PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Ελαστικά για 207 1600 120ps
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
grandelion (Dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207

Ένταξη: 07 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Απρ 2009, 20:50:30    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Ελαστιχα σε 207 sport pack Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδες!!!
θελω να αλλαξω τα λαστιχα μου...αλλα δεν εχω ιδεα απο το τι να βαλω!!!
φοραω 195/55/16...μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε κανα καλο λαστιχακι;;;;
μου εχουν πει για τα bridgeston-turanza τα michelin-primacy HP και yokohama-cdrive...ποια ειναι η γνωμη σας και τι τυπο να βαλω...Η η κατι αλλο;
Και κατι ακομα...μπορω να αλλαξω πατημα και προφιλ;;;αν ναι ποσο!!!;;;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Απρ 2009, 20:58:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ολα τα λαστιχα που ανεφερες ειναι αξιολογα πες μας πανω κατω τι χρηση κανεις να σου προτινουμε κ δευτερα να σου πω κ τιμουλες Wink


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 12 Απρ 2009, 02:30:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα turanza αστα στην ησυχία τους. Αν είναι ER30 ούτε για ντόκο, τα ER300 είναι καλύτερα, αλλά και πάλι στον τυπικό ελληνικό δρόμο δεν...


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
grandelion (Dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207

Ένταξη: 07 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Απρ 2009, 20:28:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βασικα τα θελω για κλασσικη οδηγιση...τπτ ιδιαιτερο.να νιωθω ασφαλεια στο δρομο και να μην φοβαμαι μην γλυστρισω σε καμια στροφη!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Απρ 2009, 19:19:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοίτα τα BF GOODRICH ...

Ειμαι χρήστης εδώ και πολλά χρόνια.
Θεωρώ ότι είναι ελαστικά ιδανικά για Ελληνικούς δρόμους.

Αν είσαι της Sport οδήγησης δες τα G-Force Profiler.
Αν είσαι της άνεσης δες τα Profiler2

Kαι τα δύο είναι μαλακά, ανθεκτικά, ζεστένονται γρήγορα, είναι Made by Michelin στην Ισπανία και το κυριώτερο είναι σε πολύ καλές τιμές.

Τα G-Force Profiler θα τα βρεις από 300 μέχρι 400euro και τα Profiler2 μέχρι 350euro ... Wink

Θα τα εντοπίσεις όπου πουλάνε Michelin ... τα φέρνει η Michelin Hellas ... Wink


υ.γ. έχουν και όμορφη sport σχεδίαση... Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2009, 11:41:44    Θέμα δημοσίευσης: 207 1,6 120HP - Επιλογή Ελαστικών / Ζάντας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρειάζομαι μια βοήθεια από τα σαϊνια εδώ μέσα γιατί έχω μπερδευτεί άσχημα...

Ανοίγω νέο θέμα για να συνοψίσω τις γνώμες σας αποκλειστικά για την περίπτωση μου μιας και χάνομαι με όλα τα άλλα που υπάρχουν. Οπότε αν έχει ξαναγραφεί τίποτα κάπου αλλού μη με βρίσετε ούτε να βαρεθείτε να το ξαναγράψετε (οκ steve?) Laughing Laughing

Λοιπόν, οδηγώ το 207 1,6 120HP sport pack (μπλε recife)
Η αρχική μου σκέψη ήταν να αλλάξω απλά λάστιχα στη μαμά διάσταση (195/55/16). Και ενώ αποφάσισα να βάλω τα Michelin Exalto που είναι και δοκιμασμένη λύση, έμαθα ότι δεν κυκλοφορούν σε αυτή τη διάσταση. Τα αμεσως επόμενα (Primacy HP) δεν ξέρω, δεν με έχουν πείσει ακόμα..

Κοιτάζοντας σήμερα τι άλλο προτείνει η Michelin στον configurator που έχει στο site είδα ότι δίνει και 205/45/17, διάσταση στην οποία υπάρχει το Exalto.
-- αν κάπου κάνω λάθος με διορθώνετε --

Οπότε μετά μου μπήκαν ιδέες και αλλαγή ζάντας μιας και αν άλλαζα, αυτό που θα μου άρεσε είναι μια πολυάκτινη σε μαύρο ή λευκό και η μόνη που έχω δει μέχρι τώρα και μου αρέσει είναι η Team Dynamics Pro Race 1.2 οι οποίες βγαίνουν σε 17'' αν δεν κάνω λάθος.

Αυτά που θέλω να ρωτήσω εκ πρώτης είναι :
- αν αλλάξω διάσταση επηρεάζω κάτι αρνητικά; Κατανάλωση; Ρεπρίζ; δεν ξέρω τι άλλο... ;
- Οι παραπάνω ζάντες κουμπώνουν όπως είναι ή χρειάζομαι αποστάτες;
- Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο σε ζάντα ή ίσως άλλο ελαστικό;

thnx! Wink


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2009, 11:48:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γνωμη μου? βρες ενα σετ πακετο μεταχειρισμενα ζαντολαστιχα απο gt με τα πιρελλι πανω που ειναι γα** τα λαστιχα και ξεμπερδεψες με πολυ λιγοτερα λεφτα Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2009, 11:49:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κώδικας:
Specification  Sidewall  Radius  Diameter  Circumference    Revs/km  Difference
195/55-16         107mm   310mm     621mm         1951mm        513        0.0%
205/45-17          92mm   308mm     616mm         1936mm        516       -0.7%


βάλτα.
ισως χάσεις λιγο τελική από περισσότερες τριβές αλλα νομιζω οτι δεν σε πολυενδιαφέρει αυτό.

οι Prorace 1,2 κουμπώνουν απευθείας
τις φοραέι σε λευκές ο Γιάννης Τ. που δεν γράφει εδω αλλα ερχεται στην Λέσχη σε λευκό 207 ραλλυε (ή gt? - δεν θυμαμαι) και ειναι super

θα χάσεις λιγο σε ανεση στις λακουβες



ακομα σωστότερο αυτό που πρότινε ο Παναγιώτης (από οικονομικής αποψης) αν και από πλευρας αισθητικής οι 1,2 ειναι "αλλου"... Wink
επισης τα πιρελλι εχουν πιο σκληρα πλαινα (μαγουλα) από τα εξαλτο και "κοπανάνε" ("ταρακουνανε") λιγο (τουλάχιστον απ' οσο εχω δει τα 207 gt/rallye)



αααα by the way
αντί για ζάντες 207ραλλυε/γτ/ψψ που ειναι οπως και να το κάνει "πολυφορεμένες") μπορείς να βάλεις του 207ρψ
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=332620#332620


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ulver (Yannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 SportPack 120hp

Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 12:39:58    Θέμα δημοσίευσης: Ελαστικά 195/55/16 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα παίδες...

Very happy Είμαι κάτοχος 207 120ps και ήρθε ο καιρός να αλλάξω ελαστικά. Γενικά σε αυτή τη διάσταση από ότι κατάλαβα δεν παίζουν πολλές επιλογές και οι περισσότερες είναι ψιλοτσιμπημένες για αυτά που δίνουν. Τι θα προτείνατε εσείς?

Κοντά στις γνωστές μάρκες μου έχουν προταθεί και κάποια Lassa τα οποία υποτίθεται ότι κατασκευάζονται στο εργοστάσιο της Bridgestone στην Τουρκία.. Rolling eyes Γνώμη κανείς?? Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
serafim (serafim)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1,4 (16V) 2-TRONIC (2010)

Ένταξη: 29 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Νοέ 2010, 21:00:24    Θέμα δημοσίευσης: ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ Peugeot 207 1400cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ HOCKENHEIM 17" ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1342s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on