PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 How to: Τοποθέτηση σκούπας σε 106 Gti
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Απρ 2009, 22:51:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε συ δε χρειαζεται αυτακια και γω μεγαλη εχω, και μπροστα η σκουπα το πανω μερος κανει χειλακι ,εε εκει 2 τρυπουλες με 10αρακι στις μαμα βιδες του παπα και λαστιχακια(δηλ σαν ροδελες 1ποντο χοντρες )και αφηνει αυτο τον ποντο η σκουπα απο την μετωπη.δηλ η σκουπα δεν κολαει στην μετωπη αλα εχει αποσταση 1 ποντο γιατι ενδιαμεσα υπαρχουν τα λαστιχακια. θα βρεις τετοια σε μαγαζια με βιδεσ κλπ.


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Απρ 2009, 22:57:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ σωστα. Wink



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Απρ 2009, 23:11:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ ωραια ρε μαγκακια...ευχαριστω πολυ. θα προσπαθησω να το φτιαξω (αν γινεται γιατι ι σκουπα μου εχει σπασει σε 3 σημεια).
κατι τελευταιο. η samco η σωληνας που εχει το παιδι στην photo ποση διαμετρο πρεπει να εχει ? βρηκα κωδικο και αυριο θα ρωτησω αν υπαρχει ελλαδα. τον κωδικο τον εδινε για saxo και οχι για 106 αλλα τεσπα. απλα πειτε μου αν ξερετε διαμετρο . (κωδικος TVS152 )
((το ιδιο kolaro το βρηκα στο internet www.ramtuning.gr απλα ειναι venair και οχι samco))
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
greenpug106 (Κωνσταντίνος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 Gti, PT51, etuned

Ένταξη: 24 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 897
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Απρ 2009, 06:57:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θέλεις μπορώ να τη μετρήσω.

Κολλάρα μπορείς να βρεις και εδώ

http://viper-performance.co.uk/


Γκαράζ
Peugeot 106 GTi 150+ ίππους etuned
Audi A4 TFSi SLine Special Edition 250+ ίππους etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Απρ 2009, 07:48:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

loipon τα λαστιχακια ειναι ετσι οπως φαινονται


και βιαστικα ετσι που μετρισα το κολαρο εξωτερικα εδειχνε 73mm


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Απρ 2009, 23:15:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε επιστήμονα λαστιχάκια είναι με μικρή τρυπα στη μέση αν είναι στενά απλά τα ανοίγεις λίγο αυτά είναι για κραδασμούς και να σου κρατάνε τι σκούπα


μια τέτοια γωνια θέλω και εγώ Γιωργάρα

η μεταλλική που έχω με έχει ψήσει θέρμαινεται πολύ

θα βάλω τι "σιλικονατη" να δω κρύα μέρα πια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Απρ 2009, 09:32:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα η σκουπα απο κατω εχει γινει σαγρε απο την θερμοκρασια (καηκε ). βαλτε παιδια ταινια στο χταποδι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Απρ 2009, 20:15:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το "κολαρο" που βρήκες Γιώργο είναι για το σάχο αλλα κάνει και για μας δεν βλέπω να λέει τιμή εκεί όμως!

μήπως έχουμε κάποιον να μας στείλει γωνια υπάρχει κάποιο link?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Απρ 2009, 09:09:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω στο δικο μου οταν ειχα βαλει τη σκουπα ειχα αφησει για κολαρο,το μαυρο που εχει το γνησιο φιλτροκουτι γιατι ηταν πιο μαλακο(κ ηταν κ σαν σπιραλ) κ με το τζογο που ειχε το μοτερ δε μου εσπαγε τη σκουπα.οσα αλλα ειχα δει με κολαρα σιλικονης ολα ειχα σπασει στη βαση της μετωπης.



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Απρ 2009, 00:41:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1 και έτσι ειναι !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Απρ 2009, 07:17:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η άλλη "λύση" είναι η εξής:

Βάλτε βάσεις μηχανής PS miniGr.A και βιδώστε τη σκούπα κατευθείαν στη μετώπη! Το μοτέρ δεν κουνιέται πλέον πέρα-δώθε, οπότε το σύνολο μοτέρ-σασί-σκούπα μένει πάντα ακίνητο Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Απρ 2009, 19:16:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποσο κανουν αυτες οι βασεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Απρ 2009, 19:39:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NemesisUltra έγραψε:
ποσο κανουν αυτες οι βασεις?


Για τις πάνω της PS υπολόγιζε χονδρικά ένα 120ρι αλλά θες και κάτω. Η κάτω της PS έχει γύρω στα 50 αλλα μεταφέρει ΠΟΛΥ κραδασμό στο εσωτερικό, ενώ της Powerflex που είναι πιό "φιλική" έχει σχεδόν τα ίδια.

Ας μην το συνεχίσουμε εδώ για βάσεις γιατί χαλάμε το όμορφο DIY Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Απρ 2009, 18:05:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστώ πολύ road για την απάντηση θα τις πάρω και εγώ γιατί όταν ζεσταθεί το 106 μου αρχίζει και κάνει κάτι βόλτες η μηχανή μου μέσα τώρα πάμε στη σκούπα πάλι γιατι είναι σημαντικό κομμάτι τις εισαγωγής μας

πολύ θερμοκρασίες τα "μεταλλικά" foul για ""σιλικονατη"" γωνια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Απρ 2009, 23:18:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

130ε + 20ε τα καθαριστικα με τοποθετηση, ειναι σιμοτα και τα εχει ολα μεσα τα παρελκομενα. αυτα τα λαστιχακια εχουν πανω και κατω σπιρωμα. πανε σε μαγαζι με ανταλλακτικα εχουν. το στρογγυλο το εχουν ολα τα σαξοραλλα, ειναι για τις αναθυμιασεις της βενζινης επιστροφη αν θυμαμαι καλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
greenpug106 (Κωνσταντίνος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 Gti, PT51, etuned

Ένταξη: 24 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 897
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Απρ 2009, 06:45:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το κολάρο σιλικόνης μπορείτε να το βρείτε εδώ

http://www.spoox.co.uk/catalog/product_info.php?products_id=837

Για 60 στερλίνες


Γκαράζ
Peugeot 106 GTi 150+ ίππους etuned
Audi A4 TFSi SLine Special Edition 250+ ίππους etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Μάϊ 2009, 15:48:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

greenpug106 έγραψε:
Το κολάρο σιλικόνης μπορείτε να το βρείτε εδώ

http://www.spoox.co.uk/catalog/product_info.php?products_id=837

Για 60 στερλίνες

αξιοπιστο αυτο μαγαζακι? εχει ψωνισει κανεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
VripoSaxo (Ευριπίδης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 05 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2010, 08:20:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πλέον τα δεματικά πλαστικά tire ups λύνουν τα χέρια
εγώ την είχα με μεταλλοταινία τσέρκι αλλά έσπαγε συνέχεια
πλέον με tire ups τίποτα αποροφάνε και κραδασμους
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
freezebee (nos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Απρ 2010, 22:48:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια εγω ειχα βαλει αυτοκολλητο με τσιμουχα (απο αυτο που βαζουμε στα παραθυρα)στο σημειο που ερχεται η σκουπα σ επαφη με τη μετοπη ωστε να μη σπασει η σκουπα απο στους κραδασμους σε συνδυασμο με την υψηλη θερμοκρασια!
παντως η πατεντα που εκανε το παιδι με τα λαστιχακια μου φενεται μακραν η καλυτερη κ' πιο αξιοπιστη..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puf_f_e (pug_f_e)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye

Ένταξη: 22 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 32
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Απρ 2010, 20:37:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δυστυχως σε εκεινες τις περιοχες που εχει αρκετη ζεστη , οτι και να βαλεις που εχει σχεση με τη λεξη αυτοκολλητο ΄η κολλα , χαλαει απο τη ζεστη μετα απο καποιο καιρο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1372s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on