PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - θόρυβος με ήχο στην ανάρτηση Rallye 207!!!!!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mihalis81 (mixalis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 XS

Ένταξη: 27 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2008, 12:55:47    Θέμα δημοσίευσης: 207 - θόρυβος με ήχο στην ανάρτηση Rallye 207!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αμαξι έχει κανει 6000χλμ.
οταν το παιρνω και θελω να βγω απο το γκαραζ και στρίβω το τιμονι απο τις αναρτησεις ακουγετε θορυβος λες και σπανε τα κοκκαλα του.
ο τεχνικος στην peugeot που εχει και αυτος το ιδιο λεει οτι είναι λόγο σκληρων αναρτησεων.
Είναι συνατον?
έσεις οι κατοχοι Rallye 207 έχετε το ιδιο πρόβλημα.
ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2008, 13:56:35    Θέμα δημοσίευσης: Re: θόρυβος με ήχο στην ανάρτηση Rallye 207!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mihalis81 έγραψε:
Το αμαξι έχει κανει 6000χλμ.
οταν το παιρνω και θελω να βγω απο το γκαραζ και στρίβω το τιμονι απο τις αναρτησεις ακουγετε θορυβος λες και σπανε τα κοκκαλα του.
ο τεχνικος στην peugeot που εχει και αυτος το ιδιο λεει οτι είναι λόγο σκληρων αναρτησεων.
Είναι συνατον?
έσεις οι κατοχοι Rallye 207 έχετε το ιδιο πρόβλημα.
ευχαριστω.


ειμαι gt δεν πιστευω να πειραζει ο εξτρα εξοπλισμος κ να μην το ακουω...μονο λαστιχα εχω ακουσει οταν σριβω σταματιμενος...κ ενα ψιλο βουητο οταν ειμαι στριμενος κ ξεκιναω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mihalis81 (mixalis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 XS

Ένταξη: 27 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2008, 16:39:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι μακαρι να ακουγοταν τα λαστιχα δεν θα με ενοιαζε.
εμενα ακουγετε μεταλλικο ηχος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2008, 17:22:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως ακούς τις μπουκάλες του αμορτισέρ ? μόνο όταν είναι κρύο . . .
Εμένα κάθε πρωί τουλάχιστον, κάνει το γνωστό γλουπ γλουπ και μετά από 5κμ σταματάει !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MTerry 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


320 si

Ένταξη: 09 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Λευκάδα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2008, 18:04:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο δικό μου , που το χαμήλωσα και απο την δευτερη μέρα , δεν ακούγεται τίποτα ! 6.800 χλμ Surprised


. . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
KouKou (Stefanos)
Μέλος
Μέλος


207 GT/saxo 1.1

Ένταξη: 11 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 192
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2008, 19:03:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε μου σε μενα ακουγοταν το εξης: Οταν περνουσα απο ανωμαλια (λακουβα-σαμαρακι) ακουγα εναν μεταλικο θορυβο. οποτε πηγα και το ειπα σε εναν μηχανικο. εκεινος χωρις να μου πει τιποτα περνει βγαζει το αριστερα μπροστα τροχο(του ειχα πει οτι το ακουω απο μπροστα αριστερα) και βγαζει μια μεταλικη ασφαλεια που εχει εκει (μοιαζει με φουρκετα) την σφιγγει λιγο και απο τοτε δεν ξανακουσα θορυβο.
Δεν ξερω αν λεμε για το ιδιο, αλλα αν στο κανει μονο σε κινηση και οχι σταματημενος κοιτα το!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2008, 19:37:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό που αναφέρω εγώ, το κάνει ΜΟΝΟ πίσω !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2008, 19:38:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

KouKou έγραψε:
Φιλε μου σε μενα ακουγοταν το εξης: Οταν περνουσα απο ανωμαλια (λακουβα-σαμαρακι) ακουγα εναν μεταλικο θορυβο. οποτε πηγα και το ειπα σε εναν μηχανικο. εκεινος χωρις να μου πει τιποτα περνει βγαζει το αριστερα μπροστα τροχο(του ειχα πει οτι το ακουω απο μπροστα αριστερα) και βγαζει μια μεταλικη ασφαλεια που εχει εκει (μοιαζει με φουρκετα) την σφιγγει λιγο και απο τοτε δεν ξανακουσα θορυβο.
Δεν ξερω αν λεμε για το ιδιο, αλλα αν στο κανει μονο σε κινηση και οχι σταματημενος κοιτα το!

εχεις βαλει συναγερμο μαμα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Persis9 (Periklis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 GT (2007), etuners 1st stage

Ένταξη: 22 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 83
Τόπος: Περιστέρι - Κιάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2008, 20:08:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου καλησπέρα
Το ίδιο άκουγα και εγώ από το GT μου αλλά από μπροστά το είχα εντοπίσει!!
Μετά από εκτενέστερο έλεγχο στα κεντρικά μου είπαν ότι είναι γιατί τα ελατήρια είναι σκληρά
και επειδή είναι η αρχή!!
φαντάσου ότι το άκουγα μέχρι τα 7000 χλμ
αλλά τώρα πια στις 22000 χλμ όλα είναι οκ!!


Vive la France
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2008, 20:57:20    Θέμα δημοσίευσης: Re: θόρυβος με ήχο στην ανάρτηση Rallye 207!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mihalis81 έγραψε:
Το αμαξι έχει κανει 6000χλμ.
οταν το παιρνω και θελω να βγω απο το γκαραζ και στρίβω το τιμονι απο τις αναρτησεις ακουγετε θορυβος λες και σπανε τα κοκκαλα του.
ο τεχνικος στην peugeot που εχει και αυτος το ιδιο λεει οτι είναι λόγο σκληρων αναρτησεων.
Είναι συνατον?
έσεις οι κατοχοι Rallye 207 έχετε το ιδιο πρόβλημα.
ευχαριστω.


11500χμ, χαμηλωμένο στην αντιπροσωπεία απο πριν το πάρω στα χέρια μου και δεν έχω ακούσει ποτέ τίποτα.
Αν στο κάνει μόνιμα και όχι κατα διαστήματα, πήγαινε βόλτα τον μηχανικό να το ακούσει, (γιατί ως γνωστόν, όταν πας βόλτα τον μηχανικό, στο αμάξι δεν ακούγεται τίποτα Twisted evil ), δεν είναι φυσιολογικό...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
KouKou (Stefanos)
Μέλος
Μέλος


207 GT/saxo 1.1

Ένταξη: 11 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 192
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2008, 21:40:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
KouKou έγραψε:
Φιλε μου σε μενα ακουγοταν το εξης: Οταν περνουσα απο ανωμαλια (λακουβα-σαμαρακι) ακουγα εναν μεταλικο θορυβο. οποτε πηγα και το ειπα σε εναν μηχανικο. εκεινος χωρις να μου πει τιποτα περνει βγαζει το αριστερα μπροστα τροχο(του ειχα πει οτι το ακουω απο μπροστα αριστερα) και βγαζει μια μεταλικη ασφαλεια που εχει εκει (μοιαζει με φουρκετα) την σφιγγει λιγο και απο τοτε δεν ξανακουσα θορυβο.
Δεν ξερω αν λεμε για το ιδιο, αλλα αν στο κανει μονο σε κινηση και οχι σταματημενος κοιτα το!

εχεις βαλει συναγερμο μαμα?



Ναι αλλα τι σχεση εχει αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mihalis81 (mixalis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 XS

Ένταξη: 27 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2008, 22:30:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και εμενα ο μηχανικος μου ειπε οτι ειναι λογο των σκληρων αναρτησεων.
τουλαχιστον ελπιζω να σταματησε καποια στιγμη και να μην το εχω συνεχεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Οκτ 2008, 23:04:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

KouKou έγραψε:
android έγραψε:
KouKou έγραψε:
Φιλε μου σε μενα ακουγοταν το εξης: Οταν περνουσα απο ανωμαλια (λακουβα-σαμαρακι) ακουγα εναν μεταλικο θορυβο. οποτε πηγα και το ειπα σε εναν μηχανικο. εκεινος χωρις να μου πει τιποτα περνει βγαζει το αριστερα μπροστα τροχο(του ειχα πει οτι το ακουω απο μπροστα αριστερα) και βγαζει μια μεταλικη ασφαλεια που εχει εκει (μοιαζει με φουρκετα) την σφιγγει λιγο και απο τοτε δεν ξανακουσα θορυβο.
Δεν ξερω αν λεμε για το ιδιο, αλλα αν στο κανει μονο σε κινηση και οχι σταματημενος κοιτα το!

εχεις βαλει συναγερμο μαμα?



Ναι αλλα τι σχεση εχει αυτο?


εχει πανω απο το πλαστικο αυτο ειναι ο συναγερμος
γτ τον βαλαν εδω κ εμενα μου κρεμασε μερχι κ το πλαστικο του θολου γτ δεν εσφιξαν καλα αυτες τις βιδες εκανε μποσικο κ χτυπουσε οπως κ σενα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
KouKou (Stefanos)
Μέλος
Μέλος


207 GT/saxo 1.1

Ένταξη: 11 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 192
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Οκτ 2008, 06:00:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
KouKou έγραψε:
android έγραψε:
KouKou έγραψε:
Φιλε μου σε μενα ακουγοταν το εξης: Οταν περνουσα απο ανωμαλια (λακουβα-σαμαρακι) ακουγα εναν μεταλικο θορυβο. οποτε πηγα και το ειπα σε εναν μηχανικο. εκεινος χωρις να μου πει τιποτα περνει βγαζει το αριστερα μπροστα τροχο(του ειχα πει οτι το ακουω απο μπροστα αριστερα) και βγαζει μια μεταλικη ασφαλεια που εχει εκει (μοιαζει με φουρκετα) την σφιγγει λιγο και απο τοτε δεν ξανακουσα θορυβο.
Δεν ξερω αν λεμε για το ιδιο, αλλα αν στο κανει μονο σε κινηση και οχι σταματημενος κοιτα το!

εχεις βαλει συναγερμο μαμα?



Ναι αλλα τι σχεση εχει αυτο?


εχει πανω απο το πλαστικο αυτο ειναι ο συναγερμος
γτ τον βαλαν εδω κ εμενα μου κρεμασε μερχι κ το πλαστικο του θολου γτ δεν εσφιξαν καλα αυτες τις βιδες εκανε μποσικο κ χτυπουσε οπως κ σενα



Δεν λεμε το ιδιο. Εγω μιλαω για την ασφαλεια που υπαρχει πανω στον αξονα του τροχου, που κραταει ενα καπακι και απο πισω εχει το ρουλεμαν. Οι γνωσεις μου σε ορολογιες μεχρι εκει φτανουν ελπιζω να καταλαβαινεις!!!! Rolling eyes Rolling eyes Shocked Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Νοέ 2010, 13:23:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλυσπερα παιδια ειμαι καινουριος και εχω και εγω προβλημα με την πισω αναρτηση. φοραω την weitec την ρυθμιζομενη καθ' υψος και ακουγεται ενας μεταλλικος θορυβος απο πισω. εχουμε ψαξει τα παντα μεχρι που αλλαξαμε και τα πισω τα αμορτισερ με καινουρια και δεν εγινε τιποτα παλι τα ιδια. εχω την εντυποση οτι το κανει αυτο επειδη ειναι σκληρα. εχει καποιος αλλος την ιδια αναρτηση; μου προτειναν να μου τα αλλαξουν τα πισω με kw3 και να μου κανουν μια ειδικη τιμη. τι λετε να το κανω;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1737s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on