PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μπορω να κανω ασφαλεια στο αυτοκινητο χωρις να εχω διπλωμα??

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
LexQ (Αλεξης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Aκομα στην αναζητηση..

Ένταξη: 18 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 36
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Φεβ 2010, 00:43:47    Θέμα δημοσίευσης: Μπορω να κανω ασφαλεια στο αυτοκινητο χωρις να εχω διπλωμα?? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας και παλι.Οπως βλεπετε χρειαζομαι παλι την βοηθεια σας σε ενα θεμα που μου εχει προκυψει.Πηρα αυτοκινητο(στο ονομα μου)και για να το κυκλοφορησω πρεπει φυσικα να το εχω ασφαλισει.Εχω ακουσει οτι για να κανεις ασφαλεια σε ενα αυτοκινητο σου ζητανε τον αριθμο που αναγραφετε στο διπλωμα σου.Εμενα παλι δεν μου εχει ερθει το διπλωμα(1.5+ μηνα απο τοτε που περασα) ακομα και λενε μαλιστα οτι θα καθυστερησει και αλλο.Μηπως υπαρχει καποιος τροπος να το ασφαλισω το αυτοκινητο?Μερικες ασφαλιστικες δεν ζητανε αριθμο διπλωματος?Μπορει να το ασφαλισει ο πατερας μου κ να βαλει οδηγο εμενα?Σας ευχαριστω ολους για τον κοπο σας και ελπιζω να μην σας κουρασα και παλι Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
smoki (Spyros)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 07 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 410

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Φεβ 2010, 01:14:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω δεν θυμαμαι να εδωσα το διπλωμα οταν εκανα την ασφαλεια και ειμαι 99% σιγουρος. Αν την κανει ο πατερας σου πρεπει απλα να βαλεις το επασφαλιστρο νεου οδηγου. Οσο για το διπλωμα, εγω απο την ανυπομονησια μου πηγα στο υπουργειο για να το παρω και ετσι το παρελαβα σε 15 αντι για 20+ μερες που ελεγαν. Αλλα τωρα δεν ξερω αν τα βγαζει το υπουργειο ή η αστυνομια


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Φεβ 2010, 01:48:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tα διπλοματα πλεων τα βγαζουν στη ΓΑΔΑ στο τμημα διαβατηριων!
Περνανε ολα ΕΝΑ-ΕΝΑ και τα διαβατηρια μαζι!Κλαφτα με μαυρο δακρυ!

Ρωτησα σημερα για να κανω απεριοριστο της μηχανης!
Εμενα βεβαια μου ειπε οτι δινει το υπουργειο χαρτι με σφραγιδες κτλ κτλ για να μπορω να οδηγω αυτον τον ενα μηνα!Αν δεν κανουν πεντε!χ0α0χα0χα0

Με εσενα τωρα που δεν το εχεις παρει καν στα χερια σου δεν μπορω να σε διαφωτησω! Razz Razz


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Φεβ 2010, 03:33:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ασφαλιστηριο στο ονομα σου δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις, αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.
Ο πατερας σου μπορει να κανει στο ονομα του, απλα θα πρεπει να σε δηλώσει σαν οδηγό (παραπάνω ασφάλιστρα) αλλά και πάλι λογικά θα θέλουν τον αριθμό του διπλώματος σου...

Για περισσότερες πληροφορίες πάρε τον ασφαλιστή σου και εξήγησέ του την κατάσταση και να σου πει τι μπορείς να κ'άνεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Φεβ 2010, 09:34:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μολις με πειγες 15 χρονια πισω ααχ0α0χ0α
που για μια 5 ετια κυκλοφορουσα ετσι επειδη δεν μπορουσα να εχω λογο ηλικιας τα πραγματα ομως απο τοτε αλλαξαν τα βενζιναδικα δεν ειχαν 100 κ η φιλοι μας οι αστυνομικοι δεν εσκιζαν των κοσμο σε καθε γωνια


αν ομως θελεις να ρισκαρεις πρεπει να εχεις πολυ δικο σου ασφαλιστη κ στο βγαζει δυσκολα πλεων αλλα το βγαζει υποψιν το μονο που καληπτη ειναι να μην τρως κληση τιποτα αλλο

το οτι εχεις περασει δεν ξερω αν σε καλυπτη 100% η θεωρισε χωρις


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Φεβ 2010, 09:48:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποτε δεν ηταν απαραιτητο να εχει διπλωμα αυτος που εχει στη κατοχη του το αμαξι.

θα στειλεις του πατερα σου και απλα θα ζητησετε και επασφαλιστρο νεου οδηγου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panos 206 (Πάνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.6 (16V)

Ένταξη: 29 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Φεβ 2010, 15:05:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει κι άλλη λύση!
Εγω έδωσα στον δάσκαλο που μου έκανε τα μαθήματα οδήγησης κανα 30€ παραπάνω και μου έφερε το δίπλωμα πολύ πιο σύντομα απο οσο έπρεπε!
Για δες το και αυτό Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1088s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on