PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μπλόκα και ραντάρ στους δρόμους!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Ιαν 2010, 11:01:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παει η πίστα Laughing Laughing Laughing Laughing

υ.γ. περαν του χαβαλε... "χρειαζόταν" γιατι οντως γινοταν "μάχη"...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Ιαν 2010, 11:38:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1097094&lngDtrID=244


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stamatis_vts (σταματης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo '98

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: attiki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Ιαν 2010, 16:24:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kai αμα θελεις να πας παραλιακα εχουν μπλοκα παντου,,,
ηταν ενα σημερα στην Λουτσα και ενα στην Ραφηνα στην πλατεια που πας για κοκκινο λιμανακι, οπου και με σταματησανε... Embarassed


Don't Trust Anybody...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Ιαν 2010, 18:10:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

συγνωμη αλλα αν επιτρεπεται γιατι σε σταματησαν?
"ετσι"
ή λόγω βαβουρας (εξατμισης)
ή "καβουριας"... (στο προυγουμενο S...)
ή λόγω εμφανισης (φιμε)
??
Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
stamatis_vts (σταματης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo '98

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: attiki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Ιαν 2010, 18:25:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επειδη πιασαμε κουβεντα, με σταματησανε γτ πρεπει να δειξουν αποτελεσμα, στην λιστα που γραφουν οσους ελεγξανε, και γτ οπως μου ειπαν τα πουντοσαξοραλλα εχουν βγαλει κακη φημη...
εξατμιση δεν εχω, και τα φιμε μου ειναι αρκετα φωτεινα... Wink


Don't Trust Anybody...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Ιαν 2010, 18:33:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα γνωστα κοινώς...
μου φαινεται οτι πρεπει να ξηλώσω εστω τα εμπρός φιμε και να βαλω κατι πιο λαιτ... Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
stamatis_vts (σταματης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo '98

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: attiki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Απρ 2010, 11:30:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

την τριτη το απογευμα που γυρναγα απο το χωριο (αστρος κυνουριας) πιστευω οτι ολοκληρωθηκα σαν οδηγος...
με σταματησανε σε μπλοκο σε στανταρ σημειο που την στηνουνε στην περιοχη, και ενω ημουν ο τελευταιος στην ουρα, μπροστα μου ενα κορρολα και ενα σεισεντο, και αφου με ενημερωσαν οτι η ασφαλεια μου ληγει σε 10μερες, μου ζητησαν να ανοιξω τον διακοπτη και να πατησω φρενο, και μου την ειπαν οτι τα φωτα των φρενων δεν φαινονται γτ εχω αντικαταστησει τα εργοστασιακα κωλοφαναρα...
αφου τελικα ξεμπλεγω χωρις ραβασακια, φτανω πιο μετα τα προαναφερθεντα κορρολα και σεισεντο... και στα 2 οχηματα δεν λειτουργουσανε τα πισω δεξια φωτα των φρενων... αλλα αυτους δεν τους σταματαει κανεις, γτ ειναι "φυσιολογικοι" πολιτες ενω εμεις ειμαστε οι "ταραξιες"...
Evil Evil Evil


Don't Trust Anybody...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Απρ 2010, 12:53:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξανααρχισε το γνωστο μπλοκο της τροχαιας στη Κηφισσια (Διασταυρωση για πολιτεια, στο υψος Ξενοδοχειου πεντελικο), σαββατα αλλα και καθημερινες!

Αν σας σταματησουν στο συγκεκριμενο μπλοκο δε τη γλιτωνετε χωρις προστιμο που να χτυπιεστε σα....χταποδια


Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Απρ 2010, 13:57:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε αυτο το site http://www.gpspocketpc.gr/phpbb/viewforum.php?f=9

υπαρχουν ολες οι πληροφοριες για να εγκαταστησετε στο GPS σας τα σημεια με τα πιθανα μπλοκα το εκανα και βοηθαει πολυ!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
grey_fox (Giwrgos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206cc 1.6

Ένταξη: 27 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Απρ 2010, 23:23:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι είναι πολύ καλό αυτό το πρόγραμμα, το έχω βάλει και εγώ στο gps.
Αξίζει για τα φορητά ραντάρ αλλά και για τις σταθερές κάμερες ταχύτητας και έχει και πολλά άλλα καλούδια να βάλεις.
Βοηθάει πολύ και στις κλήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Μάϊ 2010, 18:20:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλοι οδηγοί, έχουν τοποθετηθεί τα νέα σταθερά ραντάρ ταχύτητας στην Αττική Οδό.

(αρχίζει από τον άλλο μήνα - ή και λίγο νωρίτερα !!! )

Σταθερά Ραντάρ Ταχύτητας Αττικής Οδού

Επεξήγηση συμβόλων

ΧΘ= Χιλιομετρική Θέση

Β = ?
Υ = Υμηττός
Ρ = Ραφήνα
Χ = Χολαργός
Κ = Κατεχάκη
Μ = Μαρκόπουλο



SLVMS = Οι πράσινοι μεταλλικοί πίνακες που δίνουν ενημέρωση για όρια ταχύτητας και άνοιγμα ή κλείσιμο λωρίδων- μακρόστενοι)
MVMS = Οι μαύροι ηλεκτρονικοί πίνακες που δίνουν πληροφορίες για την κίνηση (μακρόστενοι)

Κάμερες Περιφερειακής Υμηττού - Ανά ζεύγη

ΧΘ - Ρ 7.1 (πλευρική κάμερα στο τούνελ)
ΧΘ - Υ 6.9 (πλευρική κάμερα - εμφανής)

ΧΘ - Χ 6.6 (κρυμμένη κάμερα στο SLVMS)

ΧΘ - Β 6.2 (κρυμμένη κάμερα στο SLVMS)

ΧΘ - Κ 3.0 (πλευρικό τοποθετημένο όμως στο MVMS του αντίθετου ρεύματος)

ΧΘ - Μ 3.0 (κρυμμένη κάμερα στο ΜVMS)
ΧΘ - Κ 0.6 (κρυμμένη κάμερα στο SLVMS)

Κάμερες Κεντρικής αρτηρίας Αττικής οδού
__________________________________
Α = κατεύθυνση Αεροδρόμιο
Ε = κατεύθυνση Ελευσίνα
__________________________________

ΧΘ - Ε 39.5 (κρυμμένη κάμερα στο ΜVMS) (ΣΕΑ Μεσογείων) - προς Ελευσίνα

ΧΘ - Α 39.5 (κρυμμένη κάμερα στο ΜVMS) (ΣΕΑ Μεσογείων) - προς Αεροδρόμιο
ΧΘ - Α 19.4 (κρυμμένη κάμερα στο SLVMS) (Δημοκρατίας) - προς Αεροδρόμιο

ΧΘ - Α 15.2 (κρυμμένη κάμερα στο SLVMS) (Μαύρη ώρα) - προς Αεροδρόμιο
(επιπλέον, μία προς Ελευσίνα - ιδε κατωτέρω)
ΧΘ - Ε 9.2 (πλευρικό αριστερά) (ΣΕΑ Ασπροπύργου) - προς Ελευσίνα

+ οι δύο κάμερες που υπήρχαν ήδη, δηλαδή :

μία, στην είσοδο της Αττικής Οδού από Ελευσίνα στο τέλος του τούνελ δεξιά και

μια, στο ύψος της εξόδου των Νέων Λιοσίων πριν το τούνελ της Μαύρης Ώρας προς Ελευσίνα, (κρυμμένη πίσω από το SLVMS)


ΠΡΟΣΟΧΗ !!!

Να υπολογίσετε max (!) ΑΝΟΧΗ περίπου 20% πάνω από τα επιτρεπόμενα όρια ταχύτητας !


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάϊ 2010, 08:57:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως τις προαλλες που κηνυγουσα μια lamborghini Cool πετυχα μια καμερα πριν τα διοδια της ελευσινας χωμενη μεσα στα χορταρια στο διαζωμα....


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης


Έχει επεξεργασθεί από τον/την reselie στις Τετ 26 Μάϊ 2010, 10:05:04, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάϊ 2010, 09:26:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie έγραψε:
[...] διαζευγμα....


Μάλλον εννοείς διάζωμα, ε;

Μια καλή μέθοδος για να αποφεύγουμε να γεμίζουμε το φωτογραφικό άλμπουμ του αυτοκινήτου μας με φωτογραφίες της πινακίδας κυκλοφορίας του, αλλά και να μην κόβουμε άσκοπα ταχύτητα, όταν αντιληφθούμε ύπαρξη σταθερής κάμερας, είναι η εξής:

Οι σταθερές κάμερες αποτελούνται από το κουτάκι της κάμερας, που τοποθετείται σε μια κολώνα, ένα μεγάλο κουτί, στο έδαφος και ακόμη μια κολώνα. Η τελευταία είναι αυτή στην οποία έρχεται το ρεύμα στην όλη εγκατάσταση. Όταν ΔΕΝ υπάρχει καλώδιο που να καταλήγει σε αυτήν την κολώνα, η κάμερα ΔΕ λειτουργεί. Προφανώς δεν είναι εύκολο να διακρίνεις από μακριά αν αυτό συμβαίνει και ειδικά τη νύχτα. Πάντως όταν αυτό είναι δυνατό, είναι σωτήριο για τη φόρα που έχεις μαζέψει και είναι κρίμα να χάσεις... Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάϊ 2010, 10:04:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sinanai έγραψε:
reselie έγραψε:
[...] διαζευγμα....


Μάλλον εννοείς διάζωμα, ε;

Μια καλή .....χάσεις... Wink


ναι αυτο εννοω...Φτου!


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotos 106xs (Σωτηρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 s1 BlueBullet

Ένταξη: 18 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Somewhere In Time

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάϊ 2010, 10:27:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η κάμερα για να λειτουργεί δεν είναι απαραίτητο να έχει ενέριο καλώδιο,μπορεί να το έχει περασμένο και απο το έδαφος.
Οι κάμερες που είναι στο διαχωριστικό διάζωμα και είναι σε κάτι τετράγωνα κουτιά μπορούν να έχουν τα καλώδιά τους περασμένα απο το έδαφος χωρίς να φαίνεται κάτι άλλο.Τώρα ποια κάμερα δουλεύει σωστά και ποιος την παρακολουθεί είναι μια άλλη ιστορία,το ρίσκο όμως είναι αποκλειστικά δικό μας.
Κάμερες επίσης υπάρχουν στάνταρ στην είσοδο και στην έξοδο απο κάθε τούνελ άσχετα αν τις βλέπουμε ή όχι. Κάποιες είναι καμουφλαρισμένες και κάποιες άλλες βγάζουν μάτι(τουλάχιστον στην διαδρομή προς Ελευσίνα που την έχω περάσει αρκετές φορές υπάρχει θέμα...)
Να ξέρετε πάντως ότι όλες οι κάμερες που είναι τοποθετημένες δεν είναι ίδιες για να μην μπερδεύεστε και κατά πάσα πιθανότητα λειτουργούνε.Και στην περίπτωση που δεν λειτουργούνε να είστε σίγουροι ότι θα το κάνουν πολύ σύντομα...




Τέλος Εποχής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Σελίδα 7 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1458s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on