PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Εναλλαγή εμπρός με πίσω ελαστικά

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Scrooge 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 Rallye 16V

Ένταξη: 03 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 47

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Οκτ 2010, 20:29:07    Θέμα δημοσίευσης: Εναλλαγή εμπρός με πίσω ελαστικά Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα. Το 106 Rallye μου φοράει τα Dunlop SP FastResponse εδώ και δύο χρόνια και 12.000 km. Τα λάστιχα δεν είναι ταλαιπωρημένα καθώς το αμάξι πλέον κινείται ως επί το πλείστον στην πόλη. Είναι μια καλή στιγμή να τα κάνω μπρος - πίσω ?
Γενικά συνιστάται κάτι τέτοιο ? Παλιότερα, σε ένα φυλλάδιο της Michelin το μπρος - πίσω αναφερόταν ως λάθος τακτική.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Οκτ 2010, 20:59:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω παντως οταν ειπα στον λαστιχα μου για το εγχειρημα αυτο με εδιωξε..και οταν του ειπα για χιαστει μονο που δεν με εδειρε Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Οκτ 2010, 21:03:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Xιαστί φυσικά και όχι. Από κει και πέρα, μια αλλαγή μπρος πίσω κάπου στα 10-15k δεν είναι άσχημη ιδέα.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stamatis_vts (σταματης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo '98

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: attiki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Οκτ 2010, 21:03:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειμαι και εγω σε παρομοια φαση και σκεφτομαι να αλλαξω τωρα τα 2 μπροστινα και στην επομενη αλλαγη και τα 4... Idea


Don't Trust Anybody...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
spyros_rallye (SPYROS)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 20 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 361

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Οκτ 2010, 15:31:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos 206cc έγραψε:
Δεν ξερω παντως οταν ειπα στον λαστιχα μου για το εγχειρημα αυτο με εδιωξε..και οταν του ειπα για χιαστει μονο που δεν με εδειρε Rolling eyes



γιατι σε εδιωξε? οι περισσοτεροι αυτο κανουν!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Οκτ 2010, 16:00:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

προτιμώ να έχω τουλάχιστον δυο καλά λάστιχα πάνω μου κ ας είναι τα πίσω... παρά να είναι όλα ξεφτυλισμένα Razz

άσε ότι δεν θα ήταν κ τόσο καλή ιδέα να έβαζα πίσω "λιωμένα" λάστιχα στο ήδη υπερστροφικό μου 206 Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Οκτ 2010, 16:13:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

spyros_rallye έγραψε:
nikos 206cc έγραψε:
Δεν ξερω παντως οταν ειπα στον λαστιχα μου για το εγχειρημα αυτο με εδιωξε..και οταν του ειπα για χιαστει μονο που δεν με εδειρε Rolling eyes



γιατι σε εδιωξε? οι περισσοτεροι αυτο κανουν!


δεν είχε να κερδίσει κάτι αν στο έκανε αυτό. Είναι κόλπα φάση τα τακάκια ενώ εχουν ακόμα 4-5000km σου λέει οτι επρεπε να τα είχες αλλάξει και δεν σε αφήνω να φύγεις αν δεν τα αλλάξεις και .... μπρρρρρρρρρρρρρρ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Οκτ 2010, 16:21:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
...δεν σε αφήνω να φύγεις αν δεν τα αλλάξεις και .... μπρρρρρρρρρρρρρρ


κι αν τσινίσεις... "εγώ στο λέω για το καλό σου", "με την ασφάλεια δεν παίζουμε", "ο Λάκης που δε μ'ακουσε, την άλλη μέρα έφυγε στη μπαριέρα" κλπ...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Οκτ 2010, 17:21:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να λεμε και του στραβου το δικιο ... πολλες ειναι οι φορες που τα λαστιχα ειναι χαλια , σχεδον καραφλα και τα κανουν τραμπα μπροσ πισω...
εχω πολυ προσφατο παραδειγμα που τα λαστιχα του παιδιου δεν κανουν ουτε για ρεμετζο σε βαρκα... Evil

αν αυριο του γλιστρησει το αμαξι και παρει κανενα στον λαιμο του...τοτε τι?

δεν λεω οτι δεν ειναι απατεωνες .... αλλα υπαρχει και ενα "αλλα".... Wink

Σε καμια περιπτωση μην κανεις χιαστι .... τα λαστιχα εχουν φορα και δεν ειναι "σοφο" να τα βαλεις αναποδα..
αλλα τα μπροσ πισω.... αν ειναι σε καλη κατασταση τα λαστιχακια .... κανε το ... Wink


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Οκτ 2010, 17:22:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο συγκεκριμενος ειναι 20+ χρονια φιλος του πατερα μου και ολη η οικογενεια βαζει λαστιχα εκει εδω και χρονια..Αν δεν εισαι αποτομος στις στροφες δεν εχεις να φοβασαι για μουρες πισω ομως θελεις λαστιχο...Και ηδη το 206 υπερστρεφει αρκετα...Εχω παει για χιλιαδες αγγαρειες στον λαστιχα μου και ηταν παντα εξυπηρετικοτατος Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Οκτ 2010, 17:55:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos 206cc έγραψε:
Ο συγκεκριμενος ειναι 20+ χρονια φιλος του πατερα μου και ολη η οικογενεια βαζει λαστιχα εκει εδω και χρονια..Αν δεν εισαι αποτομος στις στροφες δεν εχεις να φοβασαι για μουρες πισω ομως θελεις λαστιχο...Και ηδη το 206 υπερστρεφει αρκετα...Εχω παει για χιλιαδες αγγαρειες στον λαστιχα μου και ηταν παντα εξυπηρετικοτατος Wink


nikos 206cc έγραψε:
Δεν ξερω παντως οταν ειπα στον λαστιχα μου για το εγχειρημα αυτο με εδιωξε..και οταν του ειπα για χιαστει μονο που δεν με εδειρε Rolling eyes


αφού ο άνθρωπος είναι οικογενειακός κι εμπιστοσύνης νομίζω οτι θα μπορούσε να σου εξηγήσει γιατί να μην το κάνεις.

Είναι σαν να ερθεις σε μένα που έχω μαγάζι με λάστιχα και να σου πω τα goodyear θα βάλεις! Γιατί? Γιατί ετσι, στο λέω εγώ, ειμαι 70 χρονια λαστιχάς.

Χωρίς να αναφέρομαι σε συγκεκριμένο άνθρωπο, οι περισσότεροι μάστορες δεν ξέρουν τι τους γίνεται και φέρονται και σαν μοσχάρια.
Πολλοί ούτε για να βάλουν ενα τροχό δεν είναι ικανοί, δεν ξέρουν καν τι σημαίνει δυναμόκλειδο και οτι για να σφίξεις ενα μπουλόνι δεν χρειαζεται να φωνάξεις τον Τάυσον... υπάρχουν κι αυτοι βέβαια που δεν τα βάζουν καν τα μπουλόνια, ετοιμόοοοοοοοοος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Οκτ 2010, 19:41:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
nikos 206cc έγραψε:
Ο συγκεκριμενος ειναι 20+ χρονια φιλος του πατερα μου και ολη η οικογενεια βαζει λαστιχα εκει εδω και χρονια..Αν δεν εισαι αποτομος στις στροφες δεν εχεις να φοβασαι για μουρες πισω ομως θελεις λαστιχο...Και ηδη το 206 υπερστρεφει αρκετα...Εχω παει για χιλιαδες αγγαρειες στον λαστιχα μου και ηταν παντα εξυπηρετικοτατος Wink


nikos 206cc έγραψε:
Δεν ξερω παντως οταν ειπα στον λαστιχα μου για το εγχειρημα αυτο με εδιωξε..και οταν του ειπα για χιαστει μονο που δεν με εδειρε Rolling eyes


αφού ο άνθρωπος είναι οικογενειακός κι εμπιστοσύνης νομίζω οτι θα μπορούσε να σου εξηγήσει γιατί να μην το κάνεις.

Είναι σαν να ερθεις σε μένα που έχω μαγάζι με λάστιχα και να σου πω τα goodyear θα βάλεις! Γιατί? Γιατί ετσι, στο λέω εγώ, ειμαι 70 χρονια λαστιχάς.

Χωρίς να αναφέρομαι σε συγκεκριμένο άνθρωπο, οι περισσότεροι μάστορες δεν ξέρουν τι τους γίνεται και φέρονται και σαν μοσχάρια.
Πολλοί ούτε για να βάλουν ενα τροχό δεν είναι ικανοί, δεν ξέρουν καν τι σημαίνει δυναμόκλειδο και οτι για να σφίξεις ενα μπουλόνι δεν χρειαζεται να φωνάξεις τον Τάυσον... υπάρχουν κι αυτοι βέβαια που δεν τα βάζουν καν τα μπουλόνια, ετοιμόοοοοοοοοος.


Γιαννη.επειδη μαλλον δεν με καταλαβες...Τον ανθρωπο καταρχας τον γνωριζω και με γνωριζει απο τοτε που ημουν μωρο...Και σαν επαγγελματιας δεν ειναι αυτο που εχεις στο μυαλο σου...Θα κατσει να σε ακουσει και να σου εξηγησει αυτο που σου προτεινει..Ε και απο την στιγμη που ξερει περα απο πελατη λογικο ειναι να εχει το θαρρος να με ''διωξει''οταν του λεω να βαλουμε τα λαστιχα χιαστι...Ελπιζω τα εισαγωγικα να καταλαβαινεις γιατι τα βαζω Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2019s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on