PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

H Shell και η πωληση στο Βαρδηνογιαννη!!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
garevn (Giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rc 2009

Ένταξη: 01 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 31
Τόπος: Ampelokoipoi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Αύγ 2010, 01:59:18    Θέμα δημοσίευσης: H Shell και η πωληση στο Βαρδηνογιαννη!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον ειχαμε μια συζητηση γενικα περι του συγκεκριμενου θεματος και υποθηκε οτι εφοσον η shell πουληθηκε στον τζιγκερ ο οποιος εχει τη moror oil η οποια συνεπαγεται με την AVIN πλεον ο μονος λογος που υπαρχει το λογοτυπο shell στους δρομους ειναι απλα η συμβαση που κανανε για 5 χρονια. Πλεον η shell εφυγε απο την ελλαδα και τα πουλησε ολα αρα και extra-προσθετα που πληρωναμε για v-power-racing κλπ δεν υπαρχουν πια. αρα οποιος βαζει shell ειναι σαν να πληρωνει παραπανω την βενζινη που εχει h avin!
Εμενα μου φενεται λογικο το σκεπτικο αφτο πειτε μου τη γνωμη σας η αν κανω κατι λαθος.


No skill Just luck
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Αύγ 2010, 07:57:28    Θέμα δημοσίευσης: Re: H Shell και η πωληση στο Βαρδηνογιαννη!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

garevn έγραψε:
Λοιπον ειχαμε μια συζητηση γενικα περι του συγκεκριμενου θεματος και υποθηκε οτι εφοσον η shell πουληθηκε στον τζιγκερ ο οποιος εχει τη moror oil η οποια συνεπαγεται με την AVIN πλεον ο μονος λογος που υπαρχει το λογοτυπο shell στους δρομους ειναι απλα η συμβαση που κανανε για 5 χρονια. Πλεον η shell εφυγε απο την ελλαδα και τα πουλησε ολα αρα και extra-προσθετα που πληρωναμε για v-power-racing κλπ δεν υπαρχουν πια. αρα οποιος βαζει shell ειναι σαν να πληρωνει παραπανω την βενζινη που εχει h avin!
Εμενα μου φενεται λογικο το σκεπτικο αφτο πειτε μου τη γνωμη σας η αν κανω κατι λαθος.


και η shell και η bp έχουν φύγει απ την ελλάδα πολύ καιρό τώρα κ έχουν πάει αντίστοιχα σε avin και εκο. φυσικά ο λόγος ήταν η ολοένα αυξανόμενη φορολογία στην βενζίνη. οπότε όταν πληρώνεις racing και ultimate παίρνεις τις αντίστοιχες κατοστάρες από avin/εκο. το ίδιο πράγμα δεν είναι; Razz

btw είσαι σε λάθος θεματική ενότητα Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
garevn (Giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rc 2009

Ένταξη: 01 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 31
Τόπος: Ampelokoipoi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Αύγ 2010, 11:19:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι αυτο λεω και εγω οποτε πλεον ειναι κοροιδια να πληρωνουμε 1.90 κατοσταρα shell και να μην βαζουμε 100αρα avin που ειναι πολυ πιο φτηνη.

PS. Γιατι ειμαι σε λαθος ενοτητα ρε εδω λεει για βενζινες κλπ....
Αν ειμαι ας το μεταφερει καποιος..


No skill Just luck
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikos68 (Νίκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Αύγ 2010, 17:21:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί η racing φίλε Γιάννη έρχεται ακόμα από Γαλλία αυτούσια χωρίς ελληνικά πειράγματα....αν σταματήσει αυτό τότε βλέπουμε Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Αύγ 2010, 17:55:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos68 έγραψε:
Γιατί η racing φίλε Γιάννη έρχεται ακόμα από Γαλλία αυτούσια χωρίς ελληνικά πειράγματα....αν σταματήσει αυτό τότε βλέπουμε Smile


απ τα περίφημα γαλλικά διυλιστήρια του μπορντό... ή εκεί βγάζουν μόνο κρασί; Razz

αυτό γινόταν (κ αν γινόταν βασικά, γιατί παίζει να είναι κ αστικός μύθος) μέχρι το 2009... τώρα όλα έρχονται από Ελευσίνα Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Αύγ 2010, 18:48:48    Θέμα δημοσίευσης: Re: H Shell και η πωληση στο Βαρδηνογιαννη!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

garevn έγραψε:
moror oil η οποια συνεπαγεται με την AVIN .


Λέγεται MOTOR OIL και είναι διυλιστήρια.


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
garevn (Giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rc 2009

Ένταξη: 01 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 31
Τόπος: Ampelokoipoi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Αύγ 2010, 20:14:48    Θέμα δημοσίευσης: Re: H Shell και η πωληση στο Βαρδηνογιαννη!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
garevn έγραψε:
moror oil η οποια συνεπαγεται με την AVIN .


Λέγεται MOTOR OIL και είναι διυλιστήρια.


Ειπε κανενας οτι ειναι χασαποταβερνα? Απλα λεμε οτι ο τζιγκερ εχει και τα 2 αρα προμηθευει τα ιδια του τα πρατηρια τι δεν καταλαβες?


No skill Just luck
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Αύγ 2010, 22:15:13    Θέμα δημοσίευσης: Re: H Shell και η πωληση στο Βαρδηνογιαννη!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

garevn έγραψε:
king207cc έγραψε:
garevn έγραψε:
moror oil η οποια συνεπαγεται με την AVIN .


Λέγεται MOTOR OIL και είναι διυλιστήρια.


Ειπε κανενας οτι ειναι χασαποταβερνα? Απλα λεμε οτι ο τζιγκερ εχει και τα 2 αρα προμηθευει τα ιδια του τα πρατηρια τι δεν καταλαβες?

Eσύ τι δεν κατάλαβες απο αυτό που είπα πάνω? ο τζιγκερ έχει το 50% της motor oil.


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vansak (ANTONIS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 1.6 GT 2009

Ένταξη: 28 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 91

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Αύγ 2010, 22:16:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν υπαρχει εταιρεια στην ελληνικη αγορα που να μην προμηθευεται βενζινη απο τα ελπε (εστω και οχι σε ποσοστο 100%) αφου εκει γινεται κατα βάση η μεγαλυτερη παραγωγη.
Ισως η shell racing να ανηκει στο ελαχιστο ποσοστο εισαγομενης αμολυβδης,
αλλα αντε να το μαθεις αυτό με βεβαιοτητα.
Παντως και τα ελληνικα διυλιστηρια εχουν αναβαθμιστει τελευταια με νεες εγκαταστασεις λόγω προδιαγραφών της 95 αμολυβδης για μικρη περιεκτικοτητα σε θειο κλπ βαση κανόνων της ε.ε. που ισχυουν (ή θα ισχυσουν απο το 2011 αν δεν κανω λαθος).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Αύγ 2010, 20:48:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

shell bp φυγανε απο ελλαδα μετα το προστιμο μαμουθ που φαγανε

η σελ πουλησε ΜΟΝΟ τα πρατηρια στο βαρδινογ
το χοντρο κομματι με πλοια κλπ χοντρικη το κρατησε

bp εφυγε εντελως

οι 100ρες του συνεχιζουν νομιζω να ερχονται απεξω αφου ειναι ειδικου τυπου βενζινες που δε φτιαχνονται εδω. αν σοτυ πουλαγαν ultimate αντι για 1000αρα της εκο θα ειχαν φαει λουκετο απο επιτροπη ανταγωνισμου ειδικα τωρα που τους περιμενει στη γωνια απο προηγουμενη ιστορια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Αύγ 2010, 21:09:15    Θέμα δημοσίευσης: Re: H Shell και η πωληση στο Βαρδηνογιαννη!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
garevn έγραψε:
king207cc έγραψε:
garevn έγραψε:
moror oil η οποια συνεπαγεται με την AVIN .


Λέγεται MOTOR OIL και είναι διυλιστήρια.


Ειπε κανενας οτι ειναι χασαποταβερνα? Απλα λεμε οτι ο τζιγκερ εχει και τα 2 αρα προμηθευει τα ιδια του τα πρατηρια τι δεν καταλαβες?

Eσύ τι δεν κατάλαβες απο αυτό που είπα πάνω? ο τζιγκερ έχει το 50% της motor oil.


H οικογένεια Βαρδινογιάννη μέσω της Motor Oil Holdings SA κατέχει το 58,02% της MOTOR OIL Α.Ε.
Που σημαίνει ότι κατέχει το πλειοψηφικό πακέτο.

Το υπόλοιπο ποσοστό έχει διατεθεί μέσω του χρηματιστηρίου. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1426s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on