PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Εγκατάσταση Υγραερίου σε αυτοκίνητο
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 49, 50, 51  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
tgi (Τάσος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Citroen C4 GP

Ένταξη: 27 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 60
Τόπος: N.Iraklio - Athens - Hellas

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Αύγ 2004, 11:20:39    Θέμα δημοσίευσης: Εγκατάσταση Υγραερίου σε αυτοκίνητο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρήκα στο internet το site www.shellgas.gr όπου αναφέρεται σε εγκατάσταση και λειτουργία του αυτοκινήτου με υγραέριο!!!!
Τί λέτε????

Εχω ένα Peugeot 307cc 1600 όπου το αγόρασα πρίν από 4 μήνες. Χάνω την εγγύηση?????

Απ' ότι είδα η οικονομία ειναι σημαντική!!!!! περίπου στα μισά λεφτα η κατανάλωση!!!


tgi wrote... Scripta manent
I am moving with LPG without oil charger @ 40.000 Km and still moving....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
xeskepastos (Spyros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 CC 1.6 16V

Ένταξη: 23 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: Italy

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Αύγ 2004, 11:34:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την εγγυηση την χανεις στανταρ (οι περισσοτεροι κατασκευαστες αποθαρρυνουν τετοιες μετατροπες)... οπως επισης και τον, ηδη οχι ιδιαιτερα μεγαλο, χωρο για τις αποσκευες...
Επισης λαβε υπ'οψιν οτι υπαρχουν περιορισμοι στην σταθμευση αυτοκινητων με υγραεριο π.χ. σε κλειστα υπογεια γκαραζ και ενδεχομενως στη μεταφορα με πλοια. Τελος απ'οτι ξερω η υγραεριοκινηση προκαλει προωρη φθορα σε καποια μερη του κινητηρα οπως οι εδρες των βαλβιδων.
Προσωπικα, αν ειχα κανα παλιαμαξο θα σκεφτομουν να βαλω τετοιο συστημα, σιγουρα οχι στον τσιλικο Πεζουλα ποσο μαλλον καμπριο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tgi (Τάσος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Citroen C4 GP

Ένταξη: 27 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 60
Τόπος: N.Iraklio - Athens - Hellas

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Αύγ 2004, 11:47:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελα μου ντε που όλοι οι ξένοι (Αγγλοι, Γάλλοι, Πορτογάλλοι) που βλέπω στον internet και συζητάνε, βάζουν όλοι Υγραέριο????

Εχεις καμια καλό site ελληνικό και ξένο για να μάθω περισσότερα για αυτό το θέμα????


tgi wrote... Scripta manent
I am moving with LPG without oil charger @ 40.000 Km and still moving....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Αύγ 2004, 12:33:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγκυκλοπαιδικά... να ξέρεις ότι το Υγραέριο ,γενικά , ακόμα και στις χρήσεις του εντός σπιτιών είναι Βόμβα πραγματική , σε αντίθεση βέβαια με το Φυσικό Αέριο το όποιο είναι σχετικά άκακο.

Την συγκεκριμένη εφαρμογή την έχω ακούσει μόνο για κάποια ταξί...ισως θα έπρεπε να κοιτάξεις κατά πόσο αυτή η πατέντα θεωρείται μόνιμη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
xeskepastos (Spyros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 CC 1.6 16V

Ένταξη: 23 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: Italy

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Αύγ 2004, 12:33:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ειναι γι'αυτο τοτε ακομα περισσοτεροι αγοραζουν κατ'ευθειαν diesel... εκτος απο τη νομοθεσια ομως, αν διαβασεις το αναλογο τοπικ θα καταλαβεις οτι στη χωρα μας υπαρχουν και αλλα προβληματα οπως η ποιοτητα καυσιμου... στο γκαζι αυτο που μου ερχεται στο νου ειναι οι λιγοι σταθμοι ανεφοδιασμου, λαβε υπ'οψιν σου επισης οτι η βενζινη σ'αυτες τις χωρες κοστιζει και κατα πολυ περισσοτερο (αυριο κατεβαινω Ελλαδα, φουλαρα τον Πεζουλα με 1,2 ευρω το λιτρο απλη αμολυβδη, για να καταλαβεις), επισης τα κυβικα δεν περιοριζονται λογω εφοριας στα 1600 αντε 2000 οπως σε εμας!!! Rolling eyes
Επισης, πηγα στο λινκ που ποσταρες και για εναν μεσο ορο 10 χιλ. χιλιομετρα το χρονο θες 3-4 χρονια για να κανεις αποσβεση καιγοντας ΜΟΝΟ γκαζι εννοειται... αξιζει να πεταξεις την εγγυηση στα σκουπιδια???
Καποια λινκ που βρηκα ειναι στα Ιταλικα... επιγραμματικα, υπαρχουν οντως πολλοι φαν της υγραεριοκινησης με ολα τα πλεονεκτηματα κοστους που ανεφερες, οι περισσοτεροι με τις παρακατω προυποθεσεις ομως:
- αυτοκινητα μεγαλου κυβισμου, με σχετικα πολυ χωρο η επαγγελματικα(2.5λ και βαλε, π.χ. τζιπακια κλπ) η/και πολλα χιλιομετρα το χρονο (πανω απο 15000)
- κατοικοι περιοχων με καλη πυκνοτητα σταθμων ανεφοδιασμου η/και με περιορισμους στην κυκλοφορια (το γκαζι GPL η μεθανιο ρυπαινει πολυ λιγοτερο ετσι εξαιρουνται απο τα μονα/ζυγα)
Καπως ετσι... τωρα, οπως παντα, η επιλογη ειναι δικη σου Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexbo1 (Alexandros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 XT 1.6 16V 5θυρο

Ένταξη: 10 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Νοέ 2004, 01:06:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θέλεις οικονομία παρε το prius (δεν κανω διαφήμηση Laughing Laughing )


alexbo1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Νοέ 2004, 02:36:29    Θέμα δημοσίευσης: Re: Εγκατάσταση Υγραερίου σε αυτοκίνητο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tgi έγραψε:
Βρήκα στο internet το site www.shellgas.gr όπου αναφέρεται σε εγκατάσταση και λειτουργία του αυτοκινήτου με υγραέριο!!!!
Τί λέτε????

Εχω ένα Peugeot 307cc 1600 όπου το αγόρασα πρίν από 4 μήνες. Χάνω την εγγύηση?????

Απ' ότι είδα η οικονομία ειναι σημαντική!!!!! περίπου στα μισά λεφτα η κατανάλωση!!!


Λοιπόν, ανταλάσσω το 206 μου με το 307cc σου. Πάρτο και βάλτο και υγραέριο και καυσόξυλα άμα θες Cool


ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΑ ΑΜΑΞΙΑ ΤΙΣ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΓΙΑ ΥΓΡΑΕΡΙΑ??? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tgi (Τάσος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Citroen C4 GP

Ένταξη: 27 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 60
Τόπος: N.Iraklio - Athens - Hellas

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Νοέ 2004, 10:25:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΑ ΝΤΕ.... ΜΗΝ ΒΑΡΑΣ!!!!!
ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ!!!!!

Αυτή είναι η πρόθεσή μου!!!!!


tgi wrote... Scripta manent
I am moving with LPG without oil charger @ 40.000 Km and still moving....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Νοέ 2004, 10:32:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εδω κοιταμε να βαλουμε οσο το δυνατο περισσοτερο αερα και βενζινη στους κυλινδρους μπας και βγαλουμε κανα αλογο και εσυ λες να καουμε οικονομια? Beer Beer Beer

το υγραεριο αστο για τις σομπες και τα ταξι... μεθανολη που θα βρουμε δεν ξερω... Scratch Scratch

αμα θες οικονομια κοιτα μολις επιτρεψουν τα diesel και στην αθηνα να παρεις ενα... ειναι και πιο οικονομικο και πιο ροπατο... και μελλοντικα μπορει και πιο γρηγορο...

διαβασατε για το twin turbo της opel?... στο EVO αυτου του μηνα εγραφαν πως το αγαπημενο τεστ των δοκιμαστων ηταν να πηγαινουν με 100χλμ και να πατανε τερμα γκαζι αφηνοντας κατι πορσικα να ψαχνονται...
215 αλογα και 40 κιλα ροπη που θα ανεβουβ στα σχεδον 45 μολις εξελιξουν το καινουριο σασμαν απο 2000 κυβικα μολις... Wink





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Νοέ 2004, 18:45:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tgi έγραψε:
ΚΑΛΑ ΝΤΕ.... ΜΗΝ ΒΑΡΑΣ!!!!!
ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ!!!!!

Αυτή είναι η πρόθεσή μου!!!!!


Ναι αλλά όχι σε αυτό το αμάξι Evil Είναι ιεροσυλία.

Πάρε ένα μεταχειρισμένο Autobianchi ή LADA και κάντου τέτοια πράγματα Cool

Όπως με πρόλαβε και ο Γιάννης, γύρνα το σε πετρέλαιο καλύτερα όταν επιτραπεί στην Αθήνα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2004, 01:31:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη εχεις δει TOUAREG V10 TDi να ανοίγει εν κινησει???
Αστο καλύτερα! Χέστηκα πάνω μου! Το πράγμα εχει 76kgr ροπή!!!
Σχεδόν νταλίκα!!!


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Σεπ 2008, 15:07:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξαναξυπνάω αυτο το κοιμώμενο post να μην με ζαλίζει ο STEVE οτι πριν γράψω δεν κανω αναζήτηση...

Λοιπον, εν ετη 2008 και με την αμολυβδη στα 1,3 ανα λιτρο.. ενω το υγραέριο κανει 0,6/l .... ?? αλαξε κανένας γνώμη?


Ενας καλος μου φίλος εχει μια απο τις 2 εταιριες που εγκαθιστουν υγραεριθοκίνηση σε αμαξια στην Θεσσαλονική. Εχουμε μιλήσει περι του θέματος εδω και χρόνια κ σε βάθος χρονου πολλες φορές. Με ενημερώνει για τις τελευταιες τεχνολογίες κτλ.. λοιπον, τα τελευταια συστηματα υγραεριου για αμαξια ειναι απιστευτα. Απόδοση ΟΠΩΣ ακριβος και η κανονικη βενζινη. Καθαρότερη καυση καθότι το αεριο κανει τέλεια καυση και δεν αφήνει κατάλοιπα στον κινητήρα ακομα και ποιο πλουσιο μιγμα να εχει.

Λεπτομερεστερα, σε αντιθεση με τις πρώτες γενιές συστηματων υγραερίου τωρα βαζουν μπεκ πανω στα μπεκ (ή κατι τετοιο) και ψεκάζουν υγραεριο κατευθειαν στον θαλαμο καυσης. Εχει δικο του ΕCU που παιρνει ενδήξεις οπως και ο εγκέφαλος και βαζει την ανάλογη ποσοτητα.

Απο ασφάλεια μου εδειξε παμπολες φωτογραφίες απο αμάξια που πηραν φωτιά στο ρεζερβουάρ ΑΛΛΑ το υγραέριο δεν πήρε.. εχουν κατι περιεργα συστηματα που κατευθειαν κλεινουν την παροχη στο αμαξι αν τρακαρεις.

Επισης προχτές διαβαζα ενα αρθρο στο yahoo για την υγραεριοκίνηση στην ΑΜερική σε μια συγκεκριμενη πολιτεία τους. ΓΙΝΕΤΑΙ Πανικος! ολοι τρεχουν και κανουν μετατροπες ή αγοραζουν μοντελα εταιριων που κυκλοφορουν με υγραεριοκίνηση. Εκει η βενζινη κανει 3-4$ και το υγραέριο 0.70$ και τους συμφέρει τρελά!!

τι λέτε ? εμενα ο φιλος μου με 1400Ε λεει μου βαζει ολοκληρο το συστημα... και πάντα εχεις τον διακόπτη και το γυρνάς σε βανζινη αν γουσταρεις 100 οκτάνια!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Σεπ 2008, 15:30:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να το βάλεις και αν αξίζει, να πάμε να το βάλουμε όλοι μας Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Σεπ 2008, 16:05:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατα 90% θα το βαλω μεχρι τα χριστουγεννα.. Δεν μπορώ αλλο 1μισι ευρώ το λιτρο την βενζίνη!! 40Ε-50Ε την βδομαδα τρόω σε βενζινες!! 160-200 τον μηνα!!! καλα που δεν καπνίζω!!!

σοβαρα τώρα μολις βρώ το χρήμα θα το βάλω. θα πάρω τηλ και εναν αλλον φιλο που εχει βαλει πριν 3 χρονια σε ενα corolla. Να τον ρωτήσω 3 χρονια μετα αν τον βόλεψε και σε τι κατασταση ειναι το αμάξι..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Σεπ 2008, 16:28:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα ειναι ενδιαφέρουσα αυτή η πληροφορία
επίσης μάθε τι μέση καταναλωση εχει (και τι ειχε πριν με βενζίνη) σε lt/100km

επίσης σχετικά με το κόστος αλλα και την αποσβεση των χρηματων που θα δωσει τωρα...
αν εχει 0.6ε/λτ το υγραεριο και 1,3ε/λτ η αμολυβδη τοτε η διαφορα του ειναι 0,7ε/λτ

αν εσυ βαζεις 40~50ε ας πουμε 45ε αμολ την εβδομαδα = περιπου 35λιτρα/εβδομαδα = 140 λιτρα το μηνα = χ12 -> 1680λιτρα πες 1700λιτρα το χρονο

με το υγραεριο ΑΝ εχεις την ιδια καταναλωση για τα ιδια λιτρα θα πληρώνεις 1020ε αντι 2210ε (αμολυβδη) που σημαινει οτι εχεις "γλυτωσει" 1200ε, τα οποία εχεις προπληρώσει (+200) για την εγκατασταση (αν ισχυει το 1400ε που ανεφερες)
αρα τον 1ο και κάτι χρόνο κανεις απόσβεση των χρημάτων που εχεις δώσει
...αρκεί να μην πρόκυψει οποιαδηποτε δυσλειτουργια στο όλο συστημα που να αυξησει το κόστος χρησης του και φυσικά να μην αλλάξει η μέση καταναλωση..

αυτα..


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Σεπ 2008, 16:33:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω την εντύπωση πως αυξάνεται η κατανάλωση.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Σεπ 2008, 17:03:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εαν αυξάνεται η καταναλωση το τε αυξάνεται και ο χρόνος στον οποίο κάνεις απόσβση των χρημάτων που χεις δωσει για την εγκατασταση...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Σεπ 2008, 19:47:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η καταναλωση δεν αυξάνεται, ιδια αυτονομία αν λιτρο (συμπιεσμενου αεριου) εχεις, ετσι μου ειπε τουλαχιστον. ΚΑι αυτο για την αποσβεση το υπολογισα και εγω και ειναι ο λογος που το σκεφτομαι.

Εχει εγγύηση , οποτε οτι ζημεια βγαλει το συστημα θα αλαχθει. τωρα για το αν κανει ζημεια στο αμαξι (που λογικα δεν παιζει)... τοσοα και τοσα μου βγαζει ηδη..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
IAKOVOS (iakovos)
Μέλος
Μέλος


307CC 1.6 16 V 2007

Ένταξη: 03 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 173
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Οκτ 2008, 16:57:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
tgi έγραψε:
ΚΑΛΑ ΝΤΕ.... ΜΗΝ ΒΑΡΑΣ!!!!!
ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ!!!!!

Αυτή είναι η πρόθεσή μου!!!!!


Ναι αλλά όχι σε αυτό το αμάξι Evil Είναι ιεροσυλία.

Πάρε ένα μεταχειρισμένο Autobianchi ή LADA και κάντου τέτοια πράγματα Cool

Όπως με πρόλαβε και ο Γιάννης, γύρνα το σε πετρέλαιο καλύτερα όταν επιτραπεί στην Αθήνα... Wink


++++++++++++++ Beer


ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
tasos_vl (Tasos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 rallye facelift

Ένταξη: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: Out of space!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάϊ 2010, 14:13:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βλέπω οτι η τιμή της βενζίνης θα φτάσει τα 2€, τελικά αξίζει να βάλουμε υγραέριο? χάνουμε την εγγύηση του εργοστασίου? τι λέτε εσείς??


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 49, 50, 51  Επόμενη
Σελίδα 1 από 51

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2402s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on