PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Abraam - Bosch μπαταρίες

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Ιαν 2009, 14:32:55    Θέμα δημοσίευσης: Abraam - Bosch μπαταρίες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα γράψω μερικές τιμές για Bosch μπαταρίες από τον προμηθευτή μας για να τα έχουμε στα υπόψη . . .
Βέβαια οι τιμές αλλάζουν και το ξέρετε . .λόγο μολύβδου, έχει αποθήκη και στοκάρει αλλά προμηθεύει και καταστήματα οπότε . . . .

Για εμάς και πιο συγκεκριμένα για 206 που ρώτησα ->
Bosch S4 60 (540Ah) -> 75euro
Bosch S3 56 (480Ah) -> 65euro
Bosch S4 52 (470Ah) -> 62euro
Bosch S3 45 (400Ah) -> 58euro

Αυτές είναι "δεξιές" (με τον πόλο της μπαταρίας δεξιά βάζοντας τες στην κοιλιά).
Για τις αριστερές (σαν μη εμπορικές) οι τιμές είναι διαφορετικές.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 18:53:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρέλαβα χθες τις δύο πρώτες μπαταρίες...

Ευχαριστώ πολύ τον fyno για την διακομιδή και τον Μάνθο για την συνεννόηση Exclamation

13kg έκαστη Wink

ΥΓ Stevon κερνάω καφέ μπαταρία και άκρα, πότε θα έρθεις Question


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Ιαν 2009, 11:11:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άντε τις βάλατε ?
Καλές εκκινήσεις Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Ιαν 2009, 22:34:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το Cool Alexi έκανε τον ηλεκτρολόγο και στα δύο μαστίγια...

Τσακ μπαμ και τέλος οι ενοχλητικές χαζομάρες που έβγαζε κάθε φορά που βάζαμε μπρος Exclamation

Ζύγισα και τις παλιές... Η δικιά μου μια Varta 13.4kg ενώ του Σταύρου η Peugeot 10.5 Wink


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιαν 2009, 04:06:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κουλαλεκξιε γραψε στο αντίστοιχο τεχνικό τόπικ τα βαρη των 3 μπαταριών να υπάρχουν...

Επίσης να πω οτι κατόπικ ενημερώσες που ειχαμε συγκεκριμένα η bosch κάνει σχεδόν ανα μήνα ενημέρωση τιμών (μικροδιακυμανσεις ειτε προς τα πάνω ειτε προς τα κάτω) οπότε καλό είναι να το εχουμε κατα νου.

Οι παραπάνω τιμές που εχουν γραφτεί ισχύουν για τα επίσημα μέλη και αυτή την στιγμή (ας πουμε αυτό το μήνα).
Επίσης ισχύουν και για ατομική αγορα από κάποιο επ.μέλος = δεν χρειάζεται να γινει group buy με ποσότητα.

Θα προσπαθήσουμε να εχουμε τακτική ενημέρωση των τιμών ωστε να μην γίνει οποιαδήποτε παρεξήγηση (αλλα μην μας βάλετε και το μαχαίρι στο λαιμό αν ξεχαστουμε, από "χόμπι" ασχολουμαστε)

αυτα. Wink

αντε να "τα παίξει" κι η δικά μου να πάω και γω για ψωνια... Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Τρι 13 Ιαν 2009, 10:48:14, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιαν 2009, 09:50:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
Το Cool Alexi έκανε τον ηλεκτρολόγο και στα δύο μαστίγια...

Τσακ μπαμ και τέλος οι ενοχλητικές χαζομάρες που έβγαζε κάθε φορά που βάζαμε μπρος Exclamation

Ζύγισα και τις παλιές... Η δικιά μου μια Varta 13.4kg ενώ του Σταύρου η Peugeot 10.5 Wink


Όπως τα λέει το Aleki....
Ένα 15λεπτο δουλειά......

Και το μαγαζάκι του....φούλ έξτρα.... μέχρι και φυσικό φρεσκοστημένο χυμό πρόσφερε.... Laughing Laughing Laughing

Να δω τα 3κιλά που πήρα σε βάρος πώς θα τα μειώσω....... Evil να ξηλώσω καθίσματα....?? Laughing Laughing



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιαν 2009, 09:55:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η varta τι ήταν 55αρα? η Peugeot 45αρα ?. . . γιατί είναι αρκετή διαφορά, εκτός και η Peugeot τις φτιάχνει οικολογικά με λιγότερο πλαστικό (λέω μια χαζομάρα δεν ξέρω) !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιαν 2009, 10:49:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stevon έγραψε:
Να δω τα 3κιλά που πήρα σε βάρος πώς θα τα μειώσω....... Evil να ξηλώσω καθίσματα....?? Laughing Laughing


ασε που χει χαλασει και η κατανομή και εισαι +3 κιλά απ την πλευρα του οδηγου...
οταν πας πουπακη να το λάβετε σοβαρα υπόψιν σας αυτό...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιαν 2009, 10:51:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη απο πάνω , δέν έγραφε τίποτα η Peugeot.
Δέν ξέρω άν έγραφε κάτι στο πλάι...(για να πώ την αλήθεια δέν ασχολήθηκα να δώ τί ήταν.....)άν είναι να πούμε κουλαλέξι να το κοιτάξει και στις δύο.

Σε παίρνω και τηλ. σε λίγο. Wink

Ώπα...τώρα το είδα....
MEMsound έγραψε:
Stevon έγραψε:
Να δω τα 3κιλά που πήρα σε βάρος πώς θα τα μειώσω....... Evil να ξηλώσω καθίσματα....?? Laughing Laughing


ασε που χει χαλασει και η κατανομή και εισαι +3 κιλά απ την πλευρα του οδηγου...
οταν πας πουπακη να το λάβετε σοβαρα υπόψιν σας αυτό...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Γελάς.....ε....ποιο πολύ κλαίω τα 4 κιλά που έχασα.....τσάμπα γυμναστική έκανα....

Αλλά την βρήκα την λύση....μάντεψε....ξέρεις για ποιο λόγο τα καθίσματα είναι διαιρούμενα 60/40....???για να βγάλεις το αντίστοιχο στην κατανομή....... Laughing Laughing Laughing Laughing λύση εδώθη.ΤΕΛΟΣ! Laughing Laughing Laughing Silly



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιαν 2009, 10:59:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stevon έγραψε:
[...]ξέρεις για ποιο λόγο τα καθίσματα είναι διαιρούμενα 60/40....???για να βγάλεις το αντίστοιχο στην κατανομή....... Laughing Laughing Laughing Laughing λύση εδώθη.ΤΕΛΟΣ! Laughing Laughing Laughing Silly


Worthy Worthy Worthy Rotfl Rotfl Rotfl Worthy Worthy Worthy


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιαν 2009, 11:11:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...οτι να ναι...
τραμπάλα μετα το 206... Laughing
θες καποτ καρμπον και δεν το ξερεις...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Απρ 2009, 18:18:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ στο rallye έχω μια 50ρα και τα έχει φτύσει μου φαίνεται θα αλαξω και νεο δυναμο

να πάρω μια S4 60 τι λέτε είναι ok θα χωράει μέσα η θα έχω πρόβλημα?


αν την πάρω στη ρόδο πως θα την παραλάβω γιατί αν πληρώσω τι μπαταρία θα δώσω αλλα τόσα να μου την φέρουν?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Απρ 2009, 18:54:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NemesisUltra έγραψε:
εγώ στο rallye έχω μια 50ρα και τα έχει φτύσει μου φαίνεται θα αλαξω και νεο δυναμο

να πάρω μια S4 60 τι λέτε είναι ok θα χωράει μέσα η θα έχω πρόβλημα?


αν την πάρω στη ρόδο πως θα την παραλάβω γιατί αν πληρώσω τι μπαταρία θα δώσω αλλα τόσα να μου την φέρουν?


Που θα τη βάλεις την 60ρα ρε? Θα κόψεις τη σκούπα να χωρέσει? Laughing

Και με 45ρα μια χαρά είσαι. Εκτώς κι αν είσαι του ντάπα-ντούπα...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Απρ 2009, 18:56:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω κατι σκατολοιδια μεσα και εγω 50 ρα εχω και ελεγα να παρω πιο καλη δεν θα χωραει ε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Απρ 2009, 22:43:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NemesisUltra έγραψε:
εχω κατι σκατολοιδια μεσα και εγω 50 ρα εχω και ελεγα να παρω πιο καλη δεν θα χωραει ε


Δύσκολα...περνάει η σκούπα κολλητά απ'τη μία, η ασφαλειοθήκη απ'την αλλη... που θα πάει ο έξτρα όγκος?


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mayas (christos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 16v XS

Ένταξη: 29 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Σεπ 2010, 12:23:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλες οι τιμες αλλα προφανως παλιες... Από που παραλαμβανω? 206 XS 1.4


Dream On...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1738s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on