PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αλλαγή εγκεφάλου c2/206

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sectorakos2001 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Μάρ 2010, 20:24:36    Θέμα δημοσίευσης: Αλλαγή εγκεφάλου c2/206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα με εναν εγκεφαλο στο c2.

πρεπει να αλλαχθει !!! ειναι Bosch 744.

βρηκα μεταχειρισμενο εναν bosch 745 απο 206 16v !

ειναι ο κλασσικος που φορανε και τα c2 vts .

το θεμα εχει ως εξεις.... τα 206 οταν αλλαζεις εγκεφαλο απλα τον κουμπονεις και εφυγες.... το c2 εχει θεμα και δεν μπορει να γινει αυτο.... και το ερωτημα μου ειναι αν Υπαρχει καποιος μαγκας Προγραμματιστης να ξερει να μου το φτιαξει να δουλεψει... !!

οταν εκανα την μετατροπη στο αμαξι μου ειχε ερθει ενα παλικαρι απο την Citroen ( εξωτερικος ) και σε 10 λεπτακια το ειχε φτιαξει αλλα δεν ξερω ποιος ειναι και που ειναι κτλ......

ειχα ακουσει οτι φτιαξανε αλλο ενα c2 στο οποιο αντιμετοπησανε το ιδιο θεμα με τον εγκεφαλο αλλα και εκεινο το εφτιαξε ενας τυπας....

το θεμα ειναι γνωριζει καποιος καποιον να ξερει να το κανει αυτο ????

απο οσο ξερω πρεπει να γινει ενας συνδιασμος PSi-Kodikos immobilaiser- κλειδι-εγκεφαλος αλλα φυσικα δεν γνωριζω ακριβος τη παιζει !!!!

ειμαι σιγουρος οτι καποιος θα ξερει για ποιον λογο υπαρχει αυτο το θεμα και πως μπορει να ξεπεραστει !!!

σας ευχαριστω !!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Μάρ 2010, 21:11:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως ακριβως ειπες και μονος σου,χρειαζεσαι ολο το σετ κλειδιου,μοναδας αμαξωματος και εγκεφαλου για να δουλεψει... Confused

Εκτος και αν καποιος ξερει/εχει τροπο να resetαρει τον εγκεφαλο και να τον "κουμπωνει" σε νεο σετ κλειδιων,μοναδας αμαξωματος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
sectorakos2001 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Μάρ 2010, 21:14:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Οπως ακριβως ειπες και μονος σου,χρειαζεσαι ολο το σετ κλειδιου,μοναδας αμαξωματος και εγκεφαλου για να δουλεψει... Confused

Εκτος και αν καποιος ξερει/εχει τροπο να resetαρει τον εγκεφαλο και να τον "κουμπωνει" σε νεο σετ κλειδιων,μοναδας αμαξωματος...


μακαρι να βρω καποιον γιατι ξερω οτι υπαρχουν καποιοι που ξερουν πως γινετε αυτο !!! το εχουνε κανει ! αλλα μακαρι να βρεθει μιπως γλιτωσω και εγω..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefanos patra (Στέφανος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 (2002)

Ένταξη: 25 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Απρ 2010, 15:15:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε μου εαν βρεις ακρη, στειλε μου και εμενα ενα μυνημα , γιατι ενας κολητος μου εχει το ιδιο προβλημα και ο μαστορας του, του καταργησε εντελως το immpobilaiser.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sectorakos2001 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Απρ 2010, 16:29:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stefanos patra έγραψε:
Φιλε μου εαν βρεις ακρη, στειλε μου και εμενα ενα μυνημα , γιατι ενας κολητος μου εχει το ιδιο προβλημα και ο μαστορας του, του καταργησε εντελως το immpobilaiser.


Και δουλεψε ???? αν ναι στειλε μου κατι πως το εκανε κτλ !!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefanos patra (Στέφανος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 (2002)

Ένταξη: 25 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Απρ 2010, 18:46:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sectorakos2001 έγραψε:
stefanos patra έγραψε:
Φιλε μου εαν βρεις ακρη, στειλε μου και εμενα ενα μυνημα , γιατι ενας κολητος μου εχει το ιδιο προβλημα και ο μαστορας του, του καταργησε εντελως το immpobilaiser.


Και δουλεψε ???? αν ναι στειλε μου κατι πως το εκανε κτλ !!!!


Ναι δουλεψε, αλλα δεν εχει immobilaiser.
Απλα για θεμα ασφαλειας του αυτοκινητου ως προς τους κλεφτες.
Μπορω να σου στειλω πληροφοριες, αλλα απο Τριτη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sectorakos2001 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Απρ 2010, 19:35:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stefanos patra έγραψε:
sectorakos2001 έγραψε:
stefanos patra έγραψε:
Φιλε μου εαν βρεις ακρη, στειλε μου και εμενα ενα μυνημα , γιατι ενας κολητος μου εχει το ιδιο προβλημα και ο μαστορας του, του καταργησε εντελως το immpobilaiser.


Και δουλεψε ???? αν ναι στειλε μου κατι πως το εκανε κτλ !!!!


Ναι δουλεψε, αλλα δεν εχει immobilaiser.
Απλα για θεμα ασφαλειας του αυτοκινητου ως προς τους κλεφτες.
Μπορω να σου στειλω πληροφοριες, αλλα απο Τριτη.


ok file gia steile mou leptomeries kai an ginete katevaino kai patra !!! xexexe :D !!!! den me noiazei aftin tin stigmi i asfaleia..........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sectorakos2001 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Απρ 2010, 20:01:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καποιος μου ειπε οτι μπορει να γινει κλονοποιηση εγκεφαλου ????

ξερει καποιος κατι παραπανω ????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1033s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on