ιδιαιτερα εχει καποια ψεγαδια και επισης θελει πολυ σωστη συντηρηση οπως καθε υπερτροφοδοτουμενος κινητηρας αλλωστε.Και επειδη σχολιασες τα κακα του κινητηρα παιρνω το λογο και λεω τα καλα...ειναι πολυ ροπατος γραμμικος και οικονομικος αν ξερεις πως να τον χειριζεσαι ασε που με σωστο προγραμματισμο και καποιες φθηνες λυσεις σε θεμα εξατμισης και εισαγωγης παιρνει τα πανω του παντου ο κινητηρας!


It's not the ride...it's the rider!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
chiefjian (Ηλίας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Smart CDI

Ένταξη: 04 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 220
Τόπος: Aσπρα Σπιτια Βοιωτιας-Χανια Κρητης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιαν 2011, 22:08:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
Ποσα??
Εννοειται πως οχι Confused

Και ποσα ειναι ρε παιδια...αυριο το αμαξι παει peugeot για ελεγχο (μπουζι,κροταλισμα κτλ)


It's not the ride...it's the rider!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 8 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,255s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on