PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 bushes

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
greenpug106 (Κωνσταντίνος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 Gti, PT51, etuned

Ένταξη: 24 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 897
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 12:56:04    Θέμα δημοσίευσης: 106 bushes Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά μήπως έχει αλλάξει κανένας σας τα bushes με πιο αναβαθμισμένα πχ powerflex?

http://www.powerflex.co.uk/products/106+%26+106+GTi-Rallye-124/1.html

Έχω μερικά σπίτι, να δω ποια είναι.
Αξίζει να τα βάλω?

Τώρα το αμάξι φοράει Bilstein sport αμορτισέρ με Eibach Pro Kit (20mm).


Γκαράζ
Peugeot 106 GTi 150+ ίππους etuned
Audi A4 TFSi SLine Special Edition 250+ ίππους etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 14:01:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα έχει ελαφρώς τριγμούς σε εταζερα κ.λ.π. Τακη μιλα Laughing Laughing Laughing

Εγώ στο 206 έχω βάλει σινεμπλοκ αλουμινιου, εχω τριγμους αλλα εχω συνηθισει Laughing

Τα powerflex εχουν λιιιιιιιιιιιγο ανοχη παραπανω οποτε θα ειναι καλα.

Λουης Μελισια εχει 4αδα στα 88€ που ειχα ρωτησει για ενα φιλο Wink


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nsne (ioannis)
Μέλος
Μέλος


peugeot 106gti

Ένταξη: 03 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 116

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 14:06:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το μονο που θα σου ελεγα να μην αλλαξεις,ειναι το σινεμπλοκ το κατω του σασμαν γιατι θα εχεις συντονισμους στο ρελαντι.εκτος αν δεν σε ενοχλει Wink


no pain-no gain
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 14:09:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα 2000 πρωτα χιλιομετρα ειναι το προβλημα. Μετα στρωνει. Θα σου κανει μασαζ στο ρελαντι στην πλατη Laughing Laughing Laughing

Δεν ειναι προβλημα αυτο. Μολις δει τη γλυκα απο τις ωραιες αλλαγες στο σασμαν θα του αρεσει Laughing Laughing Laughing


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 15:42:55    Θέμα δημοσίευσης: Re: 106 bushes Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

greenpug106 έγραψε:
Παιδιά μήπως έχει αλλάξει κανένας σας τα bushes με πιο αναβαθμισμένα πχ powerflex?

http://www.powerflex.co.uk/products/106+%26+106+GTi-Rallye-124/1.html

Έχω μερικά σπίτι, να δω ποια είναι.
Αξίζει να τα βάλω?

Τώρα το αμάξι φοράει Bilstein sport αμορτισέρ με Eibach Pro Kit (20mm).

Κωστή, από αναφορές στο 106sportclub, έχουν πει ότι τα powerflex δεν αντέχουν πάνω από 40.000km . Το έχουν αναφέρει αρκετοί που τα έχουν τοποθετήσει. Δεν έχω προσωπική εμπειρία, γιατί θα πάω κατευθίαν σε αλουνιμένια με χρωμιομένο ένθεμα.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 16:28:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειναι ιδια του 106 με του 206 ξερετε?
κοστος για τα αλουμινενια?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 16:41:21    Θέμα δημοσίευσης: Re: 106 bushes Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

iceage έγραψε:
greenpug106 έγραψε:
Παιδιά μήπως έχει αλλάξει κανένας σας τα bushes με πιο αναβαθμισμένα πχ powerflex?

http://www.powerflex.co.uk/products/106+%26+106+GTi-Rallye-124/1.html

Έχω μερικά σπίτι, να δω ποια είναι.
Αξίζει να τα βάλω?

Τώρα το αμάξι φοράει Bilstein sport αμορτισέρ με Eibach Pro Kit (20mm).

Κωστή, από αναφορές στο 106sportclub, έχουν πει ότι τα powerflex δεν αντέχουν πάνω από 40.000km . Το έχουν αναφέρει αρκετοί που τα έχουν τοποθετήσει. Δεν έχω προσωπική εμπειρία, γιατί θα πάω κατευθίαν σε αλουνιμένια με χρωμιομένο ένθεμα.


σε φιλο μου καυτη ελιωσαν στα 20000χλμ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 18:54:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
ειναι ιδια του 106 με του 206 ξερετε?
κοστος για τα αλουμινενια?


Μάνθο δν πρεπει να ειναι ιδια γιατι η παουερφλεξ στον καταλογο της δεν λεει πουθενα για 206. Μονο αλουμινιου για 206 απο πεζο σπορ τα οποια εχω βαλει εγω. Confused


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
greenpug106 (Κωνσταντίνος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 Gti, PT51, etuned

Ένταξη: 24 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 897
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 22:09:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν είναι καμιά από τις 3 βάσεις τις μηχανής.

Την κάτω εκεί στο σασμάν την έχω αντικαταστήσει με μια μεγαλύτερη/δυνατότερη από Partner.

Τώρα να τα βρω και σας τα γράφω εδώ


Γκαράζ
Peugeot 106 GTi 150+ ίππους etuned
Audi A4 TFSi SLine Special Edition 250+ ίππους etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Οκτ 2010, 02:18:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikolas206gti έγραψε:
MEMsound έγραψε:
ειναι ιδια του 106 με του 206 ξερετε?
κοστος για τα αλουμινενια?


Μάνθο δν πρεπει να ειναι ιδια γιατι η παουερφλεξ στον καταλογο της δεν λεει πουθενα για 206. Μονο αλουμινιου για 206 απο πεζο σπορ τα οποια εχω βαλει εγω. Confused


τιμη θυμασαι?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Οκτ 2010, 08:54:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
nikolas206gti έγραψε:
MEMsound έγραψε:
ειναι ιδια του 106 με του 206 ξερετε?
κοστος για τα αλουμινενια?


Μάνθο δν πρεπει να ειναι ιδια γιατι η παουερφλεξ στον καταλογο της δεν λεει πουθενα για 206. Μονο αλουμινιου για 206 απο πεζο σπορ τα οποια εχω βαλει εγω. Confused


τιμη θυμασαι?


Παραγγελία από Γαλλία με μεταφορικά όλα κομπλέ στα 105 εουρος Cool


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Οκτ 2010, 09:15:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mille merci...
μολις προστεθηκε στον προυπολογισμο του 2011 Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Οκτ 2010, 10:17:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikolas206gti έγραψε:
MEMsound έγραψε:
nikolas206gti έγραψε:
MEMsound έγραψε:
ειναι ιδια του 106 με του 206 ξερετε?
κοστος για τα αλουμινενια?


Μάνθο δν πρεπει να ειναι ιδια γιατι η παουερφλεξ στον καταλογο της δεν λεει πουθενα για 206. Μονο αλουμινιου για 206 απο πεζο σπορ τα οποια εχω βαλει εγω. Confused


τιμη θυμασαι?


Παραγγελία από Γαλλία με μεταφορικά όλα κομπλέ στα 105 εουρος Cool

Για πια ακριβώς λέτε? Γιατί έχει 2. Το μεσαίο που στα 106 περνάει από μέσα του βίδα και στο πίσω καβαλέτο που πιάνει με 2 βίδες 13άρες στο πάτωμα. Μάνθο ενδεικτικά το παλικάρι που μου φτιάχνει τα αλουμίνια(μην πεταχτεί κανείς με πατζούρια και πορτοπαράθυρα) στο αυτοκίνητο μου είχε πει περίπου 150-180 € και τα δύο ψαλίδια με αλουμινένιο πίσω καβαλέτο και αλουμινένιο μεσαίο silent block. Για οτιδήποτε άλλο θα πρέπει να του δώσουμε παλιό ψαλίδι και βάσεις για να μας πει κόστος και πως θα τα φτιάξει.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Οκτ 2010, 10:38:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

iceage έγραψε:
nikolas206gti έγραψε:
Παραγγελία από Γαλλία με μεταφορικά όλα κομπλέ στα 105 εουρος Cool

Για πια ακριβώς λέτε? Γιατί έχει 2. Το μεσαίο που στα 106 περνάει από μέσα του βίδα και στο πίσω καβαλέτο που πιάνει με 2 βίδες 13άρες στο πάτωμα. Μάνθο ενδεικτικά το παλικάρι που μου φτιάχνει τα αλουμίνια(μην πεταχτεί κανείς με πατζούρια και πορτοπαράθυρα) στο αυτοκίνητο μου είχε πει περίπου 150-180 € και τα δύο ψαλίδια με αλουμινένιο πίσω καβαλέτο και αλουμινένιο μεσαίο silent block. Για οτιδήποτε άλλο θα πρέπει να του δώσουμε παλιό ψαλίδι και βάσεις για να μας πει κόστος και πως θα τα φτιάξει.


Για το 206 λέγαμε. Ο πίσω άξονας έχει 4 σινεμπλοκ τα οποια πιάνουν στο σασί. Αυτά άλλαξα εγώ. Προφανώς τα ίδια είναι στο 106/σαξο. Απλά δεν πρέπει να έχουν το ίδιο μέγεθος. Wink


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Οκτ 2010, 10:52:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikolas206gti έγραψε:
Για το 206 λέγαμε. Ο πίσω άξονας έχει 4 σινεμπλοκ τα οποια πιάνουν στο σασί. Αυτά άλλαξα εγώ. Προφανώς τα ίδια είναι στο 106/σαξο. Απλά δεν πρέπει να έχουν το ίδιο μέγεθος. Wink


Υποψιάζομαι ότι ο Μάνθος κατάλαβε για αυτά των ψαλιδιών ή κάνω λάθος? Για το 106 πάντως κάνουν κοντα στα 80€ σαν ανταλλακτικό Ps. Δεν θα σου πρότεινα Ps γιατί στο RR122 ενώ είναι γνήσια Ps σαν διάμετρο ήταν μερικά δέκατα του χιλιοστού πιο μικρή διάμετρο και αναγκάστηκε να βρει κόλλα για πολύσφηνα για να φρακάρουν μέσα στις φωλιές του άξονα. Προτειμώ τα φτιαχτά εδώ στην ελλάδα. Αν και εγώ θα τα κουρέψω στην κορυφή(θα περιορίσω το συνολικό τους μήκος) για να πατήσει ο άξονας κατευθείαν πάνω στο σασί. Προσωπική μου άποψη Μάνθο να μην πας σε κάτι λιγότερο από αλουμινένια silent block στον πίσω άξονα με αυτό το σετάπ αναρτήσεων. Εγώ το μετάνιωσα που δεν τα έβαλα μαζί με τις ράβδους και την ανάρτηση. Ενώ το αμάξι έγινε πολύ κάλό πίσω με το νέο σετάπ δεν περνάει τις ανωμαλίες σαν ένα ενιαίο κομμάτι όπως του RR122 με τα αλουμινένια silent block πίσω. Αλλιώς αν του 206,τα εργοστασιακά είναι με 2 κενά μέσα στο λάστιχό τους μπορείς να αλλάξεις την γωνία που τα τοποθετείς μέσα στις φωλιές του άξονα, για να αλλάξεις το ποσοστό της παθητικής τετραδιεύθυνσης. Αλλά είναι κάτι που είναι ημίμετρο και θέλει πολλές δοκιμές για να το φέρεις στα μέτρα σου.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Οκτ 2010, 10:57:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για τα πισω καταλαβα οτι μιλαμε...
αμα ειναι να βαλω κατι θα βαλω τα αλουμινενια...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4099s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on