PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πρόβλημα με το χρώμα..,Υπάρχει λύση?

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
broulis (nikos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye (THP)

Ένταξη: 23 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 136

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Μάϊ 2010, 04:54:38    Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα με το χρώμα..,Υπάρχει λύση? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω ένα 207 rallye και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα...Στη περιοχή που μένω το parking είναι κάτι το ακατόρθωτο...Βάζω το αυτοκίνητο σε μια αλάνα...αλλά δυστυχώς αυτή είναι γεμάτη δέντρα, με αποτέλεσμα το αμαξάκι να είναι μονίμως θύμα των πτηνών και των περιτωμάτων τους...Αποτέλεσμα το χρώμα σε κάποια σημεια να έχει οξυδοθει και να είναι εμφανείς κάποιες κυλίδες.

Γνωρίζεται εαν κάποιο συνεργείο που ειδικεύεται σε επιδιορθώσεις χρώματος μπορεί να αντιμετωπίσει τη κατάσταση χωρίς να χρειάζεται γενικό βάψιμο στα κατα τόπους σημεία? Κάποια αλοιφή ίσως ή κατι άλλο?

Τη βοήθεια σας παρακαλώ... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Μάϊ 2010, 08:45:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι υπάρχει, με την προυπόθεση ότι είσαι από Αθήνα,

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=16513&sid=bca32c14c1ecf34005d8f439757bc109


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mike swell (mike)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 20 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 105
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Μάϊ 2010, 13:28:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλύτερα βγάλε φώτος κοντινές με macro να δούμε

Rolling eyes


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούν 2010, 01:03:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενας φίλος μου είχε αντιμετοποιήσει ενα παρόμοιο πρόβλημα κ πήγε σε αντιπρόσωπο τις peugeot και του είπαν ο,τι φεύγει με γυαλισμά!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ba99297 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 Rallye 1.3 mamy

Ένταξη: 18 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 23
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούν 2010, 11:16:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά να πω και εγώ την γνώμη μου. Δεν είμαι επαγγελματίας αλλά κατάφερα μόνος μου ρωτώντας να βάψω ένα 106 Rallye s1, με τελικό αποτέλεσμα αρκετά καλό. Από την εμπερία μου κατάλαβα ότι το τι λέει ο ένας και άλλος ( όσο ειδικός και να είναι ) δεν σημαίνει ότι έχει αποτέλεσμα στην συγκεκριμένη περίπτωση. Δεν αποκλείεται να έχει, αλλά το αν τελικά το πρόβλημα του φίλου μας θα λυθεί με αλοιφή ή βάψιμο, έχει να κάνει με το κατά πόσο έχει προχωρήσει η διάβρωση. Όπως οι περισσότεροι ξέρουμε στην βαφή ( από πάνω προς τα κάτω ) υπάρχουν τρία βασικά στρώματα
1 βερνίκι
2 χρώμα
3 αστάρι

Αν έχει δημιουργηθεί διάβρωση σε ένα μέρος του βερνικιού τα πράγματα διορθωνονται και με αλοιφή , αν όμως έχει προχωρήσει η διάβρωση στο χρώμα και ακόμη περισσότερο στο αστάρι τα πράγματα είναι δύσκολα και θέλει επαναβαφή είτε τοπικά ( θελει πολύ καλό μάστορα για να είναι το αποτέλεσμα άψογο) είτε συνολικά το κομμάτι. Εγώ πάντως δεν κατάφερα με αλοιφή να βγάλω διάβρωση από κουτσουλιά γιατί είχε προχωρήσει και στο χρώμα η διάβρωση. Οπότε το αν μπορεί ή δεν μπορεί να φτιαχτεί το χρώμα από το αυτοκίνητο του φίλου, εγώ θα έλεγα ότι αυτό μπορεί να το πει μόνο κάποιος που που θα το δει από κοντά. Προσοχή ποιός θα πει γνώμη όμως, γιατί ο βαφές είναι φυσικό να πεί "θέλει να βαφεί όλο", αυτός που αντιμετωπίζει τοπικές γρατζουνιές θα σου πει " γίνεται" και θα πάρει όσα και ο βαφέας που θα το βάψει όλο. Δεν ξέρω αν βοήθησα ή αν μπέρδεψα πάντως είχα καλές προθέσεις....


Ο δημιουργικός ενήλικας, είναι ένα παιδί που επέζησε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,094s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on