PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

306 - Ζάντες απο 206 RCσε 306 cabrio 1,8

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούν 2010, 21:01:19    Θέμα δημοσίευσης: 306 - Ζάντες απο 206 RCσε 306 cabrio 1,8 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα εχω ενα 306 ψαβριο και εχω φαει απιστευτο κολλημα με τις ζαντες που φοραει το 206 rc, μπορει καποιος να μου πει αν μπαινουν? και αν ναι σε τι τιμουλες παιζουν? ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife206 (Φώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi Blue-Black

Ένταξη: 30 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 229
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούν 2010, 21:58:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπαίνουν, αλλά θα χρειαστείς αποστάτες.

Η Peugeot για το 306 (διορθώστε με αν κάνω λάθος) προτείνει offset 18 σε ζάντα 15'', ενώ η ζάντα του RC έχει offset 28. Σύμφωνα με αυτό θα χρειαστείς 10mm αποστάτες.

Σχετικά με τιμή ρώτα σε αντιπροσωπεία για καινούριες (σίγουρα θα είναι αλμυρή) ή βρες καλές μεταχειρισμένες.

Προσωπικά προτείνω να το ψάξεις λίγο το θέμα 17άρες σε 306. Εδώ στο φόρουμ έχει ήδη συζητηθεί το συγκεκριμένο θέμα και καλό θα ήταν να διαβάσεις τα όσα έχουν γραφτεί πριν το αποφασίσεις. Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούν 2010, 22:01:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο ποια αποψη μηπως ψοφησει με τις 17"? ειναι 1.8 δεν νομιζω να το επηρεασει παρα πολλυ με λαστιχαδες που μιλησα μου ειπαν ετσι και ετσι, και για καινουργιες δεν ψηνομαι γιατι η αντιπροσωπια θα θελει οσο κανει μια 4αδα oz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife206 (Φώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi Blue-Black

Ένταξη: 30 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 229
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούν 2010, 22:35:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε θα ψοφήσει, αλλά σίγουρα θα χάσεις από επιδόσεις.

Από κει και πέρα το μεγάλο μείον είναι το κοπάνημα από το 40άρι προφίλ, καθώς και η αύξηση στην κατανάλωση.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 14:30:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλαρακι εκανα αυτο που μου ειπες και εριξα μια ματια στα topic για ζαντες και αποστατες και μου κοπηκαν τα ποδια, οποτε θα παω να βαψω τις ψιλο ταλαιπωρημενες 15αρες μου, σκεφτομαι για λευκο, εχεις καθολου ιδεα τιμες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 16:43:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα μου φαινεται οτι υπερβαλετε ωρες ωρες...
99% μπαινουν οπως ειναι και μιας και ειναι 7" δεν υπαρχει και ιδιαιτερο θεμα με το πάτημα του αυτοκινητου (μιας και οι μαμα του 306 ειναι 6"χ15" ετ 19)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
recife206 (Φώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi Blue-Black

Ένταξη: 30 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 229
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 20:00:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά ντε, μη βαράς! Very happy

Όντως, λόγω οφσετ θα μπαίνει 1 εκ. πιο μέσα, αλλά αυτό εξισσοροπείται από το γεγονός οτι η ζάντα είναι 2.5 εκ. φαρδύτερη, οπότε θεωρητικά δε θα υπάρχει πρόβλημα στην εφαρμογή χωρίς αποστάτες και στο πάτημα.

Παρ' όλ' αυτά, η επιλογή 16άρας ζάντας με 195 λάστιχο είναι σοφότερη.

Άλλωστε σχέδια υπάρχουν για όλα τα γούστα και σίγουρα ομορφότερα από του rc. Περι ορέξεως όμως...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιούν 2010, 00:10:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
καλα μου φαινεται οτι υπερβαλετε ωρες ωρες...
99% μπαινουν οπως ειναι και μιας και ειναι 7" δεν υπαρχει και ιδιαιτερο θεμα με το πάτημα του αυτοκινητου (μιας και οι μαμα του 306 ειναι 6"χ15" ετ 19)

μήπως όντας φαρδύτερες και με μεγαλύτερο οφσετ υπάρχει προβλημα να βρίσκουν στο εσωτερικό του θόλου Question


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιούν 2010, 01:14:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife206 έγραψε:
Παρ' όλ' αυτά, η επιλογή 16άρας ζάντας με 195 λάστιχο είναι σοφότερη.

Άλλωστε σχέδια υπάρχουν για όλα τα γούστα και σίγουρα ομορφότερα από του rc. Περι ορέξεως όμως...


συμφωνω και στα 2...

abaleo έγραψε:
μήπως όντας φαρδύτερες και με μεγαλύτερο οφσετ υπάρχει προβλημα να βρίσκουν στο εσωτερικό του θόλου Question


δε νομιζω..
αλλα 8α αγοραζα μονο μετα απο δοκιμη εφαρμογης


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιούν 2010, 14:11:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαγκες με μπερδεψατε, να το ψαξω το θεμα η οχι?σαν ζαντες τισ εχω ερωτευτει του rc
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιούν 2010, 17:44:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να βρεις μια και να την δοκιμασεις πάνω στο αμαξι


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιούν 2010, 17:51:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xristos_c έγραψε:
μαγκες με μπερδεψατε, να το ψαξω το θεμα η οχι?σαν ζαντες τισ εχω ερωτευτει του rc


Εννοείται να το ψάξεις!!!!
Και:
1)Άν βρείς τίποτα μεταχείρο σε καλή τιμή
2)Να τις δοκιμάσεις άν κάνουν κλπ κλπ κλπ

Τοτε πάρτες!!!!

Άν όμως περάσει από το πίσω μέρο του μυαλού σου να πας να τις πάρεις καινούριες ξέχνα το γιατί η τιμή τους θα είναι αστρονομική!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Ιούν 2010, 13:59:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ξερω οτι καινουργιες ειναι πανακριβες μετχειρισμενες ποσο λετε να τις βρω κανα 400?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0652s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on