PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Κορωνοπήνια 14/60 & 13/59
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2009, 12:22:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και στο 0-100, δεδομένου ότι με κόφτη στις μαμά rpm κάνεις 2 αλλαγές.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
orestis (orestis)
Μέλος
Μέλος


106 rallye , saxo GROUP A

Ένταξη: 06 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 137
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2009, 12:26:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αισθανεσαι αλλα δεν εχεις Cool


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
katadromeas01 (Θεόφιλος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (16v) rallye (2002)

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2009, 12:32:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω απογοητευτει...

δηλαδη η κατασταση διορθονεται μονο αν το γυρισω σε 14/60?

σαν μελλοντικα σχεδια εχω το φορτομα του μοτερ με περισσοτερα αλογα (καπακια,ροικες,βολαν,εκκεντρα,προγραμμα),αν τα δεσω με το 13/59 δεν μπορω να βγαλω αποτελεσμα δυνατο και σε ρεμπριζ αλλα και σε τελικες?


mybanner4aa68addf29fb89798798798798798798.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2009, 12:32:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

orestis έγραψε:
οτι το 13/59 ειναι σαφως πιο αργο!

Μην λες μλκιες και εσυ,στην ευθεια ειναι πρακτικα ιδια,στο βουνο ειναι που το μαμα τρωει τον αμαζευτο...

Οπως ειπα και πριν,τα κοντα Κ/Π εχουν αποτελεσμα υπο προυποθεσεις. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2009, 12:39:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο, στην ευθεία μέχρι ΠΟΣΑ km/h δε διευκρίνησες. Γιατί αν πάνε μέχρι 180 δε νομίζω να πηγαίνουν τα ίδια Confused


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2009, 12:43:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειπα και νωριτερα,τα κοντα Κ/Π χανουν αισθητα απο μειωμενη προσφυση και απο αλλαγες ταχυτητων.
Σε ολα τα υπολοιπα υπερτερουν.

Απλα πρεπει να ειμασε σε θεση να κατανοουμε το που δουλευει το καθε πραγμα,πχ δεν μπορεις να βαλεις εκκεντροφορους και να ζητας καλυτερη δυναμη χαμηλα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
andreas16v (andreas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 26

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2009, 23:04:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παλι λεω οτι πιο σωστο (ταλαιπωρια-τσεπη) ειναι να κανουμε οτι ειναι να κανουμε στο μοτερ που εχουμε,να σιγουρευτουμε σε ποιο φασμα στροφψν δουλευει,να ειμαστε σιγουροι για την συμπεριφορα του αν "κεισουμε ή ανοιξουμε" τα γραναζια των εκκεντροφορων και σε συναρτηση για τι τυπο αυτοκινητου προοριζομαστε να επιλεξουμε κορωνοπηνιο....


www.insys.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2009, 23:14:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πιο ορθο απο ολα μιας και αναλογα με το που αποδιδει το μοτερ μας,επιλεγουμε και το αναλογο Κ/Π. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 14:02:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με 13-59(σε 16v) τι δουλευει καλητερα εθνικη? μαμα 5η η πιο μακρια?το αμαξι δε παει ταξιδια αντε καμια θηβα και εδω γυρω η τιποτα αττικη οδος


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 15:23:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γνωμη μου,μια μαμα 5η οχι μονον για καταναλωση,αλλα και για πιο ξεκουραστο μοτερ με χαμηλοτερες θερμοκρασιες λαδιου. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 15:39:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι ρε στελαν με μαμα 5η λεω να ξεκινησω,εννοεις με πιο μακρυα (απο αλλο σασμαν) θα το κουραζει το μοτερ η εγω δε καταλαβα?


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 17:11:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Γνωμη μου,μια μαμα 5η οχι μονον για καταναλωση,αλλα και για πιο ξεκουραστο μοτερ με χαμηλοτερες θερμοκρασιες λαδιου. Wink


Μάλλον έμπλεξες τα μπούτια σου Laughing κι εννοείς μακρυά 5η (43x33).

(btw υπάρχει καμιά στα πέριξ?)


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1175s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on